Haber ve ToplumKültür

Farklı görüşler, gelenek ve tarifleri: Ben bal yemek gönderebilir miyim.

perhiz Yayınlar ve diğer türdeki Ortodoks kültürü ve din ayrılmaz bir parçasıdır. tüm titizlik değil her kafir yapışır rağmen, birçok kendi güçleri olarak deneyin. , Paskalya öncesinde Lent en uzun zaman neredeyse altı hafta sürer. Bu süre zarfında, sadık, hayvansal ürün yemeyen diğer dünyevi zevkler için kendinizi sınırlamak ve dua değil eğilimindedir.

izin verilen tatlılar

Çoğu Ortodoks, inanç tüm geleneklerini takip etmeye çalışıyorum, çünkü post yeme balda mümkün olup olmadığını anlayamıyorum. Bir yandan, bu yasak gıdalar arasında yer almıyor. Diğer taraftan - bu arılar tarafından üretilir, çünkü hala bir hayvandır. Bir tatlılık ve bu nedenle belli bir fazlalık - bal dışında.

Herkes oruç sırasında çünkü süt, tereyağı, yumurta ve diğer ürünlerin Skoromniy kendi kompozisyonda varlığının kek, pasta ve çikolata yemiyorum bilir. Öte yandan, şeker oldukça kabul edilebilir. Birçok ev kadınları bile kendilerini fırın adapte YAvan kekler, kurabiye ve kek. Sonuçta, uzun süre tatlılar olmadan yaşamak özellikle çocuklar için çok zordur. Birçok manastırda kullanımda tıbbi sonrası, bu nedenle bu konuda sıradan cemaatinden endişe olabilir.

Biraz tarih

Hıristiyanlıkta, her zaman, bal Tanrı'ya kabul edilebilir olarak kabul edildi. arıcılık patronları - Birçok manastır kendi arıcılık işletmeleri, Ortodoks, hatta azizler var var. Bu Solovetsky manastırı kurdu Zosima ve Savvatiy ilgili.

Rusya'da bile Hıristiyan geleneklerine sıkı sıkıya bağlı kalmanın zamanlarında inanılırdı çünkü post olması mümkün olduğunu bal. Birkaç Bu gerçeğin teyidi. İlk olarak, girdi için etsiz yemekler için tarifler bir çok şey var. Bu tatlı lapa ve pişmiş meyve (armut, elma) ve içecekler. İkincisi, en titiz Dormition Hızlı, 14 Ağustos başlar ve 2 hafta boyunca, bal ile ilişkilidir sürer. Onun ilk gününde, hala denilen , Bal Kaplıcalar bu tatlılık kiliseler kutsamak ve sonra tüm yıl boyunca icabına ve tatillerde veya hastalıklar sırasında yemek verdi.

buna paylaşılması gereken Tanrı'nın bir armağanı olduğu düşünülüyordu çünkü Rusya'da Yoksul, bu bal dahil, feda etmeye karar verildi. Onun tevazu ve riyazet ile tanınan Krestitel Ioann gıda çok gösterişsiz. O yıl boyunca oruç ve hayvan yemek yemek yoktu. tatlılar onun diyette sadece yaban balı oldu. Ayrıca kısıtlama olmadan Hıristiyanlar tarafından kullanımı için nedenlerinden biridir.

beslenme göre

Son yıllarda oruç faydaları, onlar, sadık ve din adamları, aynı zamanda doktorlara sadece söylüyorlar. Herhangi bir organizma boşaltma ve temizleme gerekmektedir. Ama bu yalın ve monoton olmalıdır oruç sırasında bu diyet anlamına gelmez. Vücut uzun süre gerekli tüm vitamin ve mineralleri almazsa, bu zarar verebilir. Doğal bal büyük miktarlarda bunları içerir. Yani bence burada doktorlar kesinlikle fikirde. Sorarlarsa Ve sonrası bal olabilir ve daha sonra gastroenterologları ve beslenme uzmanları ve diğer uzmanlar bile gerekli olduğunu söyleyecektir eğer. Bu taze sebze ve yeşillik yeterli olmadığında Paskalya arifesinde özellikle doğrudur ve son bir yıl içinde neredeyse hiç vitaminler bıraktı olduğunu. Bu durumda Bal basitçe kurtuluştur.

tatlılar Etsiz yemek tarifleri

Hatta yasak mutfak aşırılıkları döneminde, bazı eğlenceli diyet eklemek için, deneyimli hostes hediyeler her türlü sevdiklerini şaşırtmak başarırlar. Tabii, bal kendi içinde iyidir. Ama bunu çok fazla, her şeyden önce yemek almaz. Ve ikinci olarak, bunlardan yeterli kolay olmayacak. Bu nedenle, yazılan bal sahip olup olmadığını bulmaya, önemli bir ürün olarak algıladıkları yok. Aksine, çay veya tatlı için güzel bir ek olarak.

izin sırasında Lent lezzetleri arasında - meyve ve sebze bolluğu. bir tatlı olabilir nedenle, örneğin, armut fırında bal ve fındık ile. Bunu yapmak için, oldukça yoğun meyve (2-3 adet) almak onları ve soyulmuş yıkayın. Daha sonra, (bunlar ikame ya da diğer yulaf gevreği edilebilir) bir avuç fındık ezilmiş. yarıda Armut kesim, bunların orta kaldırmak ve hafifçe limon suyu serpilir. İçinde fındık, bal çay kaşığı konur ve tava biraz su altındaki dökme, 25-30 dakika süreyle ısıtılmamış fırına gönderilir.

Elbette bu tatlı Oruç sırasında değil, aynı zamanda başka bir günde sadece yapılabilir. Ve bal tamamen geleneksel şekerin yerine. Ama hediyeler çoğu bir tabu olduğu bir zamanda, bu tatlı sadece bir başyapıt gibi görünebilir. Ve bal ile özellikle lezzetli ve güzel kokulu olacaktır.

fırında pişirme

Eğer bal göndermek mümkün olup olmadığını sorusuna döndüğünüzde bu dönemin geleneksel pişirmenin eski tarifleri çalışırsanız, bu sorunun cevabı kendiliğinden geliyor. Rusya'da, o kurabiye, kek ve zencefilli her türlü popüler oldu. Bunların çoğu zengin, ama kullanılan ev kadınları sırasında Lent bazı tarifler vardır. Örneğin, bir elma pişmiş bal ile pasta.

un Bir buçuk bardak bitkisel yağ 3 büyük elma yarım bardak alın. Başka bir ihtiyaç bal, tarçın ve su küçük çorba kaşığı 150 gram, kabartma tozu, 0.5 çay kaşığı.

Elmalar temiz tohum kaldırmak ve. ince dilimler halinde 2 kesilmiş, 1 - Bir rende sürülür. Bunun üzerine iki kaşık, yağ, su, kabartma tozu ve un bırakarak bal ilave edilmiştir. Bir çok sıvı madde. yağlanmış formda yaymak Dilimlenmiş elma, kalan bal ile serpilir, tarçın serpin ve ardından hamur yayılır. 200 derecede 40 dakika fırında için fırına gönderilir. Rusya'da, Lent mutlaka pişmiş elma turta sırasında tatillerde, bir şekilde titizlik ve tekdüzelik aydınlatmak için.

Bu mümkün olup olmadığı sorusunun cevabı bir post bal için çıkıyor ve inançlı açısından olumlu ve beslenme göre ve tarihsel gerçeklere dayanarak. Yani bu küçük sevinç müsamaha yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.