ÇirkinlikTamirat

Ahşap bir evde zeminler izole nasıl: İpuçları

Bir ömür bina için harcanan henüz birisi için, izole etme konusu ahşap bir evde zemin en zor olmayabilir. Ancak, her şey ilk bakışta göründüğünden daha çok daha kolaydır. en bu amaçla kullanılan ısıtıcıların tüm seçenekler arasında sıralamak ve her özel durumda en iyi seçecektir edelim.

Neden zemin izole

Elimizde sadece ne can tasarruf çalışıyoruz - bu açgözlülük ve kendi bütçesini oluşturmak hakkının belirtisi değildir. Düzgün zemin izole nasıl biliyorsanız, bir yere yirmi yüzde ısıtma maliyetini azaltmak mümkündür. zemin sıcaklığı her zaman aynı odada daha yüksek üç derecesi olmasıdır. Bu hatta ısıtma sisteminin minimum kullanımı ile çok daha rahat olacağı anlamına gelir.

Nerede başlar

Öncelikle size yeni evinizde yapacak vakıf türüne karar gerekir. Eğer hazır bir konut satın ve soğuk zeminler olsa bile Ama, mümkün olduğunca tabana türünü belirler. Ve vakıf bant ya da ev kazıklar, yalıtım açıksa - çok gerekli tedbir. Gerçekten de, evin arazisinde güvenilir yalıtımı sağlayamaz bir boşluk hala var. Ama sıcak bir zemin olarak ahşap bir evde uzun bir süre için üretilmiştir doğru olur? Doğru yalıtım seçmek gereklidir. Bu inşaat pazarında kendini kanıtlamış tanınmış firmalara tercih vermek en iyisidir. Bir ısıtıcı üzerinde tasarruf olduğundan, yüksek bir evde nem ve hatta mantar alabilirsiniz.

malzeme tipleri

Bütün ısıtıcılar aşağıdaki türlere ayrılabilir: Mineral (seramik), plastik (polistiren ve onun türevleri), silikat (cam) ve yonga (Eko pamuk ya da sıradan bir talaş). Sadece ihtiyaç duyduğunuz şeyler seçebilirsiniz. Ama biz önemli bir kural hatırlamalıyız - her biri kendi teknolojisini ve yerleştirme ve kullanım kuralları vardır.

Başlarken

ahşap evin zemin izole edin bağımsız olabilir, ana şey - bilmek. yalıtım en yaygın türü çift kat bir sistem olarak adlandırılabilir. Bu kaba bölünmesi ve zemin bitirme sözde. Birinci tabaka kirişe bağlı kaba rendelenmiş panoları kullanılır. Tüm ahşap elemanlar antiseptik ve anti-mantar solüsyonu ile muamele edilmesi gerektiğini hatırlamak gereklidir. Bunlar ince bir metal örgü yayılıyor. Bu kemirgenler evi korumak için yardımcı olacaktır. Daha sonra bir tabaka koymak gerekir buharı engel film tabakası sıcak hava çıkışı ve bir soğuk akış engeller. Ve zaten maden yünü uygun. yalıtım kalınlığı tabakaları arasında kat 5 santimetrelik bir boşluk olduğu şekilde olması gerekmektedir. Bu toplama nemi önlemek ve güvenilir havalandırma sağlamak yardımcı olacaktır. maden yünü, bir buhar bariyerinin bir kat yatırılır üzerinde, daha sonra son kat sahip başlayabilir. Şimdi yardımıyla ahşap evin zemin izole bilen maden yünü. eylemin talaş ve Eko pamuk prensibi ile aynı kalır. Ama geri kalanı hakkında ne olacak?

genişletilmiş kil yardımıyla ahşap bir evde zeminler izole nasıl

Genişletilmiş kil - malzeme nispeten ucuz, ama buna kalitesiz olduğu anlamına gelmez. talaş ve sunta - kendi özelliklerine göre, bu yalıtım malzemeleri bazıları daha da iyidir. Bu her zamanki gibi ve film hareket edebilir sızdırmazlık tabakası üzerine oturur. Sonra genişletilmiş kil farklı boyutta karıştırılmasına gerek ve hazırlanan yüzey üzerine örtün. tabakanın yüksekliği en az 15 cm olmalıdır. Bu maksimum ısı yalıtımı için gereklidir. malzeme doldurulmuş ve üzeri düzlenir sonra, son kat istiflenmesi mümkün olur. Hepsi bu hileler var. Şimdi bir ahşap evde zemin izole biliyorum. Gördüğünüz gibi, bütün adımlar kendi başlarına başa çıkmak mümkün olduğu anlamına gelir, basittir. Başarılı yapım veya onarım!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.