ÇirkinlikTamirat

Minium demir: Hazırlama, uygulama özelliklerini

bazı yapı elemanlarının korunması için, özel maddeler korozyona karşı kullanılır. Teşekkür özelliklerine, yapının dekoratif ve hijyenik kalitesini artırır. Bu formülasyonların bir kırmızı demir oksit ile ilgilidir. Bu maddeyi uygulayın ve birçok diğer durumlarda.

Ne sülyeni demir yapar

ölçeğine pişmiş durum öğütülmesi ile elde edilir, toz demir cevheri, sıcaklık, hava koşullarına ve hafif direnç stabildir. Kırmızı-kahverengi bir kütle asıl olarak şunlardan oluşmaktadır demir oksit.

bir oksijen-hava ortamında limonit cevheri kütle kalsine edilmesi, istenilen kıvamına getirilmesidir. Sonra bir "çarpışma" adı verilen özel bir makinenin karnında ezilmiş, toz bir çuval veya metal kaplarda paketlenir sanayi şirketlerine gönderilecek. bir ana ya da ek maddeler olarak üretim zincirinde katılarak, kırmızı demir oksit kullanılması yeterli değişmiştir.

vazgeçilmez hammaddeler

avantajlı olarak, çeşitli endüstrilerde kullanılan cevher pigmentten ürettiği zaman içinde test edilmiş kalitesi nedeniyle:

 • boya astar ve boyama karışımları üretiminde;
 • cam;
 • otomobil;
 • ilgili plastik elde etmek için;
 • yangın geciktirici formülasyonlar ve emdirme üretiminde;
 • bir aşındırıcı parçacık halinde malzeme olarak, cam ve metal parçaları cilalanırken.

Bu eylem, mükemmel şekilde paslanmaya metal koruyan Buna ek olarak, bu bileşim, yeni araba bazı kapsar.

Bu tanıdık inşaat boyası

Sıvı aşınmaya karşı maddeler en kararlı sülyeni demir olarak. Özellikler Araba dipleri ve boru hatlarının işlenmesi için bu boyayı kullanmak için izin verir. Metal çatılar ve menhol kapakları, radyatörler ve demir bu ajan garajlar ile tedavi edilir. Bundan başka, Vermilyon demir nerede olursa olsun içinde veya dışında, binanın ahşap parçaların kaplanması için kullanılır. Bu formülasyon zemin boyama için tavsiye edilmez.

penftalevyh (yağ) laklar demir tozunun çözülmesiyle yapılan boya. muhafaza edilmesi için karışıma bulamaç halinde tiksotropiruyuschie katkı maddesi ve kurutucu ilave edilir. İyice karıştırıldıktan ve zorunlu ambalaj hava korozyon koruma sülyeni demir (kahverengi) sonra kullanıma hazır hale gelir.

Doğal ya da yapay bir pigment: bu daha iyi

Kuru mürekkep ya da pigmentler, çözünmeyen kimyasal maddeler, farklı renklerde ince tozlar olarak adlandırılan. Yapı boyaların bir parçası olan inorganik toz, kaplamalar, belirli bir renk verir. Ayrıca, bu tür sülyeni demir gibi pigment tozlarının eklenmesi, korozyon, aynı zamanda, koruyucu, bileşimin mekanik özellikleri de geliştirir.

Yapay ve doğal: sanayi boyaları iki tür kullanır. Sentetik dolgu maddeleri, farklı parlaklık ve renk paletlerini çeşitli. Doğal boyalar topraktan çıkarılır. Bunlar, düşük maliyeti, güvenliği ve atmosfer dış etkilere daha iyi direnç ile karakterize edilir. Minium demir ikinci grup için de geçerlidir. Aşağıdaki maddeler de doğal mineral pigmentler şunlardır:

 • Beyaz tebeşir ve koyu sarı;
 • koyu kahverengi kahverengi ve koyu san bir koyu kahverengi;
 • zinobar kırmızı, siyah ve gri pirolusit;
 • Grafit ve boksit.

Boyayı nasıl kullanılır

Boyayı uygulamadan önce iyice yüzeyi hazırlar. pas, gres, toz ve cüruf kaldırır. Boyanın iyice karışmış olmalıdır. Gerekirse, bileşimin yoğunluğu istenen derecede oluşturmak için bir çözücü, terebentin veya beyaz ispirto ile seyreltilir.

Minium demir, geleneksel bir fırçanın hazırlanmış yüzeyine uygulanır. kaplamanın kurutulması sıcaklık koşullarına bağlıdır, ve 20 ila 24 saat arasında sürebilir. dış etkilere karşı daha iyi koruma için, boyama Formülasyon, daha önceki bir tam kurutma için beklendikten sonra, çok tabakalı olarak uygulanmaktadır. Acele ve teknoloji üstünlüğünü ihmal ederse, kaplamanın tamamen gerekli gereksinimlerini karşılamak olmayacaktır. Boya filmi buruşuk ve kolaylıkla hasar olur.

güvenlik talimatları

Bağımsız basit takip etmelidir boyama işleri yürütmek emniyet kuralları. Onlara göre bu durumda aşağıdaki öğeleri içerir:

 • bir demir sülyeni, zorunlu olarak boyama süresi ve daha sonra yayınlanan gereken oda.
 • Sigarayı ve site eserlerin yakınında açık ateş kaynaklarının kullanımını yasaklamaktadır.
 • ellerde kauçuk veya tek kullanımlık eldivenler olmak zorunda. Sen özel koruyucu biocream kullanabilirsiniz.
 • Puan Korneanın mürekkep mikro damlacıkların kazara penetrasyon gözlerini kurtaracak.

değil, doku grefti mineral alkoller ya da herhangi bir bitkisel yağ batırılmış silmeli deri kısımları tarafından korunan giyim bileşimle temas ettikten sonra. Daha sonra sıcak su ve ekonomik yağ temizleme maddesi ya da sabun ile yıkanır.

Kıvılcım kaynakları uzak depolanmış çalışma kalan sülyeni demir tamamlandıktan sonra. Banka sıkıca kalınlaşma ve kompozisyon kurumasını önlemek için kapalı olmalıdır. Güneşin, soğuk ve yağmurda boyayı saklamak için gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.