SağlıkAlternatif tıp

Üzümü yaprakları: ettiğinizde bilgi toplamak için ve nasıl kullanılacağı

Doğa bize ulaşmak ve sağlığını korumak ve hastalığı tedavi etmek bin farklı yolları verdi. otlar, bitki ve kökler insanların çeşitli özellikleri eski çağlardan beri biliyoruz. Tıbbi bitkiler kurutulur ve gerekli birisine tıbbi içki vererek demlenmiş.

Bugün eczaneye giderek kullanılır. Ancak, birçok ilaç doğanın hediyeler ile değiştirilebilir. Frenk üzümü yaprakları, örneğin, çok sayıda var kullanışlı özellikleri.

Herkes ne kadar önemli meyveler kendileri içerdiği vücut elemanları bilir. Kırmızı, siyah ve beyaz: Frenk üzümü üç çeşit olduğunu. Bu C vitamini ve diğer bazı besinlerin büyük miktarda içerir. yaklaşık eşit sayılarda - Bu durumda, çilek ve yaprakları hem de. Sadece birçok sadece meyve yemeye alışkın. Bu inanılır, ancak, yapraklardaki o siyah frenk üzümü ve çilek kendilerini olduğundan çok daha fazla fayda.

üzümü yaprakları toplarken Ama önce bize bildirin. Çok kovalamanız ne amaç bağlıdır. Bilgili insanlar demek ki (bu süre Haziran ayında ise) çiçeklenme başlangıcında üzümü yaprakları - genç sulu, besin dolu. en yararlı bitkisel çaylar yapmak çünkü öyle. Onlar en iyi kesme sonra birkaç gün içinde kullanılmaktadır.

Ancak, Ağustos ve Eylül aylarında, üzümü yaprakları en güçlü ve hoş bir aromaya sahip. onları Vitaminler biraz daha küçük, ancak bunlar hala tedavi edici özelliği vardır ve çay lezzetli. Her ikisi de hemen kullanılabilir ve kış zasushivat edilebilir.

Leaf üzümü: Faydaları

Tabii ki, bu harika bitkinin temel amacı - içine demlenecek çay. Bu saf üzümü içeceği olarak hazırlanmış ve karıştırın üzümü yaprakları ve sıradan çayı birebir bırakır edilebilir.

İlginçtir, bunu içme, bir vitamin eksikliği gibi ve hipovitaminosis ile mücadele edebilirsiniz.

Buna ek olarak, üzümü çayı tüm sigara içenler için gösterilir. Herkes nikotin vücutta C vitamini emilmesini engelleyen bir madde olduğunu bilir. Ancak, bu içecek, bu durumu düzeltmek olabilir.

Eğer kalp sorunlarınız varsa, daha sonra büyük miktarlarda potasyum ve demir içerir üzümü yaprakları, mühürlü - Bu ne ihtiyaç vardır.

Basit çay yanı sıra, siz yapabilirsiniz decoctions, infüzyon. Bunlar fazla vitamin içerir. İlginçtir, frenk üzümü yaprakları, stres rahatlatmak, gerginliği yatıştırmaya yardımcı olur. Frenk üzümü yapraklarından temelinde hazırlanan içecekler, sinir harabiyeti olan insanları göstermektedir.

Onlar da sistit, gastrit, böbrek yetmezliği, mide ülseri olanlar için içilmesi tavsiye edilir. üzümü yaprakları mükemmel anti-inflamatuar etkiye sahiptirler. Bu nedenle, iç sağlık etkilerine ek olarak, bu bitki cilt problemleri mücadelede yardımcı olur. infüzyonu veya banyo yaparken yıkayın, et suyu küçük bir miktar yüz ve vücut üzerinde mikrovospaleniya ve sivilce olan kişiler için çok yararlıdır eklendiği. Yaprakların bir kaynatma currant - harika bir doğal kremi O parlak hale getirecek saçlar için.

Gördüğünüz gibi, Frenk üzümü yaprakları - malın gerçek depo vücudumuz için!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.