ÇirkinlikBahçıvanlık

Julian üzüm - lezzetli hibrit çeşit

Zaman zaman farklı türe özel bakım gerektiren olarak, bahçe alanının başarılı ekimi için üzüm çeşitliliği seçmek çok zor olabilir. Artı, bitki belirli gereksinimleri karşılaması gerekir - bu hastalık ve don, olgunlaşma hızı, tadı dayanıklıdır. örnek, üzüm için, Julian bereketli çeşidi sadece lezzetli değil, aynı zamanda olduğunu.

Özellikler

O kapısı ve Rizomat önbellek tarafından Kapelyushinym VU çeşitleri elde üzüm erken olgunlaşmasını yemek melez bir formudur. Julian 95-105 yeterli günler tam olgun taneleri olduğunu. Vine iyi ¾ uzunluğundan daha fazla olgunlaşır. biseksüel çiçekler.

Üzüm çeşidi Julian çok büyük bir silindirik orta yoğunluğa demet vardır. her bir fırçanın ağırlığı 800 gram iki kilogram olabilir.

Yük gözler bitki 8-10 tomurcukları üzerinde gerçekleştirilen meyve taşıyan üzüm budama, 40-50 olduğunu. Üzüm Julian küf (7 puan), küf (7 puan), meyve çürümesinin (6-7 puan) oldukça dayanıklıdır. Ayrıca -24 dereceye donma karşı dayanıklıdır. Çelikler çok iyi bu sınıfta kök fakat fideler kendilerini güçlü kök sistemine sahiptir. kalıcı satılabilir koşulu korur ve yüksek taşınabilirlik bulunduğundan bu üzüm çoğunlukla ticari karşılaştı.

Üzüm Julian: tanımı ve çilek lezzet

kendileri, soluk pembe renge sahip güneşin parlamasını karşı oynamak meyveler. her birinin boyutunun, 42h26 mm arasındadır. Meyveler, oval veya papiller dikdörtgen şeklinde olabilir. Bu çeşitlilik mükemmel olan şeker biriktirir, ama eşek arısı ona dokunmamıştır bile. Ne zaman olgun, çilek özelliklerini patlama var. Peel üzüm yumuşak, o yemek yerken, eti sert ve gevrek olan hissetmez. aşağıda sunulmuştur Üzüm Julian resim, çok hoş ve dengeli lezzet (ler akciğerleri misket notlar) sahiptir.

dikim için yer ve toprak hazırlığı seçimi

Sınıf üzüm Julian güneş ışınlarının sever, yüzden ev, ahır, çit veya çalı güney duvarına yakın iniş alanı seçmek için tavsiye edilir. çünkü Ayrıca, site rüzgarlarından korunmalıdır sarmaşıklar taslakların çok korkar. Aksi takdirde fidan doğu ve kuzey tarafına filmden koruyucu bir "kalkan" yerleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

dikim için belirlenen yerin zemin çok fazla nem içeriyorsa, drenaj konulması gereklidir. bitkilerin dikim öncesi 2-3 hafta ranza kazma zemin kazıp gerekir. Toprak çok asidik ise, küçük bir kireç (1 metrekare. M başına 200 gram) ilave edilmesi gereklidir. toprağın verimliliğini artırmak için gübre veya kompost ile döllenmenin ve ayrıca karmaşık gübre yapmak gereklidir.

Bir yatay olarak uzatılmış bir tel destek sistemi inşa etmek için zemin hazırlamak sonra. Bunu yapmak için, 2 metre 60 cm ahşap çubuklar yükseklikte derinliğe toprağa kazmak gerekir. komşu sütun arasındaki mesafe 2-3 metre olmalıdır. ilk ve son sütun payandalar yapısı için daha büyük stabilite kazandırmak için güçlendirilmelidir. tel alt satır toprak yüzeyinden 40 cm bir mesafede gerilir ve daha sonra 30 cm'lik aralıklarla birkaç sıra gerilmiş.

Üzüm Julian: dikim

güney bölgelerde, bu çeşitlilik Ekim-Mart toprağa dikti. Diğer alanlarda, daha soğuk iklimlerde ile, sarmaşıklar Tomurcuk çıkmasından başlamasından önce, ilkbaharda dikti. tomurcukları çiçeklenmeye başladığınızda, zemin kesimler dikilebilir, konaklama köklerinde toprak sıcaklığı 10 santigrat daha az olmamalıdır.

Budama ve Bakım

Julian üzüm yıllık budama gerekir. Sadece üç ana sapı bırakılmalıdır. Ve iki sürgünler meyve vermenin bırakılır ve bir sonraki yıl o bir yedek sapını sağlamak mümkün olacak şekilde kesilir. Meyve dalları üzümler ısı verecek yerden kısa bir mesafede bağladı edilmelidir.

Ayrıca toprak kompleksi gübre her yıl katkıda bulunmak gerekir. Genellikle malç tabaka yapılan yay bitki toprağa magnezyum olmaması oldukça duyarlı olduğu için, 10 litre su başına madde 250 gramlık bir oranda seyreltildi, magnezyum sülfat ile iki haftada bir püskürtme üzüm, gerçekleştirmek için gereklidir. 4 cm kompost yatak kadar çürümüş. En pansuman meyve olgunlaşma dönemi öncesinde bütün vejetasyon dönemi boyunca gerçekleştirilir. Asma sabit Sulanması gereken, duvara büyüyor.

Nasıl sıcak toprak tutmaya

Gün boyunca toprakta oluşan ısıyı tutmak için çeşitli seçenekler vardır:

- bağ için ayrılan sodding arazi;

- bitki artıkları, siyah film vasıtasıyla bir burç altında humus malç;

- çubuğunun altında döşeme tuğla veya taştan slaytlar;

- Su kaplar ile ilgili bir bağ ile düzenlenebilir.

Sabit hava gözlem

podmerzli bağcılığa sürekli hava izlemek gerek - Sürpriz olmayacak donma zaman. gece kuzey rüzgarı ortaya çıktı Örneğin, hava kurudur ve gök, büyük olasılıkla sıcaklığını düşürüyor parlak yıldız ile noktalı. Bu durumda, akşam bağ toprak suya ve onun için düzenlemek için gerekli olan plastik varil su (daha uzun ısı tutan). Sıcaklık 0 dereceye altına düşmeye başlarsa, ince buz gibi kabuk görene kadar acilen iyice yapraklar üzerinde üzüm tüm suyu püskürtmek için gereklidir. Sabah güneş buz eriyecek, artacak ve asma kaydedilecektir. Böyle bir prosedür ilkbahar donlarından üzüm koruyacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.