Spor ve SağlıkDoğa Sporları

"Lokomotif" (Novosibirsk) - zengin bir geçmişi olan voleybol kulüp

"Lokomotif" (Novosibirsk) - umut verici bir Rus erkek voleybol kulübü. 1996 yılına kadar başka bir isim vardı - .. "Kuzey" yazılım "Kuzey" merkezli kendisinden olduğunu. 1997 yılına kadar takımda adı "Slavlar-Kuzey" altında oynadı. Ve ancak o zaman "Lokomotiv" olarak yeniden adlandırıldı. yeterli kulübü öğrenin. Onlar her zaman yeşil-beyaz bir kırmızı-üniforma oynarlar.

öykü

"Lokomotif" konulu ilk kez (Novosibirsk) erkekler kulübü 1977 yılında konuşmaya başladı. Ancak o zaman "Kuzey" olarak adlandırıldı. Zaten 1981 yılında, takım SSCB ilk lig şampiyonluğu katılmaya başladı.

1986 kulübü "Lokomotiv" (Novosibirsk) SSCB Şampiyonası büyükler ligine var olduğu gerçeği ile kutlandı. O zamandan beri, rekabetin sürekli katılımcısı. Zaten 1990 yılında kulüp Şampiyonasında onurlu 6. sırayı aldı.

1998 yılından bu yana, takım adını "Lokomotif" (Novosibirsk) almıştır. 2003 yılında, oyuncular güvenen kazanmak Major League turnuvası "B" dir. Bir yıl sonra, onlar Major League "A" nın kazananları haline gelmiştir. Böylece onlar bu güne kadar oynanır Süper Lig, yerlerini güvenli.

2013 takımın kulüp tarihinin en iyi sonuç ulaşılmasına tarafından kutlandı. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde zafer - bu voleybolda önemli bir sonuçtur. Ve gelecek yıl, oyuncular ikinci sırada tamamlamış Rus şampiyonasında ilk madalyasını kazandı.

2016-2017 sezonunun kompozisyon

Sağdaki iyi takımlarından biri şimdi "Lokomotif" (Novosibirsk) olarak kabul edilir. kulüp için Voleybol oyuncuları - bu hayatta, meslek ve favori eğlence anlamı budur. Neden ona tam bu yüzden verdim. 2016-2017 sezonunda, takımda geldi:

 • ekibi "Arkasspor" için oynanan Türkiye'den Bağlayıcı Kawika Shoji;
 • Çapraz Nikolai Pavlov İtalyan kulübünün "Latina";
 • Ayrıca Vyacheslav Tarasov diyagonal. Daha önce takımın Mahaçkala "Dağıstan" için oynadı;
 • Alman kulübü "Berlin" Erik Shodzhi;
 • İlyas Kurkaev (orta oyuncu) ekibi Krasnoyarsk "Yenisey" için oynardık;
 • kulüp "Ural" dan Sergey Chervyakov;
 • "Yenisey" Valentin Golubev.

Önemli kazanım ekibi - Bulgaristan'ın baş antrenörü Plamen Konstantinov. Kendisi eski bir voleybolcu olduğunu. Birkaç yıl boyunca o Voleybolda Bulgar milli takımın başında. Bugün bir uygulamalı bir koçu. 2014 yılında Bulgar milli takımının baş antrenörü olarak atandı olmasına rağmen, o "lokomotif" ekibi ile başa Novosibirsk geldi.

önemli başarılar

Bugün, kulüp "Lokomotiv" (Novosibirsk), taraftarların inanılmaz sayıda. Tüm dünyanın Komutumla bilir. Bazı oyuncular Rusya'nın voleybol takımı bile üyeleridir. Onların profesyonellik ve iyi koordine çalışması Tüm bunlar sayesinde. varlığını sırasında, "Lokomotiv" büyük başarılar:

 • 2012-2013 yılında. Takım Şampiyonlar Ligi turnuvasını kazandı;
 • 2013 - Dünya Şampiyonası finalisti;
 • 2010 ve 2011 - Rusya Kupası sahibi;
 • 1982, 1985, 2000, ve 2009 ila 2016 tüm yıl - Sibirya'nın Kupası ve Uzak Doğu kazanan;
 • 2013-2014 sezonu - Rus Şampiyonası'nın gümüş madalyalı.

Novosibirsk dan "Lokomotif" sağ olarak Sibirya ve Uzak Doğu'da iyi voleybol takımı çağrılabilir. Ve şimdi Rusya'da en umut verici biri. Diğer kulüplerden Birçok oyuncu, hatta yurt dışında, takım da güçlü kılar davetiye, "Locomotive", kabul etmekte tereddüt etmedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.