Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Henkel Andrea: biyografi, kariyer, fotoğraflar

Ünlü Alman biatloncu Henkel Andrea Ilmenau ilçesinde 10 Aralık 1977 doğdu. Büyük olasılıkla, büyük ölçüde sporda onun gelecekteki kariyerine çeşitli faktörlerden etkilenmektedir. Birincisi, Andrea yaşadığı yere yakın bir kayak ve biatlon merkezidir. Ünlü Alman kayakçı ve Salt Lake City Oyunları'nda Olimpiyat altın kazanan - - Ve ikinci olarak, bu ablası ManueIa kayak götürdü. Ancak, kadınların biatlon Andrea yakın ruhu içinde oldu ve 1988'de Olimpiyat programında spor dahil ettikten sonra, o tamamen kros kayağı ve çekim bir kombinasyonu geçmek karar verdi.

biatlon ilk adımları

İlk başta, Andrea Henkel biatlon başarı parlak değildi ve zafer onu sert verdi. Almanya'da Şampiyonası'nda sürat yarışı katılarak, atlet Ancak 10 sadece bir hedef Andrea üçüncü konumda bitirmek ve kazanmak için izin kayak ve büyük bir hızla yüksek eğitim yenmek başardı bronz madalya. Buna paralel olarak, genç atlet 1991-1996 yılında Oberhof spor spor salonunda eğitim verdi.

Dünya Kupası'nda İlk maç

Zaten 1994 yılında 16 yaşındayken, Henkel Andrea gençler arasındaki rekabeti içerisinde yer aldı. ilk sezonunun sonuçlarına göre, o farklı örneklerin aşamalarında madalya alamayan, saygın dördüncü sırada yer yerleştirilir. Bu nedenle başarının genç atlet Dünya Kupası yolunu açtı. Sürekli 1998/1999 sezonu ile başlayan prestijli yarışmada Andrea Henkel katılmaktadır. bir acemi olarak, Almanya'dan biatloncu son puan durumu yüksek on dördüncü pozisyon kazandı. Buna paralel olarak, o da iyi sayılırdı Dünya Kupası'nda, onu yaptı. sonraki sezonlarda, Andrea Henkel daha başarılı hareket etmeye başladı.

Olimpiyat Oyunları'nda Salt Lake City Triumph

Kışın beklentisiyle olympiad-2002 ABD'de yapılacak olan eski yıllarda, Andrea Henkel Dünya Kupası'nda mükemmel sonuçlar göstermiştir. Bir soğuk o vardı çünkü Ancak, Salt Lake City önemli olayın arifesinde birkaç adım atlamak için. Fakat Alman sporcu hedeflerine ulaşma ve muzaffer Olimpiyatları'nda gerçekleştirilen doğru sebat etmek. Hız Andrea Henkel rakiplerine şansı bırakır. O sadece bir hata yatırıldı bireysel yarışta, hiçbir eşit vardı ve en yakın rakibi dan ayrılması yaklaşık 8 saniye idi. O da röle altın almaya Alman ekibi yardımcı oldu. Böylece, Andrea Henkel, makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, iki kez Olimpiyat şampiyonu oldu.

üç sezondur 2002 Olimpiyatları Alman atlet sonra yarışmalarda bireysel performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip sağlık sorunları vardı. Optimal formu Andrea Henkel sonraki Olimpiyat Oyunları'nın sadece başlangıcını toplanmaya başladı. Ama Turin sonuçları 2002 zaferi ile karşılaştırıldığında ve bazı değildi. Bireysel yarışta 2 Alman bir kayma yaptı ve dördüncü sırada bitirerek podyumun dışında kaldı. Olimpiyatlarda Parlak nokta oldu gümüş madalya rölesi kazandı.

Dünya Kupası'nı Kazanma

Olimpiyatlardan sonra Andrea Henkel parlak bir sezon düzenledi. Daha sonra sıralamalar onun takipçilerinden üzerinde geniş bir kurşun başlangıç aşamalarını artarak, hastalıkla ilişkili kesinti rağmen, Dünya Kupası'nı kazanmak için kariyerinde ilk kez başardı. Alman sporcu ikinci sıraya üzerinde 5 puan avantajı vardı ki önünde son yarış sırasında düzenlenen prestijli turnuvası, doruk noktası. Andrea tarafından işlenen beş blunders sonra pratik olarak nihai zafer tüm şansını kaybetti. Fakat onun azılı inatçılığı ve yüksek hızı sayesinde o Dünya Kupası'nda sahipliğine rakipleri üzerinde iki yerde bitirmek başardı. Böylece, Andrea Henkel büyük kristal küre kazanan ilk defa başardı.

Vancouver Alman sporcular için son Olimpiyatları çok başarılı değildi. Birlikte ekibi ile, o röle sadece bir bronz madalya kazandı. Bir sporcu Andrea Henkel olarak biatlon kariyer sezon 2013/2014 sonra tamamlandı. Bu onun dört disiplinde biatlon altın madalya kazanmayı başardı tek kadındı dikkati çekiyor. Andrea spor kariyerini tamamlanmasından sonra profesyonel spor eğitmeni olmayı planlıyor.

Kişisel yaşam

25 Ekim 2014 Andrea Henkel Amerikan biatloncu Tima Berka evlendi. Törene ABD'de bulunan Adirondack Dağları, gerçekleşti ve balayı çift spor aktiviteleri Tim ile bağlantılı olarak Nisan 2015'te gerçekleştirildi. Daha sonra, eski Alman biatlon yıldızı Lake Placid kocası ile ikamet kalıcı bir yere taşınmaya karar verdi ve yeşil kart çıkarmak başlamıştır. Bu Andrea Henkel hamile söyleniyordu. Ama teyit edilmemiştir. O parlak bir geleceğe sahip. en bu harika kadına iyi şans dileyelim!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.