Spor ve SağlıkEkipman

Longboard: nasıl seçilir? Nasıl bir tahtam binmek?

Birkaç yıl öncesine kadar longboards hakkında sadece birkaç ülkemizde bilinen. Ama bugün, görülen bu "uzun kaykay" belki de, hemen hemen herkes: gençlerin sokaklarda onlara sürme, bunlar TV reklamları görünür. da Longboard'lı ne olduğu hakkında bilgi edinmek için bu teklif bugün bağlantılı olarak, nasıl seçilmelidir? ve nasıl üzerine binmeyi öğrenmek için.

farklılıkların hikayesi ve "uzun kaykay"

longboards üzerinde ilk defa geçen yüzyılın 60'lı yıllarda tanındı. İlginçtir, çocukluk kaykay bize tanıdık daha erken ortaya çıktı. Bu arada, bu kabuklar aralarında önemli farklar vardır. Onlar sadece genişlik süspansiyon değil farklılık, aynı zamanda güverte, boyut ve dingil mesafesi vardır. Buna ek olarak, longboards üzerine sürme tekniği standart kaykay üzerinde daha tamamen farklıdır.

Bu nedenle, paten şehir kullanım için ve özel olarak inşa edilmiş parklarda amaçlanmıştır. At agresif hilesidir. Kaykaycılar binici ve tahta gibi dönme çeşitli kombinasyonları gerçekleştiren, çeşitli slaytlar korkuluklar, kenarları ve raylar, atlama prodelyvat olabilir. Aynı Longboarding sörf göre değil, dalga ve suyun üzerinde, ve sıradan asfaltta edilebilir. Bu nedenle, dinamikleri ve teknoloji sörf çok farklı değildir. Nasıl bir tahtam binmek? skateparks olabilir bu kabuk kullanın ve yayaların ve bisiklet sürücülerinin, aynı zamanda arabalar sadece sollama, düz bir çizgi, bir şehir sokak içinde, üzerinde yarış mümkündür. bir snowboard ile olduğu gibi ek olarak, kaykay tahtası, sadece dağlara gitmeye gerek yoktur, sen gevrek ark oyma yazmasına olanak tanır. Kabuk çapraz adım, reverse kayak gerçekleştirmek için, ön veya arka çekişli yerleştirilebilir. Longboard yokuş aşağı 100'e kadar saatte kilometre ve aşırı yamaçları hızlarına olanak verir. Aynı zamanda, merminin özel tasarımı sayesinde, binici küçük tümsekler asfalt hissetmez izin hafifçe hareket eder.

Longboard: nasıl seçilir? Yeni başlayanlar için ipuçları

Bu eşsiz mermi ilgilenen ve üzerinde sürme de onların el denemek için karar verirse, bir mağazada paldır küldür çalıştırmak ve ilk kullanılabilir kurulu satın olmamalıdır. Doğru seçimi yapmak ve böylece zaman ve para tasarrufu amacıyla, konuyla ilgili uzmanların önerilerine bazı göz atın. Yani bir tahtam satın almaya karar verdik. Nasıl sizin için en uygun kurulu seçilir?

stil ve form ile belirlenmesi

Her şeyden önce, size bir tahtam kullanmayı planlıyorsanız nerede ve nasıl sorusuna cevap vermek zorunda. Sonuçta, her sürme stili kurulu belirli bir tür anlamına gelir. Yani, biz longboards çeşitleri anlamak ve bunlardan her birinin ne öğrenmek için sunuyoruz.

kruvazör

kurulu bu tip üreticilerin büyük çoğunluğu Cruiserlary (örneğin Longboard'lı Dusters) yapıyor. Bunlar şehir etrafında konforlu bir sürüş için idealdir. Bu uzun Tekerlekler sert yumuşak veya orta ve kurullarının diğer tiplerinde daha büyük genişliğe sahiptir. Biz kruvazör başlayanlar için ideal olacağını güvenle söyleyebiliriz.

küçük balık

böyle güzel bir adla Kurulu kısa kruvazör türleri ve kikteylom ile donatılmış çoğu durumda olduğunu. Bu tip Kabuklar da (örneğin Penny) birçok tanınmış dünya üreticileri tarafından üretilmektedir. Longboard Bu tür birimler çok kompakt ve hareket ettirilebilir, ancak (örneğin panoları ile düşmesi daha kolay, diğer bir deyişle) daha az kararlı ile karakterize edilir. Hiçbir binme deneyimi aklın acemiler tutulmalıdır. Yeni başlayanlar orta uzunlukta balık almaya önerebilir. Çok kullanışlı ve yönetilebilir şehir ortamında, hem de oldukça stabil olacaktır.

yokuş aşağı için Longboard

Bu levhalar, güçlü ve sağlam bir güverte çapraz büküm (konkav) ile karakterize edilir. Oldukça sık, güverte nispeten düşük süspansiyonları yapar. Süspansiyon ayrıca dönme küçük açı var. yokuş aşağı için Longboard genellikle yüksek hızda sürüş olanağına kararlılık ve stabilite verir etkileyici ağırlığa sahiptir. Ayrıca kurullarının bu tür uzun mesafelere taşımak için idealdir.

Longboard freeride

Bu tip Kurulları yokuş aşağı için tasarlanmış, Long çok benzerdir. Ancak, sürücü yol, örneğin, kayma kontrol kızak Sürme olarak serbest sürüşte gibi temel bir eleman gerçekleştirmek için izin verir.

Longboard serbest

Bu tür levhalar simetrik bir şekle sahip burun ve kuyrukları (kikteylami) ve kaba bir zımpara kağıdı kavislidir sahiptir. formdakiler patenleri benzerler, ama sürme heyecanını tamamen farklıdır. Böyle panoları üretmek en tanınmış şirketleri Loaded ve Sector9 edilir.

Yani, sürme stiline karar verdik ve bir tahtam gerekenler tip anlamak için. Nasıl doğru ayakkabı ve satın kurulu seçilir?

Alışveriş turu

longboards satın almak için giderek, kesinlikle doğru Ayakkabılarda. Sonuçta, sadece kurulu favori türünü seçmek gerekmez, ama en azından biraz (bir kural olarak, böyle bir olasılık dükkanların çoğu tarafından sağlanır) denemek için. Ve sıkı deri ayakkabı ya da yüksek topuklu sandalet giymiş olan, bunu yapmak için, başarılı olmak için olası değildir. Bu nedenle, Long satın almak için sadece spor ayakkabıları gönderilen, ya da en azından spor ayakkabıları az olmalıdır. o sizi memnun olmadığını Bu benim iyi dinle, vb, sen kabuk hissetmek ve sırasını belirlemek için yardımcı olacaktır. D.

Malzeme seçimi

Kural olarak, yeni başlayanlar onlar plastik veya tahtadan yapılmış bir tahta tercih nasıl merak ediyor. Eğer şehir etrafında seyahat planlıyorsanız Yani, bu uzun en optimal plastik olacaktır. Ahşaptan daha dayanıklıdır ve su korkmuyor. Bu rulmanlar mahveder Ancak, yine de çamurların içinden değmez sürme yer almak. Ahşap kuyu Longboard'lı (fotoğraf makalede sunulmuştur) daha kolaydır ve genellikle sadece derinin ile birlikte gelir. Eğer daha fazla kontrol derileri hissetmek istiyorsanız plastik durumunda, ayrı ayrı satın almak zorunda.

Bu ipuçlarının mükemmel tahtam seçip bu şaşırtıcı ve benzersiz gemide sürme keyfini yardımcı olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.