ÇirkinlikBahçıvanlık

Rusya'nın Zehirli Bitkiler

Hakkında tehlikeli bitkiler insanlara, uzun efsanevi olmuştur. Fakat buna rağmen, söylentiler gerçeklikten uzak olabilir. Zehirli bitkiler tehlikeli olabilen bilmek değer. riske kendilerini açığa vermeyecek şekilde olursa olsun, onlar, daha yakından bakmak gerekir.

Bazı bitki türleri şiddeti bazen yanlış tanımlandığı gibidir. hoş olmayan bir tadı var zehirli meyve sıralamak için. Ama aslında, onlar bir sağlık tehlikesi oluşturabilir yoktur. Zehirli farklı parçalar olabilir - sadece faydaları değil aynı zamanda sapları otsu bitkilerin meyve kabuğu. Hatta küçük rahatsızlıkları bilmeyen meyve yedikten sonra tıbbi yardım almalısınız. Özellikle bu tür baş dönmesi, kusma, ishal gibi belirtiler varsa.

En büyük risk teşkil ve yaşam kaybına yol açabilir, hafif zehirli çok zehirli ve çok zehirli bitkiler ayırın. çocukluk bir beri bilinen kurt çilek, defne - hangi doğru adı. çalı tamamen zehirli bir bitkidir. Zehir onun kabuğu ve sap içeriyordu. zehirlenme nedeni çoğunlukla bitkinin parlak kırmızı meyveler bulunmaktadır. Ama onlarla bile dokunmaz iyidir, ya da cilde kırmızı lekeler, kaşıntı, kabarcıklar ve iltihaplanma görülmektedir. Ve çocuklar genellikle mağdur olduklarını. Zehirlenme belirtileri: mide ağrısı, bol salivasyon, kusma. çilek nahoş olduğu için ölümlerin, nadir ve bunlar çok yiyemez.

Ayrıca Daphne toplantısı havalanmaya hazır olmak için bilmeniz gereken diğer birçok zehirli bitkiler vardır. Sonuçta, onların tehlikeli doğa bile onlarla temas halinde değildir göstermek ve sevilen biri bir bitki bulduğunda olanlar var "karakteri ile." Örneğin, fraxinella. yumuşak yaprakları bozulur eğer bitki cilt yanıkları neden olur. Buna ek olarak, temel yağlar vurgulamaktadır.

Hemlock, Datura, belladonna - Rusya'nın en zehirli bitkiler, ancak kesinlikle bizim grubun tehlikeli flora listesi kapsamamaktadır. Bu onlar üzerinde durmak gerekmektedir.

Belladonna tomurcukları ve çiçekli bitkiler görünüm sırasında artan konsantrasyonu, bunlardan alkaloidler ihtiva eder. Bu çok zehirli bir bitkidir. belladonna çilek kullanımından dolayı, kiraz benzeyen ve takip ediyor belirtiler hangi bir zehirlenme vardır: halüsinasyonlar, kuru cilt ve genişlemiş öğrencilerin çıkması. Artan kalp atış hızı ve vücut sıcaklığı.

Dozdaki aittir Solanaceae familyasının. Bu Batı Sibirya ve sık görülür Rusya'nın Avrupa kısmında. Bu çok zehirli bir bitkidir ve alkaloit yaprakları içerir. Datura siyah banotu ve belladonna daha toksiktir. Çoğu zaman, zehirlenme bitkinin tohumlarını yedikten sonra ortaya çıkar. halüsinasyonlar ve hezeyan - İşaretler bulanık görme, cilt, taşikardi, bazen kızarıklık sayılabilir.

Böyle zehirli bitkiler tatula ve belladonna olarak, ölüme yol açabilir. Belladonna kalp yetmezliğine neden olur. Datura, orada solunum merkezini felç , akut vasküler yetersizlik ve ölüme.

Benekli Hemlock ailesine umbelliferae aittir. son derece zehirli olan bu meyvelerde alkoloidler içerir. Yaprakları maydanoz veya horseradish andırır. Genellikle zehirlenmesi nedeniyle hatalı bir benzerlikler bitkilere oluşur. bitkisel alkaloidler nefes ihlal olarak insanların güçlü zehirlenmesi ile boğularak ölür.

Ama zehirli bitkiler vardır ki taşıma ve şifalı potansiyelinin tehlikeye ek olarak. Bu nedenle ilaç infüzyon yapılır zehir vardır. bu veya diğer bitkisel preparatların tedaviye alınıyor, bir doktora danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.