ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Elektrikli Şap: seçim ve geri bildirim konusunda tavsiyeler. Benzinli Şap Elektrikli

Büyük beton karışımlarıyla yapılan çalışmalar uygun bir sızdırmazlık aletinin kullanılmasını gerektirir. Döşenecek harca optimum özelliklerin ulaşılmasının en etkili yolu titreşim etkisi oluşturur. Bu etki pek çok açıdan sağlanır. Bu türden en uygun fiyatlı ve aynı zamanda etkili araçlar arasında, profesyonel inşaatta ve özel tesislerde kullanılan elektrikli titreşimli şap vardır.

Titreşimli raflar hakkında genel bilgi

Ünite, beton ve asfalt karışımlarının yüksek kalitede hizalanmasına ve sıkıştırılmasına olanak tanıyan basit bir cihaza sahiptir. Her bir titreşen tekerleğin kalbinde titreşim eylemleri gerçekleştiren bir motor bulunur. Her şeyden önce titreşim kaburgalara aktarılır ve dalgalar çözümden ayrılır. Kirişler genellikle metalden oluşur ve doğrudan titreşen mekanizma ile temas halindedir. Doğru seçilmiş şap elektriği, sadece bina karışımının nitel özelliklerini artırmanın yanı sıra, sıkıştırmanın sonucu olarak havanın serbest bırakılması nedeniyle orijinal tabakanın kalınlığını azaltmaya da olanak tanır. Aynı zamanda pazarda farklı teknik niteliklere sahip titreşim vibratörleri modelleri bulunmaktadır.

Temel Seçim Parametreleri

Temel özelliklerden biri barların uzunluğudur. Kural olarak, kaburgalar 2-6 m uzunluğundadır. Ayarlanabilir uzunluğa sahip kayar konstrüksiyonlara da rastlanmaktadır. Bu göstergenin seçimi, tamamen iş miktarına bağlıdır. Dolayısıyla, büyük bir site için, iki metrelik bir model satın almak kârsızdır ve küçük bir platform, kısa kılavuzlarla tamamen kapatılabilir. Bir sonraki önemli kriter titreşim titreşim ayarlama fonksiyonunun varlığıdır. Modern sürümdeki hemen hemen tüm elektrikli şaplar, salınımların frekansını ayarlama olanağı sağlar. İlk özellik çalışma yüzeyinin alanını ifade ediyorsa, bu durumda karışımın bileşimine odaklanmak gereklidir. Ne kadar zorlaşırsa ve yoğunlaştıkça, titreşim etkisi de o kadar güçlü olur. Rayların yoğunluğunu ayarlama işlevi aleti evrensel yapar. Aynı şey, uzunluğu düzenlenen modeller için de geçerlidir. Bu rafa teleskopik denir. Ayarlanabilir bir titreşim frekansı ile kombinasyon halinde, bu tür ekipman hemen hemen her mühürleme görevi için uygun olabilir.

Yapı çeşitleri

Standart boyutlarda titreşimli kirişlerin çeşitliliğine ek olarak, yapısal tasarımlarda temel farkları not etmek önemlidir. Bu tip yapımların iki temel türü vardır: yüzen ve kesitsel. Birinci versiyon, klasik sızdırmazlık şeridinin geliştirilmiş bir versiyonudur ve kontrolü, çalışma yüzeyinde farklı yönlerde mekanik yönde gerçekleştirilmiştir. Modern modellerde, yüzen elektrikli çalkalayıcı ergonomik profillerle donatılmıştır; bu profiller bir işçi tarafından ele alınabilir. Yapı, hizmet verilen alan boyunca hareket ederek karışımın eşzamanlı konsolidasyonu ve yumuşatılması gerçekleştirilir. Seksiyonel modeller aynı prensibe göre çalışır, ancak daha yüksek güç ve daha da önemlisi ek rafları bağlama özelliği ile ayırt edilirler. Yani, performans bakımından bu tür birimler çok daha verimli, bu yüzden büyük ölçekli inşaat projelerinde sıklıkla kullanılırlar.

Benzinli mi yoksa elektrikli mi?

Vibrasyonlu raylar, tahrik sisteminin türüne göre farklılık gösterir. Piyasada, güç desteği için iki seçenek bulunmaktadır: benzinli ve elektrikli motorlar. Her iki tipteki sürüşün avantajlarının ve dezavantajlarının varlığı, bunların teknolojinin uygulama koşullarına bağlı olarak kendini gösterir. Ancak bir başlangıç için, her iki el şapını da kullanmanın uygun olduğu eserleri belirtmek gerekir. Elektrikli ve benzinli modeller, açık alanlardaki az miktarda iş için de eşit derecede uygundur. Bu durumda, içten yanmalı motor, iç mekandan ziyade doğrudan havaya egzoz sebebiyle kullanılabilir ve elektrikli motorun daima küçük operasyonlar için kullanılması önerilir.

Şimdi bu toplulukların farklılıklarını daha ayrıntılı olarak düşünmek faydalı olacaktır. Elektrik modelleri yönetim açısından daha elverişlidir, bu nedenle inşaatta yeni başlayanlar için seçilmelidirler. Aynı zamanda büyük alanlarla çalışmak için en uygun seçenek hala bir benzin şapıdır. Elektrikli makine teorik olarak büyük bir hacimle baş edeceksiniz, ancak bunun için kullanıcının çok fazla zaman ve çaba harcaması gerekecek.

Üreticilerin görüşleri

Nadir bir durum, iş makinelerinin segmentindeki lider konumlar yerli ürünler olduğunda. "Red Lighthouse" markası altında farklı boyutlarda benzinli ve elektrikli modeller üretilmektedir. Kullanıcıların belirttiği gibi, bu markanın tasarımları dayanıklılık, manevra kabiliyeti ve kullanıcı dostu özellikleriyle karakterizedir. Bu niş içinde köklü bir üne sahip olan bir başka Rus üreticisi Narvin'dir. Bu durumda, fiyatı 20 bin ruble olan bir endüstriyel elektrikli çalkalayıcı sunuluyor. Tipik inşaat işleri için tasarlanmış daha düşük fiyat etiketli modeller de var ancak bu Narvin ürün yelpazesinin en güçlü kısmı değil. Birinci sınıfın ucuz versiyonuna ihtiyacınız varsa, yabancı marka Zitrek'e yönelmek daha iyi.

Sonuç

Ekonomik uğruna, birçok inşaat ekibi hala çimento ve beton harçlarının sıkıştırılması için mekanik yöntemler uygulamaktadır. Bu alternatif, ekipman taşıma maliyetini ortadan kaldırır, cihaza ve enerji arzına yatırım yapılmasını gerektirmez. Ancak, elektrikli şap, örneğin, küçük boyutludur ve nakliye sırasında pratik olarak sorunlara neden olmaz. Ancak hem sokak şantiyesinde hem de kapalı mekanlarda kullanılabilir. Fakat titreşen profillerin en önemli avantajı nihai sonuçtur. Hiçbir manuel mekanik alet, titreşen tekerleğini elektrikli tahrik ile güçlendiren çözümün aynı gücünü sağlamayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.