Sanat ve EğlenceSanat

"Gece Cafe Terrace" Van Goga. Geceleri Işık uyku

27 yaşından anda, Vincent Van Gogh, onun depresyon erişimini kaçmak için, o resmin döndü. 1886 yılında kendisinin Japon baskıları ve Empresyonistlerden resimlerini okudu Paris'e taşındı.

"Gece Cafe Terrace" Van Gog Güney Fransa'nın yaptığı yeni izlenimler dile getirdi. iş Eylül 1888 Arles, bölgenin şehrinde bulunan bir kafe, göstermektedir. geceleyin sarı ışık dışında görünüşte değildi 90'lı yıllarda restore ve sarı renkli Tabii kafeler, Van Goga yaşam. Ardından "Cafe van Gogh" olarak değiştirildi. Bu yüzden, daha bir yüz yıl sonra bugün görünüyor.

sanatçı tasarımları

kız kardeşi Vilgemine yazdığı bir mektupta açıklanan Onun planı Van Gogh kendini:" ... Yeni bir resim gece kafe ortaya çıkmasıdır. Terasta içenlerin küçük rakamlar vardır. Bu çok büyük bir sarı lamba kapsar. O terasta değil, aynı zamanda mor pembe tonu emer Planking kaldırımda sadece hafif tutuyor. yıldızlarla dolu mavi gökyüzü altında evlerin Gables. Ama kendileri siyah değildir ve koyu mavi ve mor tonları attı. Sonraki - bir yeşil ağaç. Bu resimde, hiçbir siyah gece yoktur. Sadece güzel, mavi, mor ve yeşil renk var. boyalı evler çevreleyen Bu sarı ışık kireç gri soluk. Orada gece boyamak için çok ilginç ve eğlenceli duyuyorum. Ben hemen rengini yaklaşım biliyorlardı. Mavi, yeşil, koyu mavi alacak kadar yerine pembe tonları ile mor olduğunu. Bu gecenin karanlığı kurtulmanın tek yoludur. "

çalışmalarında yeni bir yön

boyama "Gece Cafe Terrace" tarzı bir seçkin o ilk bakış açısının derinliği tasvir ve sıcak renkler kullanıldığı gibi Van Gogh için son derece özgün. Bu o bir yıldızlı gökyüzü boyalı ettiği ilk çalışmadır. Sonra "Eugene Bohan Portre "arkaplan yıldız görünür daha sonra yine Rhone üzerinde Yıldızlı Gece' ve" resminde bunu tekrarladı. Bir gece uykusu gibi bir şey bulmak mümkün olmasına rağmen "Gece Cafe Terrace" Boyama, hafiflik, hafiflik ve insanlığın onun tarzı zenginleştirmiştir. Post-empresyonizm - Van Goga arayışı yeni bir yönde yaratılmasına yol açtı.

aydınlatma

Ürünün "Gece Cafe Terrace" iki dominantlara: yıldızlar ve duvar düzlemini aydınlatan bir fener bir parlak sarı ışık ile kobalt mavisi gece gökyüzü. O düzgün olmayan olduğunu. Aydınlatma sonraki kafeye kaldırımda duvar ve kaldırım kafeleri üzerinde yeşil ve turuncu özeti verir ve sıcak güney gecenin izlenimi yaratarak, pencereler ve komşu evlerin pencerelerinde tekrarladı. Kırmızı ve turuncu elbiseli ziyaretçilerin masa yaktı sarı lamba küçük heykelcikleri otur. Onlar ağır basan değil, çünkü geleneksel olarak, şematik olarak dile getirdi. Onlar hiçbir bağımsız değeri yoktur. Onlar sadece doğal bir fon oluşturmak. Hem de renkli kıyafetler içinde sokaklarda olan insanlar olarak. Çok ilginç renk paleti döşeme. Burada ve sarı ışıma lamba ve gece gökyüzünün morumsu pembe tonları. sandalye bir ağacın yanında duran yeşil bir parıltı düşer. Ve birlikte renklilik olmadan bütün gece tam bir resmini verir.

cennet

Biz derin gece gökyüzüne diyebilirim. Bu evlerin pencereleri bazılarında düşen bir beyazımsı ışık veren büyük altın yıldızlarla doludur. gökyüzü boyama "Gece Cafe Terrace" üçte kaplar. zor mu uzak bakmak böylece Vincent Van Gogh boyadı. Onun rengi üniforma değildir: bazen lacivert olur bazen aydınlatır. Üzerinde köpüklü büyük mücevher gibi sadece yıldız. Onun yansımaları Resmin genel paletini zenginleştirmek, duvarlar yumuşak mavimsi ve grimsi renk üst katlarında yalan.

Nasıl bir yenisi yapar?

Sıradan kasaba itibaren iddiasız sokakları ve kafeleri sanatçının hayalinde var olan farklı bir gerçeklik yaratır. "Sık sık günden daha gece daha zengin renkler düşünüyorum" - van Gogh yazdı. başka bir dünyanın yaratıcısı yaratıcı hayal sokakta her gün gerçekleşir ortalama bir insanın, algılanması ötesinde olması ile karakterize Yukarıda verilen açıklama hangi "Gece Cafe Terrace", bunun içinde göremiyorum yeni ve şiirsel bir şey. Z Açıklamak için, biz sanatçı boyama getiriyor söyleyebiliriz "ruhun değişimini işaretler." Bu durumda, hatta kendilerini bu hedefe ayarlamadan şehir ve gecenin ruhunu yansıtır. Bu bilinçaltında bir "tarafı" ortaya koydu. Vasiyeti olmadan, bilmeden onun adını ortaya eserleri, ikinci ve üçüncü planında Her büyük sanatçı. Bu durumda, sanatçı bazı korku ile, ancak, neredeyse çocuksu yumuşaklık ve karışık hassasiyet yerini bilinç onun karışıklık doğasında keskinliğini ve yoğunluğunu bıraktı.

"Gece Cafe Terrace" (Van Gogh) tuval üzerine, yağ, Boyama Kröller Müller Müzesi, Otterlo (Hollanda) yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.