FormasyonBilim

Kuşların Dış ve iç yapısı. Kuşların iç organları

Ne kuşların dış ve iç yapısı? Nasıl hayvanların diğer sınıflardan farklı? tüylü özgü belirtileri nelerdir? Bu soruların cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

Kuşların genel özellikleri

Kuşlar - kimin vücut tüylerle kaplıdır hayvanların bir sınıfı. Bunlar, yılın herhangi bir zamanda, bir sabit ve yüksek vücut ısısı ve aktif sahiptir. uçma yeteneği bu sınıfın üyelerinin çoğunluğunun özelliğidir. Bu özel kuş tabi Dış ve iç yapısı.

Kuşlar kolayca koşullara bağlı olarak taşınmaya olabilir. Bir sınıf uçmak yeteneği ile dünya genelinde koşullarının çeşitli bulundu, yaygındır. Kuşların yaklaşık 9.000 türü vardır.

Kuşlar da kendi yavruları için bir belirgin endişe sergiledi. Üreme kireç kabuklu yumurta ile kaplı, büyük vasıtasıyla gerçekleşir.

Kuşların Dış yapısı

Kuşun vücudu kafatası, hareketli boynu, damla biçimli gövde ve ekstremitelerde oluşur. Deri - çünkü deri bezleri eksikliği ince ve kuru. koksigeal - Çoğu kuş tüyü yağlamak için hizmet veren bir demir vardır. Özellikle de o su kuşlarından geliştirilmiştir. Gizli salgılanmış bezi, tüy esnekliğini saklamak için kullanılan ve onları ıslanmasını önler. Bazı türler (devekuşu, papağan, güvercin, Bustards) yağlama işlevi, bir toz oluşturmak için bir kırılma ile, özel bir toz tüyleri gerçekleştirilir.

kuşlarda gaga, bacaklar, baş büyümeleri çeşitli durumlara neden olabilir. (Örneğin, yırtıcı ve papağan gibi) bazı kuşların türlerde, gaganın baz yumuşak cereyi kapalı. Ayağa plaka saçaklı da, membran olabilir.

Kuşların Dış ve iç yapısı yaşam tarzına bağlıdır. vücut şekli, baş, ayak ve kuyruk, kanatlar çok farklı olabilir. Tüm çevre ve gıda alma yolları bağlıdır.

Kuşların Dış yapısı. tüyler

Sadece Sınıf Aves doğasında tüyler, bu yüzden de denir kuşlar. tüyleri vücuda sıkı ve bunu bir aerodinamik bir şekil verir. Kapak hafiftir ve kuluçkalık yumurta yardımcı olan, iyi ısı korur. Bazı tüyler, yapılarından dolayı, uçuş (uçuş tüyleri ve kuyruk tüyleri) izin verir.

Sami feathers sürüngenler pullarına benzer cilt türevleridir. kalemin yapısı şöyledir: gövdesinden tüy (içi boş uç) sona eren bir yoğun çubuktan oluşur. Ağ-çubuğa bağlanmıştır. Bu dik plakalar oluşur - dikenlere. şubesi bulunan çubuk kalkıyor dikenlerin itibaren barballara aradı. Bazıları da kanca olmadan komşu barbulların ile bağlı kanca, ile çevrili. Büyük kalem milyon barbulların oluşabilmektedir.

Bu yapı yoğunluğu ağları içerir. kalem aracılığıyla Uçuş sırasında havanın biraz alabilir. küçük tüycükleri görürsünüz ayrılık sokmak zaman tüyleri temizlerken, kuş gagası onları doğru.

downy ve kontur: tüy işlevselliği olarak iki gruba ayrılabilir. Biz tüyler yelpaze gevşek Kuş tüyü. Ayrıca, sadece kabartmak vardır - gelişmemiş çubuk ile esasen bir barbulların oluşan tüyleri,. tersine, hemen hemen hiç barbulların sahip bir çubuktan oluşur ki, tüyler kıl vardır. dokunma fonksiyonu tahsis edilir saç benzeri tüyler vardır. Kontur tüyler Primaries, direksiyon, opak ve örten ayrılabilir. kalem her tür işlevini yürütmektedir. Tüylerin Çeşitli renkli pigmentlerin varlığı yol açmaktadır.

Kas ve iskelet sistemi

uçma yeteneği - özellik doğasında sadece tüylü ilişkili kuşların iç yapısı özellikleri. Bir kuş iskeleti kolaydır, ancak, büyük bir güce sahiptir ince içi boş kemikler oluşur. Bu kafatası, omurga, bacaklarda ve ekstremite kemikleri kemer içerir. iskelet iç organları korur.

Kuşların iç yapısı kafatasının büyük hacimde içerir. gaga dişleri oluşturan içi boş genişletilmiş çeneler eksik. servikal, torasik, lumbar, sakral kaudal: Omurga 5 bölüme ayrılmıştır. Servikal omurganın omurları kuşun kafası 180 derece dönebilir geçtiği özel bir yapıya sahiptir.

Torasik vertebra kaburga bağlandığı bir tek kemik oluşturmak üzere birlikte büyüyecek. sternumun üzerinde uçan kuşlar At karineye sahiptir. Bu güçlü kanat kaslarını monte edildiği önemli bir sonucudur. bel ve sakral omurga ve kaynaşık bir omurlar kuyruk tüyleri için bir destek olmak için tek bir koksigeal kemik içine erimiş pelvis ve kuyruk için iyi bir destek sağlar.

Omuz kuşağı klavikula, skapula ve kaz kemikler: Kemiklerin üç çiftlerinden oluşur. kanat humerus, ön kol ve el kemiklerinin oluşmaktadır. Pelvis kemikleri vertebra ile kaynaşmış ve alt uzuvlar için bir destek görevi görür. Bacak uyluk, baget, bileği (ayağın çok kaynaşık kemikleri) ve parmakların oluşur.

omuz omurgadan üzerinde bulunan kuş kasları, kanat çalışmasını sağlamak. bu bölümünde kuşların uçma kaslarının özellikle iyi gelişmiştir. boyun kasları başın hareketini sağlarlar. İlginçtir kuşların iç yapısı kaslarının yapısı ve alt ekstremite tendonlar. bacak eklemlerinde boyunca parmak sona tendon, çekilir. Kuş bir ağaç oturur ve bacaklarını eğilmesi ile ortaya tendonlar gerilmiş ve parmaklar bir dal etrafında sarılır. Bu özellik sayesinde, kuşlar parmakları unclenched, dalları üzerinde uyuyabilir.

sindirim sistemi

Biz kuşların iç yapısını incelemek için devam ediyor. gaga - Genel karakteristik Sindirim sisteminin ilk bölümü ile başlar. Bu boynuz örtüleri kaplı bir çene kemiği. Gaganın şekli elde gıda yöntemine bağlıdır. Orada kuşlarda diş. Gıda uygun parçalara ayırmak bir kuşun gagası yardımıyla büyük bir parça bütün yutulur.

Yemek borusu belirgin uzatmak mümkün tüylü. Kuşların Bazı türler gıda ile doldurun ve rahatsızlık hissetmiyorum. gıda temini için uyarlanmış özel bir uzantısı - yemek borusu sonunda bir guatr olabilir.

Mide kuşlar glandüler ve kas bölüm oluşur. İlk gıda yumuşatır mide suyu, salgılanmasını oluşur ve ikinci onun taşlama olduğunu. Bu işlem, kuşlar yemek çakıl katkıda bulunur. Mide bağırsak gerektiğini arkasında bok çukurunu biten. kloaka da açık üreter ve üreme organlarının çıkış yoludur.

solunum sistemi

Biz kuşların iç organları araştırmaya devam. Kuşların iç yapısı uçuş sağlamak için ihtiyaç tabidir. Bu gözetilerek ve birlikte solunum sistemi, ışık, aynı zamanda iç organların arasındaki boşlukta bulunan hava yastıkları sadece temsil edilmektedir. Bu çantalar ışığa bağlı ve bunlar uçuş sırasında nefes sağlama önemli fonksiyonu ile yükümlüdür. Beklemede kuş ışık, çalışma göğüs nefes alır.

Uçuş, kanatların çalışması sayesinde hava keseciklerinin ciğerlerine hava pompalama, genişletmek ve sözleşme. Daha hızlı bir kuş kanat çırpar, fazla hava torbalarının bir azalma olur. 400 nedeniyle aktif hava dolaşımı için, kümes hayvanları vücut soğutulur - uçuşta Örneğin, güvercin yalnız 26 nefesleri yapar. Kuşlar boğmak önler akciğer, oksijenle zenginleştirilmiş solunum torba uçak.

Kuşların dolaşım sistemi

Kuşların iç yapısının özellikleri kan dolaşımı ve dört odacıklı iki çevreler tarafından temsil edilmektedir dolaşım sistemini, inceleyerek bulunabilir. Büyük ve dolaşım küçük daire arteriyel ve venöz kan karışmaz yani tamamen ayrılmış. Kalp iki atriyum ve iki karıncık oluşmaktadır.

550 kez - Kalp kası, dinlenme kalp güvercin örneğin dakikada 165 kez azalır ve uçuş sırasında onlarca kez çalışmalarını hızlandırmak edebiliyor. metabolizmasının yüksek düzeyde yol açtığı kuş dolaşım sisteminin yapısı özellikleri. Kalp büyük bir hacmi, hızlı nabız sahiptir, kan oksijen ve şeker ile doyurulur - bu, gerekli olan tüm malzemeleri organların yoğun kaynağı ve metabolik ürünlerin hızlı bir şekilde çıkarmasını hem de sağlar.

duyular

Kuşların koku organları yeterince gelişmemiştir. Çoğu kuş kokuları ayırt etmek imkanından yoksun. Kuşların iç yapısı, özellikle işitme, sürüngenler bundan daha gelişmiş olduğunu. Ajanslar iç, orta ve dış kulak takdim işitme. ikinci çerçeve cilt kıvrımları ve özel kalem, dış kulak yolu derinliği oluşur.

Kuşlar görme organları iyi gelişmiştir. Gözler, büyük ve karmaşık yapısı, iyi bir duyarlılık. Renk görme birçok diğer hayvanlardan daha iyi gelişmiştir. Kümes tonları çok sayıda ayırt eder. in-flight görme yüksek hızlı bir mesafeden durum, aynı zamanda birkaç santimetre nesneleri değerlendirmenizi sağlar sayesinde, kuş açıkça görür.

sinir sistemi

Beyincik koordine etmekten sorumlu yüzden uçuşta olarak, kuşlar, karmaşık hareketleri gerçekleştirmek, büyüktür. Koku alma ampuller da oldukça gelişmiştir. ön beyin hemisfer arttı. Kuşların iç yapısı, beyin ve sinir sisteminin kuş karmaşık davranış ile ilişkilidir.

içgüdüsel Çoğu eylemler - yuva çiftinin inşaat, yavru bakımı. Ama yaşla birlikte, kuşlar öğrenmek edebiliyoruz. Civcivler insanın hiçbir korkusu varsa, bazı yetişkinler insanlar korkar. Onlar silahsız avcı ayırt edilebilir ve kargalar bir adamın elinde olduğunu anlayabiliriz - bir sopa veya bir silah.

Bazı kuşlar genellikle beslenen eğitilebilir ve insan konuşmasının dahil olmak üzere farklı sesler, taklit edebildiği insanlar biliyorum.

Boşaltım ve üreme sistemi

boşaltım ve düşünün üreme sistemi, kendi iç yapısı ve ıslah kuşlar. metabolizma kuşlar, geniş tomurcukları hızlandırılır beri. Bunlar eşleştirilmiş metanefrik organları üç bıçak ayrılarak dorsal pelvik duvarlar altındadır. Onları üreterler hareketle kloakanın açılmaktadır. Orada kuşlarda Mesane. esas olarak, ürik asit, atık, vücuttan hızla temizlenir.

En kuşlarda çiftleşme organı yok. Testis, üreme döneminde boyutu artan çıkış seminal vezikül içinde kanalın içinden içeriği fosseptik bulunur.

Kuşların iç yapısı, tam olarak, dişi üreme organları, ilginç özelliklere sahiptir. Bunlar sadece sol yumurtalığı ve yumurta kanalının, genellikle ilkel hakkı geliştirdik. Büyük olasılıkla bu büyük yumurta eşzamanlı oluşumu için yer olmaması nedeniyle. cloaca açılan uzun bir yumurta kanalı, ince duvarlı, geniş ve dar vajina rahim bu durum birçok bölüme ayrılmıştır yumurtalık fallop tüpü, hareket etmektedir. tohumlama yürütmek için, erkek kadın kloakanın yaptığı kloak bastırır.

Üreme ve yavru bakımı

Biz kuşların iç yapısını inceledik. Biyoloji sadece anatomisi okudu, ama aynı zamanda hayvanların davranışı analiz eder. en kuşlarda yavru üreme ve bakım gibi karmaşık bir işlem hakkında konuşalım.

yeterli yiyecek varken üreme sezonu geliyor. Bizim kuş - bahar ve yaz. Ama kuşlarda üreme miktarını ve besin değerini artırarak, yılın herhangi bir zamanında uyarıcı gibi dekoratif olarak, tutsak tuttu.

En küçük ve orta ölçekli kuşlar geniş seyrek süren ittifaklara, sezonu için eşleştirilmiş. zaman bir çift oluşur sürüleri oluşturabilir. Eş seçimi tesadüfi değildir. Tokuyut dişilerin dikkatini çekmek için erkekler: yayılan tüyler, özel sesler maçın girer yayınladı.

Çoğu türler ağaçlarda yere yerleştirilebilir yuva, içine yumurta bırakır çalılar, çukurlarda, burrows. Yumurta kabuğu genellikle bir maskeleme renge sahip, güçlü bir koruma sağlar.

precocial türlerde (kümes hayvanları, ördekler, kazlar, keklik, kuğu) civcivler gözlerinizin açık ve zabıta ile kaplı olan yumurtadan çıkar. Çok çabuk, kendi başlarına yemek ve yuvasını terk başlar. yuvalama kuşlar ise (güvercinler, yırtıcı karga, Baştankaralar, serçe, kargalar, papağan, kuş) Genç tamamen çaresiz, kör ve çıplak görünür.

yavrular için uzun süreli bakım kuşlar özelliğine için. Kuşlar ısıtmak ve yavrularını beslemek, onları korumak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.