ÇirkinlikTamirat

Linocrom: özellikler, fiyat, yorumlar

Linocut, çatı kaplama malzemelerinin çeşitlerinden biridir . Bu modern ürün, eski örnek - çatı kefesinin yerini aldı. Bir bağlantı, düz çatı yüzeyleri boyunca yönlendirilen devrilme yumuşak bir çatısını ifade eder. Hafif bir eğimle, eğim geleneksel olarak bu tür bir kaplama ile donatılmıştır.

İnşaatta uygulama

Malzeme çeşitli inşaat işlerinde kullanılır. Yeni bir çatı oluştururken sıkı teknolojiyi kullanan profesyonel tarzla karakterize edilir. Eski kaplamanın onarımı oldukça kolaydır. Döşeme malzemesini güncellemek için yarı çatıları sökmek gerekli değildir. Yüzeyin halı yönü açık alevle yapılır. Sürecin özgünlüğü çatının özelliğine ve iş türüne bağlıdır.

İnşaat temelini su geçirimsiz hale getirirken ve döşeme levhaları yaparken, teknik özellikleri tüm kriterlere göre bu amaçla uygun olan bir ıhlamur kullanılır.

Yapının temeli

Çatı kaplama malzemelerinin teknolojisi geliştirilmektedir ve bu nedenle bu çeşitlilikte, ayırt edici özelliklerin kazandırıldığı bileşenleri görmek mümkündür.

Kaplama bileşimi, çürümeyen bir yapı ile karakterize edilir. Esas bir fiberglas veya polyester malzemedir. İlki fiberglas ve fiberglas içerir.

 • Cam elyaf ince elyaflar preslenerek üretilir. Sonradan linocrom katmanlarının uygulanmasını sağlayan pürüzsüz düz bir şekle sahiptir. Diğer bileşenlerden başka, neme, kimyasala ve sıcaklık etkilerine karşı dayanıklıdır. Çatı yüzeyinde olumlu bir an, yüksek hava ve buhar geçirgenliği, çatı yapısında mantar ve küf riskini önler.
 • Fiberglas, cam filamentlerin iç içe girmesi ile oluşturulan bir malzemedir. Mukavemet fiberglasınkinden daha yüksektir. Bir limokrom için bir temel olarak tel kafes ve pürüzsüz çeşitler kullanılır. Pürüzsüz cam elyaf kullanıldığında, çatı kalitesi çok daha kötü olacaktır. Nakliye esnasında deformasyon, pütürlü bitüm sadece çatı kaplamasına zarar verecektir. Böyle bir çatı, ucuz ürünlere atıfta bulunur ve çatıyı döşemek ve işletmek için tam bir dönüm noktası için daha düşük maliyet varsayar. Çerçeve, dokumanın enine bir yapısına sahiptir ve bu nedenle, yumuşak çatı teslim edildiğinde bozulmaz ve görünümünü ve işlevini korur.

İkinci tür polyester polyesterdir. En yoğun tavan örtüsünün gerekli olduğu sıkı koşullar altında kullanılması önerilir.

 • Polyesterin yüksek mukavemeti vardır. Katmanlı bitüm, yüzeyine sıkıca yapışır. Malzeme elastik olup, astarın sıkıca döşenmesine izin vererek neredeyse üçte bir oranında uzatılabilir. Polyesterin teknik özellikleri yumuşak bir çatının yüksek işlevselliğine, bu yapısal temelde tanıklık etmektedir.

Linocrom'un yüzey tabakaları

Linocrom'un bir sonraki bileşeni, her iki taraftaki alt tabakaya uygulanan bitümlü bağlayıcıdır. Yukarıda belirtilen organik bitüm ve dolgu maddesinden oluşur. Bitümlü malzemenin kendine özgü özelliği, belirli bir süre boyunca yaşlanmasıdır.

 • Bitüm, minerallerin (yağ) organik ve mineral parçalara ayrılması ve işlenmesi sonucunda elde edilen sıkıştırıcı bir ajandır. Linocrome modifiye bitüm kullanır. Ömrü 3-5 yıl uzatılmıştır. Bu dönemde kaşlarını çatarmıyor veya parçalamıyor. Düşük ısı ve elektrik iletkenliği sayesinde ısı tutmaya ve çatının yüzeyini elektrikle ısıtmaya izin vermez.

Orta tabakanın ve bitümün üç katmanlı bir tabanı ince koruyucu katmanlarla kaplanmıştır.

 • Koruyucu kaplamanın birinci türü bir polimer filmdir. Linocroma'ya esneklik kazandırır ve çatıyı çatı yüzeyinde orantılı olarak bırakmanıza izin verir.
 • Kaba ve ince taneli tozlar havadan ve nemle dıştan temas alanını arttırmak ve linolyumun kendisini ultraviyole ve agresif ortamdan korumak için özel bir işlev sunar. Bu korumanın teknik özellikleri çatı kaplama malzemesinin erken yaşlanmasını önleyebilir.

Diğer çatı tiplerine göre özellikleri ve avantajları

Neden böyle bir ortak, görünüşte materyal kullanımda işlevseldir ve diğer kaplamalara göre avantajlara sahiptir? Bu, vaşağı nasıl yığınladığınızı ve kullandığınızı gösteren süreçte netlik kazanıyor. Teknik özellikler, bu kaplamanın pratikliğini temsil eden özellikleri tanımlar. Bu, linocromun bileşiminde rasyonel ve kullanışlı bir oranla başarılır. İşte bireysel özellikler.

 • 3 güne kadar mutlak su direnci, yağışlı zamanlarda ve ilkbahar erimesinde çatıya ıslanmamasına yardımcı olur.
 • 90 о С'e kadar ısıya dayanıklılık, güneş ışınlarından ve sıcak havadan erime ve ateşleme riskini hafifletir.
 • Esneklik ve gerilme, çatı yüzeyine sıkıca yerleştirilmesine yardımcı olur ve şekil ve özelliklerin zarar görmesini önler.
 • Yüksek yüklere dayanıklılık, sıkı gereksinimlerin inşasında yararlıdır.
 • Servis ömrü 10-11 yıla kadar uzar. Çatı kaplama malzemesinin aksine, bir linocenter iki kat daha az onarım gerektirir. Bu yukarıdaki kompozisyon ve uygulama tekniğinin yeni teknolojilerinden kaynaklanmaktadır.

Linocrom Çeşitleri

Linocom'da 6 çeşidi bulunmaktadır:

 • Linocrom HPP. Bu tip teknik özellikler küçük bir mukavemete ve kırılmaya karşı küçük bir güce indirgenir. Bunun nedeni, malzemenin temelinde bir cam elyafının bulunmasından kaynaklanmaktadır.
 • EPP, 4 kg / m2 yoğunluğa ve 80 ° C sıcaklığa kadar ısıya dayanıklılık sağlar. Temel polimer kaplaması ile korunan polyesterdir.
 • Teknik özelliklerinin yüksek mukavemet ve yüksek kırılma kuvveti ile karakterize edilen cam elyafı linac CCI kalitesindeki önceki merkez elyaftan farklıdır.
 • EKP. Koruma olarak - iri taneli kayrak ve granül. Polyester malzeme çatı üst katmanları için mükemmeldir.
 • HCP arasındaki tek fark fiberglas omurgası.
 • Linocom TCH. Teknik özellikler yüksek yoğunluğu içerir - 5 kg / m2'den fazla. Fiberglas bez

Fiyat ve İncelemeler

Bu inşaat malzemesinin incelemeleri, keçe çatı ve diğer yumuşak çatılardan çok daha pratik olduğunu söylüyor. Alıcılar, doğru ve güvenli bir işlemle basit olan mükemmel döşeme teknolojisi hakkında konuşurlar. Tozun nitel sabitlenmesi ve uzun hizmet ömrü hakkında bize bilgi veriyorlar. Evlerin her zamanki gibi sahipleri ve profesyonel inşaat tugayları gibi alıcılar arasında.

Piyasadaki en popüler ve popüler bir vaşa üreten "Tekhnonikol" şirketidir. Teknik özellikler, fiyat ve kalite, diğer tanınmış tedarikçilerle mükemmel şekilde birleştirilir. HPP tahılının ortalama fiyatı, metrekare başına 50 ila 100 ruble arasında değişir; küçük satıcılar için bir madalyonun fiyatı, farklı metrekare başına yaklaşık 70 ruble, diğer türler de eşit olarak değer kazanır - metre kare başına 70-85 ruble arasındadır.

Linocrom, işlevselliğini uzun zamandır memnun eden en güvenli yumuşak çatı kaplamalarından biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.