Entelektüel gelişimiDin

Trinity Katedrali, Shchyolkovo: tarih ve fotoğrafları

Trinity Katedrali - Moskova piskoposluk ana Ortodoks türbe Schelkovskogo dekanlık. Birçok şehre ziyaretçiler ve kasaba halkı Katedrali'nin en eşsiz mimarisi ile büyülemektedir. Çok nadiren Rus Ortodoks topraklarda Gotik tarzı bulunabilir. Trinity Katedrali (Shchyolkovo) zaten şehrin mimari kartvizit biri haline gelmiştir.

Ama sadece görünümü ve iç dekorasyonda Hıristiyanlar arasında bu tapınak, güzel. Farklı kez kilisede ayrıca, Schelkovskoe şehitler hizmet de katedralde Serafima Sarovskogo mucizevi simgedir.

Holy Trinity Katedrali tarihçesi

çok başlangıcından itibaren SCHELKOVO, yoğun nüfuslu fabrika kasaba geliştirilmiştir. Ortodoks nüfusun bu kadar çok olan Ticaret yerleşim tapınak muhtaç oldu. halkın hizmetine St. Nicholas Kilisesi Zhegalova köye gitti. Shchelkovo katedral inşaatı başlatanlar mabedde kendi topraklarının bir kısmını verdi polis memuru Pavel Strizhev ve tekstil fabrikası sahibi Alexander Sinitsyn idi. Katedralin büyük proje zamanında mimarı S.M. Goncharovym değil bilinmeyen tasarlanmıştır. Zaten 1915 yılında, takım tapınak vücudun inşaatını tamamladı ve iç terbiye başladı.

1925 yılında kilise nedeniyle belli koşullar (ateizm propagandası) kapatıldı. türbe ana yapısı tiyatro olarak mükemmel akustiği sayesinde işlev ve tapınak kompleksi diğer binalar depolar tarafından verildi. Katedralin bodrumunda savaş yıllarında bombası üretilen bir döküm oldu. Tapınak, sonsuza birincil kubbe aşağı erimiş özetliyor kaybetti çan kulesi sökülmüş ve tamamen döküm atık tüm zemin çevrili.

Zaten 1980 yılında, kilise patlatmak, fakat Moskova Olimpiyat Oyunları'nın bu niyeti erteleme istedi. 1990 yılında katedral kalır hepsi yine Ortodoks toplu verildi ve Trinity kilise hizmetinde 1991 yılında tekrar yapılmıştır. Kurtar ve önümüzdeki birkaç yıl içinde, türbe giderek sahiptir bina kaplama.

Bugün, Holy Trinity Katedrali (Shchyolkovo) - Moskova piskoposluk bölgesinin Shchelkovo ilçesinde ana tapınak. O birkaç kez aydınlatılmıştır: 5 Aralık 2910, Büyükşehir Juvenal ve 2011 yılında, 12 yeni çan Yükseliş üzerinde yakıldı.

Nasıl tapınağa alınır? Adres otobüs tarifesi Shchelkovo - Trinity Katedrali

Katedral Holy Trinity Moskova bölgesinde yer almaktadır, Shchelkovo şehir tapınak kompleksi Ulaşım proleter prospektüs, 8. kareye Yaroslavl istasyonuna giderek olabilir. "Raven" ve ardından servis otobüsü sayısı 6, 7 ihtiyacı "Proleter umudu" istasyon almak için. Ya da "Proleter umudu" istasyona otobüs sayısı 349, 335 veya 361 ile metro istasyonu "Shchelkovo" istasyonundan.

Schelkovskoe şehit

2008 mübarek kutlama Schelkovskoe şehit anma günü Metropolitan Juvenal ilk Perşembe Petrovsky yayında her yıl. Ana katedralde Yeni Şehitler ikonu. Bu gösterir:

 • Kutsal Şehit Vasily Krylov - 1934 yılında Trinity Katedrali rahip.
 • Alexander Krutitsy - Eski bir manevi türlü gelir, o yeryüzü Shchelkovo üzerinde canonized Aziz olan ilk kişi oldu.
 • Michael Nikologorsky NKVD tutuklanmasına 1921 den tapınakta görev yaptı.
 • Vasiliy Sungurov ve Sergei Kudryavtsev, onun kapanmasına kadar Temple servis o tutuklamalar, zulüm, sorgulanması gereken bir sürü deneyimli olan yaptığı dini görevleri yerine getirmenin doğruydu.

Holy Trinity Katedrali din adamları, din adamları

 • Başpapaz Andrey Pavlovich Kovalchuk, ayrıca Shchelkovo ilçesinin dekanı - Holy Trinity Katedrali Rektörü.
 • Priest Evgeniy Andreevich Trushin - medya, yayıncılık çalışmaları ile İlişkiler Piskopos Dairesi üyesi.
 • Maxim Alifanov rahip önceden Kamenetz-Podolsk'ta görev yapmış, 2006 yılından bu yana Trinity Katedrali Shchelkovo taşındı.
 • Dimitry Tretyakov - Piskoposluk Misyoner Bölümü öğretim üyesi.
 • Ioann Lapkin - Geçmişte kilisenin din adamı Novodevichy Manastırı varsayımı Cathedral görev yaptı.
 • Alexander Amelin - Holy Trinity Katedrali din adamı.
 • Deacon Kirill Kovalchuk.
 • Dmitry Medvedev - Deacon.

Holy Trinity Katedrali içinde Türbeler

katedral Aziz Serafima Sarovskogo keramet değerli simgesi saklanır. aziz Ortodoks hem de Katolik sadece saygı gibi bu Hıristiyan dünyasında önemli bir simgedir. Serafim genellikle uyum, huzur ve ruhsal acı sona ermesi hakkında sormak. Serafima Sarovskogo da irade ve inanç azim gücü için onur. alkol, nikotin, oburluk - Onun simgesi genellikle bağımlılık sorunum, kendi inancını yoksun olanlar pripadaet. Ayrıca, hikayeler keramet simgesini önce mucizevi bir çok şifa vakaları bile en ağır hastalıklar bulunmaktadır. Ortodoks Kilisesi mucize işçisi 15 Ocak aynı gün bir koruyucu melek kutlayan Seraphim adı altında vaftiz erkek, anılır.

Holy Trinity Katedrali kutsal görüntü türbe gerekçesiyle beri oldu. Kilisenin kapanmasının ardından şapeller de pek çok değerli şeyler yağmalandı. Ama bu simge kırsal kiliseyi kaydedin. Kumaş, karanlıkta onu tuttu o karanlık ve karanlık. Simgenin tapınağın restorasyon kiliseye iade edildikten sonra zaman Ancak, Resim kendi kendine güncellendi. Bu kilisede Miracle samoobnovlonnoy simgeleri ilk kez oldu.

Düğün, vaftiz, Holy Trinity Katedrali dini ayinleri

katedral kompleksi çevresi çok güzel ve kilise kendisi çok sanatsal, iconostasis kubbe boyanmıştır. Bu yüzden sık sık mükemmel düğün ayin için çiftler, Shchyolkovo Üçleme Katedrali'ne seçin. Kilisenin arka plan üzerinde Fotoğraf katedralin çok güzel mimari tarzında benzersizdir aldı. Bebek Vaftiz gruplarını taşıdı. düğün töreni için hazırlıklar Ortodoks kanunlar çerçevesinde, diğer Ortodoks kiliselerinde aynıdır. Çifti düğün öncesi açlık, itirafı ve birliğin gerekiyor.

Trinity Katedrali, Shchyolkovo: hizmetlerin zamanlama, ayinler

büyük şehirlerde yaşayanlar genellikle zamanın ulaşım rahatsızlık, eksikliği bağlıdır. Şimdi, bir kilise ziyaret bile böyle devam ayinlerinde hizmet tarifeye tahmin etmek gerekir ve. D. katedral dekanlık veya Schelkovskogo bünyesinde yer gelecek ay için günlük erken akşam hizmetlerini programları ayrıntılı bir listesini görebilir ve.

Hafta içi, hiçbir tatil sabah ayini 08:30 başlar, hizmet okuma saatleri, itiraf, İncil'in okunması, birlik, Vaaz ve sacrament dualar dahil 2-2,5 saat sürer. Akşam servisi 17:00 'da başlar.

Hem de bazı büyük manastır olarak, tatil ve pazar günleri hizmet Trinity Katedrali Shchelkovo içinde zamanlama iki aşamada olduğunu.
Erken Liturji hizmet cemaat dahil olduğumuz sonra, 06:30 başlar. Geç sabah ayini 09:00 başlar ve ikinci hizmet - genellikle fil, bu efendi, başrahip veya katedral yol açar. İkinci Pazar hizmetinde genellikle (uygun bir zamanda gibi) sakramentin için çok sayıda çocuk sunuyoruz.

Trinity Katedrali (Shchelkovo) akşam Servis Programı da hafta içi ve tatil günlerinde farklıdır. Akşam hizmetinde, 17:00 başlayan tatil veya Pazar günleri Akşam hizmeti akathist okuyun. Bu okumak veya polyeleos izlemek için hizmete bağlı olarak, 2-2.5 saat sürer. İlahi Liturji ve Vigil yürütülen 17:00 'da tapınağın büyük Ortodoks tatil önce.

Parish yaşam kenti SCHELKOVO ana tapınaktır

Trinity Katedrali (Shchyolkovo) - Ana Ortodoks türbe alanı. Tapınağın rahipleri tek kilise hizmetlerini yürütmek değil, aynı zamanda aktif bir hayırsever, eğitim ve sosyal yardım faaliyetleri bulunmamaktadır. Çocukların, öğrenciler, işçiler, bakış rahipler, yardımıyla Haftalık olaylar iyi işler, barış ve uyumu yaymak için. tapınakta Her yıl öğrenciler, aydınlar ve sadece iyi, akıllı bir sürü insan için hesaplar Ortodoks kitapların ziyafeti düzenledi.

katedral Ortodoks türbelerin yetişkin, okul için hac, teolojik seminerler öğrencileri organize Trinity Kilisesi turu, tatil Noel ağacı, vb Ayrıca en çocuk korosu ile .. Ortodoks pişirme kutlama, ibadet: Ayrıca kilisede eğitici ve eğlendirici meyilli ile faaliyetlerini yürütmek .

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.