Haber ve ToplumKültür

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

dönem boyunca "sosyal sorumluluk" Geçen yüzyılın 70'li yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Kural olarak, kurumsal bağlılık onun tarafından kastedilmektedir. Bu kavram uyarınca, örgüt sadece kendi değil, tüm toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurmalıdır. Bu da müşteriler, tedarikçiler, hissedarlar ve çalışma sürecinde yer alan diğer partiler üzerindeki faaliyetleri var etkilerine sorumlu olması gerektiği anlamına gelir. Bu durumda, taahhütler (hatta gerektiği ve) kanunla kurulmuş ötesinde gidebilir. Bu yönetimin sosyal sorumluluğudur - bu yaşam ve insanların şirkette çalışan ve bütün toplumu iyileştirmek için bağımsız önlemler dahil edilir.

Avrupa'da sosyal bağlılık yaklaşımlar

Birçok araştırmacı, kurumsal etkinlik de farklı şekillerde anlaşıldığı gerçeğine dikkat İngilizce konuşulan ülkelerde dünyanın ve Avrupa'da. Bazı kuruluşlar fakir ve yerel topluluklara yardım ile sınırlıdır. diğer destekçileri de, daha proaktif bir yaklaşım, şirketlerin sosyal aktivite tek seferde gösterilmemesi gerekir inanıyoruz ve ona çıkarları doğrultusunda yeni edinilen bilgileri uygulama fırsatı vermek için, yerel nüfusun eğitimini geliştirmek. Sadece toplumdaki görüşüne göre bu tür eylemler, sürdürülebilir bir ortam oluşturmak.

Sosyal etkinlik raporlama

Şirket sürekli yaptıklarının kamuoyuna rapor kaydını tutmak da yükümlüdür. Böylece, bir kavram olarak kurumsal sosyal sorumluluk dikkate belirli çıkar gruplarının üzerindeki faaliyetlerinin etkisi veya toplumun bütünün çevresel, ekonomik ve diğer tür almalıdır. bu hesap türüne iletken ana ilkeleri geliştirilmiş raporlama standartları ve kurallar bir dizi sağlar.

şirketler tarafından taahhüt İmpulslar

konusundaki karar , sosyal aktivite teşvikler bir dizi etkisi altında, pratikte ev sahibi kuruluş kullanılmıştır.

1.Eticheskoe tüketicilik. Onlar kararlarını satın almış çevresel veya sosyal taraf hakkında bilgilendirmek için kullanılan Etkisi.

2.Globalizatsiya. Birçok şirket rekabet gücünü korumak amacıyla dünya piyasalarında mevcut olması ararlar.

3.Uroven Eğitim Toplum ve onun farkındalık. Kendi popülerlik ve etkinliğini artırmak için internet ve medya kullanma.

4.Zakonodatelstvo. işleriyle ilgili süreçlerin Devlet düzenlemesi.

5.Vynuzhdennoe krizlerin sonuçlarından sorumluluk alma.

Devletin Sosyal sorumluluk

Yukarıdaki tartışmayı ile karşılaştırıldığında, daha genel bir kavramdır. etkinliği hakkında o tanıtır politikası ile yargılanabilir. Peki, aşağıda topluma devletin sorumluluk düzeyi, daha zordur. Aksine, düşünülen daha iyi, daha az iş temsilcileri yasayı ihlal ve daha vatandaşlar hükümete destek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.