GüzellikTırnakların

Çivi, beyaz veya siyah noktalar üzerinde şeridi - bu ne anlama geliyor?

Sağlığınız hakkında bilgi Oldukça çok dış tırnak aklında bulunabilir. Bu biraz garip geliyor, ama yine de, deneyim gösterdiği gibi, bu doğrudur. Çoğu zaman çeşitli hastalıkların teşhisi için tıp böyle yöntemde kullandı. Ve belirli bir rengin tırnak üzerinde her şerit belirli bir hastalığı hakkında svidetelstovat olabilir.

Çiviler sağlıklı kişi düzgün bir yüzey yanı sıra düz şeftali veya olmalıdır pembe renk. plaka kendisi şeffaf ve esnek olmalıdır. Tüm bunlar hatta en önemsiz, tam olarak bu tür ve hastalıklara farklı türde hakkında çok şey söyleyebilir çiviye her bir şeridi var.

tırnak rengi

Yukarıda belirtildiği gibi, Sağlık durumu normal tırnak yüzeyini kaplayan pembe veya şeftali üniforma diyor. onlar kırmızımsı bir renk varsa, bu yüksek tansiyon ya da diğer hastalıklar sredtsa gösterir. sarımsı renk veya sarı noktalar varlığı bir karaciğer hastalığı kabul ve insanlarda yağ metabolizması bozuklukları zaman. Mavimsi veya mor tırnak renk anemi veya konjenital gösterir kalp hastalığı.

çiviye şerit

sorusu "nedir tırnaklarda beyaz lekeler?" Bu fenomen en yaygın olarak hemen hemen her saniyenin bakımı,. Bu vücudunuzun yeterince kalsiyum, iyot, magnezyum veya demir yok demektir. Biz enine şerit bahsedersek beyaz renk, o bağırsak hastalıkları, hem de poliatrita bir işareti ile ilişkilidir. Eğer kahverengi çizgili bulursanız, bu durumda, tıbbi muayene gerektiren böbrek hastalığının çeşitli bir tezahürüdür.

Tırnak üzerinde siyah noktalar

Bu nedenle tırnak yansımış geçmiş yaralanmalar, üzerinde sola kaynaklanmaktadır. Bu noktalar kanama izleri olarak kabul edilir ve herhangi bir hastalığı işaret değildir. Herhangi bir yaralanma acı olmasaydı Ama, bu bir endokardit denilen hastalık, yanı sıra çeşitli karaciğer hastalıkları gösterebilir. Bu durumda, doktorunuza danışmalısınız.

Yapraklanma ve enine olukların

Yukarıdakilere ek olarak, bizim çivi genellikle vücuttaki diğer değişiklikler ve maruz kalmaktadır. Onların laminasyon, örneğin, vitamin ya da tiroid artışla ilgili azaldığını gösteriyor olabilir. Bu durumda, geçmelidir hormonlar için testler veya endokrinolog gidin.

Biz çivi yüzeyinde oluklar hakkında konuşmak, o zaman düşük kaliteli manikür sonucu olabilir. Yüzeye zarar ve oluklar hatta oluşumuna neden olabileceğinden büyük ölçüde, tırnak büyüme alanına araçlarını basın imkansızdır. ikincisi de şiddetli zehirlenme veya yüksek ateş eşlik çeşitli hastalıklar sonrası oluşabilir.

Buna ek olarak, büyük önem, ve Tırnağın doğal renk. beyaz veya açık tonlar hakim, hatta en ciddi, böbrek hastalığının farklı bir tür olabilir gibi bir doktoru görmek gerekir.

Edilen Düzensizliklere tırnak yüzeyi genellikle mide bağırsak bölgesi ile ilişkili kronik hastalıkların mevcudiyeti bir göstergesi olabilir.

O tıbbi görüşün olmadan kendi başlarına sağlığı hakkında sonuçlar çıkarmak mümkün olduğu temelinde çivi ve Thomas bir sürü anlamına gelir. solunum yolu hastalıklarının göstergesi dışbükey şekli. çivi delikleri dibinde pratikte gözlenmedi ışık ederken Düz, kardiyovasküler hastalıklar bahsediyor. Omurganın üzerinde üçgen şekli problemlerini söylüyor.

çivi veya leke üzerindeki Her çubuk yeterince bizi öğrendi. Onların görünüşte şüpheli bir durumla Ve kliniği diyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.