Gıda ve içecekYemek tarifleri

Irmik: özellikleri ve bileşimi,

Irmik, 0.25 mm bir parçacık çapı ile öğütülmesi ile buğday yapılır. Bu çeşide bağlı olarak sınıflandırılır. "T" harfi makarnalık yapılan ürünü belirtmek ve işareti "M" irmik elde belirtir buğday.

Ben son irmik oldukça pahalı içinde, yani geniş dağılıma sahip olmadığını söylemeliyim. Bugün diğer hububat arasında rekabetçi bir konuma sahiptir. irmik tabaklar çok çeşitlidir. Sadece tüm lapası, aynı zamanda güveç, peynir kek, köfte, tatlılar, kıyma ilave etmek bilinmemektedir. Gıda tatmin ve besleyici, bu tahıl ile pişirilir. Bununla beraber, Solunum sistemini tahriş yemlerden kullanımına belirli sakınca olmadığı takdirde farkında değildir:

  1. Garip bir şekilde, ama bu ürünün küçük çocuk diyete girmesi tavsiye edilmez. Bileşiminde bulunan Gluten, şiddetli alerji ve ishale neden olabilir. Buna ek olarak, sindirim sistemi çocuğun tam irmiği sindiremez. etkisi altında bağırsak mikroflorası da irmik entegre bir parçası olan demir ve vitamin D ve mukopolisakkaridlerin emilimi, kötüleşir şekilde değişir, bağırsak villuslarda nekrozuna neden olabilir.
  2. Irmik çölyak hastalığında kontrendikedir - gluten içeren ürünler, kullanım yasak olan kalıtsal hastalık;
  3. Kilolu.

irmik Faydalı özellikleri

Bu arpa elyafında bir nişasta ve protein çok, ancak düşük içerir. Buna ek olarak, onun vitamin ve mineral kompozisyonu diğer tahıllar ile karşılaştırıldığında çok zengin değil.

Bu tahıl ürünü alt gastrointestinal kanalda emilir, bu yüzden sık sık mide ameliyatı yapılan hastaların diyet dahil irmik olduğunu. Tulumba da sindirim sisteminin akut ve kronik patolojiler için yararlıdır. Eski çağda, o kan ve ligament tuzluluk azaltabilir. Buna ek olarak, yemlerden kullanımının kolon kanseri riskini azalttığı düşünülmektedir.

Tulumba: bileşimin

Irmik protein ve karbonhidrat önemli miktarda içerdiği bilinmektedir. Bu yağ ve lif içeriği az. Biz vitamini içeriği hakkında konuşmak, o hatırlatarak B vitamini ve folik asit değer. demir, manganez, bakır ve çinko - makrobesinlerin irmik fosfor, mikro ve potasyum ve magnezyum, sodyum ve kalsiyum, mevcuttur.

toplam kalori içeriği - 360 tahıl 100 gram kcal.

Irmik kadar hızlı şişer ve anlamlı hacim artar nemi emer dikkati çekiyor. Pişirme Bu düşünülmelidir. Fazla irmik tadı özelliklerinin hasar nihai ürünün aşırı yoğunluğu önceden belirler, çünkü tarifleri bağlı olmalıdır. Buna ek olarak, püresi tahıl hazırlanması büyük topaklar oluşmasını önlemek için, kuvvetli bir şekilde karıştırılarak, küçük kısımlar halinde, su ya da süt kaynar atılmalıdır. Önemli: pişirme süresi iki dakikadan fazla olmalıdır. masaya servis önce, en az 15 dakika boyunca bunu demlemek vermek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.