Ev ve AileAksesuarlar

Beyaz şeylerin nasıl beyazlanacağını öneriyoruz.

Elbette her ev hanımı, iç çamaşırını beyazlatabilecek araçların seçimiyle ilgili problemleri bilir. Beyaz havlular gri hale geldiğinde. Beyaz şeyleri beyazlatmak için, çünkü onları halkın gözü önünde asmak hoş olmayan bir şey midir? En sevdiğim bluz beyaz ve beyazdı, fakat yıkandıktan sonra şüpheli sarımsı lekeler çıktı. Pencerelerdeki tül eski hale geldi. Nasılsın Ne yazık ki, ağartma ajanlarının yüksek fiyatı, alıcıların gerekli gereksinimlerini karşılamamaktadır. Beyazlığı sağlamak için bazı ipuçları yardımcı olacaktır.

Çamaşıra pamuk ve keten

 1. 5 torba kaşık ( amonyak ) tabağa eklenmelidir suya batırılmış beyaz pamuklu veya keten keten. Suyu yumuşatır ve yıkama işlemi sırasında oluşan tuzları dengeler ve maddenin sarılığına katkıda bulunur. Kirlilik derecesi çok yüksekse, amfiye 2 kaşık daha terebentin eklenir.
 2. Pamuk "Beyaz" yardımı ile beyazlatılabilir. İç çamaşırları 2 veya 3 dakika boyunca ıslatılmış, bundan sonra iyice durulamalı ve aynı süre ıslatılmalıdır. Bununla birlikte, ajan hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Bu maddenin sık kullanıldıktan sonra çamaşırların orijinal görünüşünü kaybetme ihtimali yüksektir.
 3. Çarşaf ve pamuktan yapılmış beyaz ürünler diğer kumaşlarla birlikte yıkanmaz: kesinlikle gri olurlar.
 4. Pamuklu ve keten beyaz eşyalar bu sıvıda beyaz bir hale getirilebilir:
 • Su - 10 litre;
 • Terebentin - 4-5 çorba kaşığı kaşık.

Çözüm, içindeki çamaşırları yaklaşık 12 saat süreyle emdirmek için gereklidir, ardından her zamanki şekilde silinir.

Beyazlatılmış yün, sentetikler, ipek

 1. Yünlü ve sentetik ürünler, keten ve pamukla birlikte her durumda yıkanmamalıdır çünkü peletler görünür ve beyaz griye dönüşecektir.
 2. Sentetikler genellikle petrokimyasal elyaftan üretilir, bu da saf sentetik liflerin ağartılmasının yapılmaması gerektiği anlamına gelir.
 3. Diğer lifleri içeren sentetik ürünler için perhidrol kullanılabilir. Bilinen "Vanish" aracının bir bileşenidir. Burada sadece etikette, beyaz şeylerin sentetik kumaşlardan beyazlatılmasında nasıl detaylı bir talimat almanız gerekecek .
 4. Ayrıca bileşimde yün ve ipek ağartma maddesi:
 • 10 l - içme suyu;
 • Yenilebilir tuzun 6 büyük kaşığı;
 • 50 gram toz (yıkama);
 • 30 ml hidrojen peroksit (zorunlu% 3);
 • 20 ml amonyak.

Tüm bileşenler karıştırılır ve bu çözeltide kirli şeyleri yaklaşık 5 saat süreyle ıslatın ve daha sonra dikkatle yıkayın.

Uyku sırasında yün giysilerin başka şeylere bırakılmamasını sağlamak için buzdolabının dondurucusunda bir saat bekletilmesi önerilir.

Ağartma Örtüleri

Keten yatağı haşlanmalıdır. Sıvı bir kova, amonyak - 2 çorba kaşığı,% 3 hidrojen peroksit - 2 çorba kaşığı çorba koyun ve çamaşırları bu çözeltiye ekleyin, böylece su tamamen kaplar. Yaklaşık 40 dakika kaynatın.

Tül ve guipürü beyazlat

Guipure ve tül gibi beyaz şeylerin nasıl beyazlanacağını öğrenmemiz gerekiyor. Kar beyanı görünümlü guipure ürünlerini veya tül perdelerini geri getirin, büyükannenin yolunda yardımcı olacaktır:

 • Ürünleri sıcak su kabına yerleştirin.
 • Bir kapta 1 çorba kaşığı amonyak alkol ekleyin.
 • Hidrojen peroksit - 2 masa kaşığı.
 • 30 dakika işler bu çözümde.
 • Her şey ağarıyor.

Artık beyaz şeyleri herhangi bir dokudan beyazlatmanın bazı yollarını biliyorsunuzdur. Bunları kullanarak ve sürekli havalandıran şeyler gibi, keten için yeni bir hayat vereceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.