SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Tavanic". talimat

Tavanik (analog - elefoks veya floratsid) Levofloksasin bir kısmını içerir. ilaç infüzyonu için bir çözüm olarak, tablet biçiminde mevcuttur. Tavanic kılavuz etkileri geniş bir yelpazede olan sentetik antibakteriyel bir madde olarak tarif edilmektedir. İlaç florokinolonların grubuna aittir.

Oral (ağızdan), ardından levofloksasin uygulanması pratik olarak tamamen ve hızlı bir şekilde emilir. Gıda kullanımı tamlığı ve emilim oranı üzerinde çok az etkisi vardır. Bileşen dokuları ve organları (akciğer, tükürük, bronşiyal mukoza, kemik, prostat, nüfuz omurilik sıvısı oldukça iyi, vs.).

oksitlenmiş ya da dezatsitiliruetsya aktif maddelerin küçük miktarları. Boşaltım avantajlı böbrekler tarafından gerçekleştirilir. idrarla kırk sekiz saat için ilacın tablet biçiminde alınmasından sonra dozajın yaklaşık% 87 değişmeden kabul etmiştir. tespit edilen, dışkı içinde yetmiş iki saat sonra en az% 4'tür. İntravenöz uygulama boşaltım sonra değişmemiş olarak idrar içinde meydana gelir.

Levofloksasin çoğu mikroorganizma (anaerobik, gram-pozitif, Gram-negatif) karşı da aktiftir.

Tavanic talimat nedeniyle eklemlerde kıkırdak lezyonlarının gelişme riski ergenlerde ve çocuklarda kullanımını önermemektedir. yaşlılarda hastalara ilaç atanmasında dikkate böbrek aktivitenin bozukluklarının varlığı ihtimalini almalıdır.

Tavanik pnömokok kaynaklanan yerçekimi pnömoni yüksek, optimal terapötik etkiye sahip olmayabilir. Kombinasyon tedavisi için gerekli olabilecek hastane enfeksiyonları, bazı patojenler tarafından provoke.

Daha önce şiddetli travma ya da felç ile ilişkili beyin hasarı olan hastalar, Tavanic kullanım konvülsiyon atakları provoke edebilir. Konvülsiyon olasılığı fenbufen birlikte kullanımı artmıştır ve ona benzer olup NSAID (nonsteroidal antienflamatuar ilaçlar) veya teofilin.

İlacın kullanımı uyuşma, baş dönmesi, görme bozukluğuna yol açabilir. Tavanic ve alkol büyük ölçüde, bu yan etki gelişimine yol birleştirildi.

glükoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği olan hastalara tatbik tedbirler.

Tavanic. Talimatlar: tanıklık

hazırlanması için bir reçete toplum kökenli pnömoni, patolojiler bahsedilen ilişkili prostatit, enfeksiyonlar karmaşık idrar yolu ve (piyelonefrit) böbrek, karın içi enfeksiyonları, bakteremi (septisemi).

Tavanic. Talimatlar: kontrendikasyonlar

gebelik, epilepsi sırasında ilaç atanan değil, tarihteki kinolonlar ile tedavi sırasında tendon lezyonları, yaş, emzirme, ilaç intoleransı maddelerin onsekiz yaşından küçük çocuklar.

Tavsiye edilen dozaj (damar içine veya oral yoldan) - günde bir veya iki kez 250-500 mg. İlacın kesin miktarı dikkate enfeksiyöz lezyonlar duyarlılığını ve şiddetini katan ilgili doktor tarafından belirlenir.

Aşırı doz temelinde nöbetlerin saldırıları tecelli epileptik nöbetler, deliryum, mukoza zarının aşındırıcı lezyonlar, mide bulantısı. Levofloksasin diyaliz ile gösterilmez. semptomatik tedavi gösterilen doz aşımı zaman.

bir ilave Tavanic tablet (250 mg), hatalı kullanımı ile ilgili olumsuz etkileri sağlanmadı.

advers etkilerin tezahürü bir uzman görmek gerekli olduğunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.