Gıda ve içecekYemek tarifleri

Lahana turşusu ile ev yapımı çorba: En iyi tarifleri

lahana turşusu ile ev yapımı çorba boşuna çok popüler değil. Şüphesiz her aile kendi vardır tarifini bu basit çanak. Bugünkü yazıda en ilginç seçenekler sunacak.

domuz tarifi

Seçenek her zaman hemen hemen her evde mevcut pişirme borsch basit ürünlerin kullanımını gerektirir unutulmamalıdır. sürecin kendisi çok fazla zaman almaz, nedenle gelecekte sık sık Bu yemek pişirmek olması mümkündür. lahana turşusu ile çorba hazırlamak için, bu yayında sayılır taktiği, el altında olup olmadığını kontrol etmek için önceden gereklidir:

 • domuz İki yüz gram.
 • domates sosu kaşığı bir çift.
 • İki orta boy pancar ve patates.
 • Soğan.
 • şeker bir çay kaşığı.

Yardımcı bileşenlerin tuzu kullanıldığı gibi, herhangi bir bitkisel yağ ve biber.

işlemin açıklaması

Önceden yıkanmış et uygun bir kap içine yerleştirilir, hafif tuzlu su, soğuk levha üzerine gönderilir ve kaynama noktasına kadar ısıtıldı dökün. Bir kez ilk kabarcıklar görünecektir sıvının yüzeyinde, ateş azaltmak ve lahana ve bütün temizlenmiş pancar ekleyin. Bütün bunlar bir kapakla kapatıldı ve yarım saat pişirin edilir.

tavada yaklaşık otuz dakika yıkandı yerleştirilir sonra fırça ve patates kesti. Hep birlikte, yaklaşık on beş dakika pişirin. Ayrı bir tavada, cömertçe doğranmış soğan kızartma ve et eklemek hafifçe herhangi bitkisel yağ ile yağlanmış. Neredeyse hemen lahana turşusu ile gelecek çorba o domates sosu gönderilen ve kaynamaya devam sonra.

pancar tavasından dikkatli bir şekilde ince şeritler halinde kesilmiş, çıkarıldı ve geri kazanılır. Neredeyse şeker, karabiber ve kıyılmış sarımsak ile görmüş tabak bitirdi. Birkaç dakika sonra ocağı kapatın ve biraz Borş demlenmeye bırakın. Bu ekşi krema ve taze otlar ile servis edilir.

Reçete Sığır

Bu inanılmaz derecede lezzetli ve güzel kokulu beyaz borş ekşi lahana ile pancar eksikliği önceki sürümden farklı. Eğer plaka gelip önce, gerekli tüm ürün olup olmadığını kontrol edin. Bu durumda, ev bulunmalı:

 • sığır eti Yedi yüz gram.
 • Beş ya da altı orta boy patates yumru kökleri.
 • lahana turşusu üç yüz gram.
 • Orta Morkovin bir çift.
 • soğan İki yüz gram.

biraz tuz ve biber stok ek olarak, bir kokulu çorba hazırlamak için. Ayrıca bitkisel yağ, Lavrushka ve maydanoz kökü gerekecektir.

eylemlerin sırası

Dört litre tava plaka göndermeden kaynatın, içme suyu döktü. Bir kez sıvı kabarcık yüzeyinde tabaklar birinci periyodik olarak ortaya çıkan köpük ateş unutulmadan, yarım saat yıkanmış ve sığır haşlanmış yerleştirildi görünür. Bitmiş et stokunun kaldırılır, orta parçalarını kesip tavaya geri döndü.

sıvı kaynar yavaşça hazırlanmış patates düşürdü. Yedi dakika sonra lahana, ve bir saat dörtte yaymak için - soğan ve havuç zazharku. et suyu sebze takiben bir defne yaprağı ve maydanoz koyun. Bundan sonra, neredeyse lahana turşusu, tuz, biber çorbası bitmiş ve patates yumuşayana kadar pişirin. Bundan sonra, ısı çıkarılır ve kase içine dökün.

kereviz ile Reçete

Çorba önceki iki seçenekten çok daha hızlı hazırlanıyor unutulmamalıdır. Bu nedenle, boş zamanlarında büyük bir kaynağı yok meşgul ev kadınları için gerçek bir nimet olacaktır. Amacıyla mutfakta olup olmadığını kontrol önceden eksik malzemelerle aramak için değerli dakika atık değil:

 • lahana turşusu İki yüz gram.
 • Bitmiş et suyu İki litre.
 • Büyük bir pancar.
 • Küçük bir havuç ve soğan için.
 • patates üç yüz gram.
 • Çift kereviz sapları.

ekşi lahana (bu makalede görebilirsiniz fotoğraflarla tarifi) ile doyurucu bir çorba pişirmek için ek tuz, herhangi bir bitkisel yağ ve biber gerekir.

hazırlık teknolojisi

Her şeyden önce, sen plaka et suyu göndermek gerekiyor. O kaynamaya başlar ederken, sebze yapabilirsiniz. Bunlar, soğuk su ile yıkanır soyulmuş ve ezilir. soğan ve bu şekilde hazırlanmış havuç bitkisel yağ ile yağlanmış pan gönderilir ve biraz kavrulur. Birkaç dakika sonra orada doğranmış kereviz ve önceden yıkanmış ekleyip lahana turşusu sıkılmış. Tüm iyi karıştırma ve minimuma yangını söndürmek. Daha sonra tava yayılması fırçalanmış ve rendelenmiş pancar içinde.

kaynama suyu içinde doğranmış patatesleri gönderin. Yumuşak sonra, bir kap zazharku, tuz ve baharatlar sebze ekleyin. ekşi lahana ve pancar zengin tonu kaybetmedi ev Borş için, bir kaynama noktasına getirilir ve ocaktan alın. sarımsak, ekşi krema ve taze otlar ile tabak servis yapın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.