ÇirkinlikBahçıvanlık

Lily ailesi: özellikleri ve en tanınmış temsilcileri

Lily ailesi çoğunlukla otsu soğanlı bitki tarafından temsil yaklaşık 1300 tür içerir. Bunlar yaygın Avrasya, Afrika ve ılıman bölgelerinde dağıtılır Kuzey Amerika'da. Ailenin bazı üyeleri tropikal Güney Amerika'nın dağlarında yetişmektedir. Daha yakın zamanlarda, zambak çok büyük taksonomik birim, tepals altı yaprak ve altı organlarındaki ile hemen hemen tüm bitkiler, oldu bu aileye aitti. vadi, aspidistra, Chlorophytum, kuşkonmaz, aloe, avize, Agave, soğan zambak kabul edilir. Ama şimdi bu bitkiler hariç ve zambak aile sadece birkaç nesil içerir.

Ailenin üyelik kurdu ana özelliği, bu ampul varlığı idi. Lily böyle ya daha önce bu ailesine ait soğanlı Amaryllidaceae gibi iki sırada düzenlendiği asla bırakır. ampuller genç yaprakları içeri doğru katlanmış veya bir tüp halinde katlanmadan, ancak düz değil veya dağıtıldığı çimlenmesinden sonra. Çiçek türü çiçek üst görüntülerken fırça, ki burada her bir çiçek sinüs kendi levha ve üst yumurtalık açıkça görülebilir.

Liliaceae ampuller evrimsel olumsuz çevre koşulları altında hayatta kalma oluşturmak için bir yol olarak oluşturulmuştur. Örneğin, kuru ya da soğuk havalarda. Soğan - olan bir modifiye ateş, çoğu uzun vadelidir yüzden, besin ve su büyük miktarda biriken fakat yıllık ampuller ile bazı türler vardır. Bitki aileleri Liliaceae oluşumunun yapısı, görünümü ve özellikleri farklı soğanları. Yapraklar basit, hiçbir stipules var paralel venation, lanceolate veya doğrusal. Çiçeklenme dalları olmadan, basit vurur.

Sadece otlar zambak ailede buna dahil edilmedi onların temsilcileri çalılar ve ağaçlar arasında bulunurlar. Güney Afrikalı litantus - Himalaya dev Cardiocrinum, 4 metre yüksekliğe ulaşan, en yüksek temsilcisi ve en genç kişi. Ama en iyi bilinen zambak, aralarında yabani ve kültür formları ve çeşitleri olarak öne çıkmaktadır. Birçok bahçıvanlar çiçek güçlü bir hoş koku için bu bitkilerin çok sever. Şu çok büyük sayıda görüntülenen zambak çeşitleri, yüceltilmiş ve zambak aile. Farklı boyutlarda ve renklerde çeşitlerin her Çiçek. Kendilerine ait çalı ihtişamı güzel çiçek yatakları geçit oluşturmak için teşekkür ederiz. Ve yolları boyunca genellikle düşük büyüyen çeşitleri ekilir. Zambaklar mükemmel birçok kalıcı otlardan ile birleştirilir, onların muhteşem çiçekler yeşil çim üzerinde parlak noktalar oluşturmak, dikkat çekmek ve bahçe araziler benzersizliğini verir. peyzaj tasarımında, bu renkler çalı ve ağaçların küçük gruplara bir süs ek olarak kullanılır.

zambak aile de lale kapsamaktadır olarak, popüler bir süs bitkisi yetiştiricileri olduğunu. Onlar her yerde yetişir ve çeşit sayısı sayımı ötesinde, bu yüzden sınıfa birleştirilir. laleler için özel ilinti yetiştirme ve yeni çeşitlerin yayılmasıyla yapan Hollanda vardır. Şu mavi tonlarda beyaz, hem de renkli gelen çiçeklerin yaprakları ile çift ve saçaklı lale görüntülenir. Onlar iddiasız, bu nedenle bu tür popülerlik kazanmak başardık.

Bir zambak Sümbül, gibi cins de vardır içerir olan Gagea, erythronium Scilla, tavuğu, Veratrum, Trillium ve diğerleri. Birçok bitki sadece süs değeri vardır, ama aynı zamanda birçok ilaçlar için ilaç ve geleneksel tıpta kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.