Haber ve ToplumKültür

Aşk bir kuşun Sırları, ya da neden Capercaillie keklik aradı?

Eğer takma bazen iyi nişanlanmış nasıl düşündünüz mü? Hayvan Dünya - istisna değildir. temsilcilerinin çoğunun adları belirgin özellikleri açısından dikkate, o zaman onları icat insanların ne kadar dikkatli göreceksiniz. Yani Capercaillie keklik denilen neden? Kabul edelim. Bu çalışmada küçük bir kuş ve alışkanlıkları için.

Hangi ismi ilişkilidir?

en çok açık görüş ortak bir noktaya gelsin. Anlaşılıyor ki fırsatlardan onun eksikliği ile ilişkili bu orman sakininin adı duymak. Bu onun sağır oldu, kuşun adı açıkça söyler olduğunu. Ancak, tek bir ses olarak avcılar o olmadığını söylüyorlar. Bu orman sakini çok hassas kulakları vardır. O uçuş alır herhangi biri (hatta algılanan) tehlikede gibi sert onu için bulmak için. Bu oldukça ilginç olur. tüylü krallık (6.5 kg erkek) standartlarına göre fil boyutuna sahip olarak, Adam kuşu görmez ve zaten inanılmaz bir gürültü yapma, İşitme ve onun ağır başlıyor yayınladı. Bu avcı normal şartlar altında görmüyor çıkıyor, ama sadece bu açgözlü avını duyar. neden çağrı capercaillie capercaillie izah edemez açıkça anlatılmıştır. kuşlar bu isme bile aykırı.

suçlama alışkanlıkları

daha ayrıntılı olarak düşünülmelidir bu orman sakini yaşam dönemi içinde bulunmaktadır. fizyolojisi ele olması, capercaillie capercaillie denilen nedenini anlayabiliyorum. Bu eşsiz dönem - kur veya geçerli. Ne olur? Erken ilkbaharda, erkekler kendilerini tavukları sunmak başlar. Bunu yapmak için, onlar iki bölümden oluşur kendilerine özgü şarkı gerçekleştirin. İlk "arya" klik denir. dallar veya toprağa, kanatları zorlayarak çizim üzerinde yaklaşık bu büyük horoz vinç kollarım düşünün onların, maçların yarısı boş kutuyu tırnak grev benzer sesler üretir "haritasını çıkardı". Bir kadın görünce, onlar skrikanyu geçin. Bu magpies cıvıl cıvıl kabaca benzer bir farklı ses, bu. Bir kuş kan vermek için amacıyla kulak kanalında bulunan özel bir kat, doldurur. o Birkaç saniye için tamamen sağır hale. Bu noktada, kuş saldırıya açıktır. Şimdi Capercaillie keklik denilen anlamak? O uyanıklık kaybeder aşkı (örneğin o doğa tarafından oluşturulan) sahiptir.

Diğer kuşların isimleri var mı

alanı oldukça geniş avcılar, bu değerli av ev sahipliği yapmaktadır. Adam yaban hayatı hakim olamadı ederken, büyük "horozlar" Tüm yaprak döken ve iğne yapraklı ormanlarda yaşadılar. Şimdi onların "ev" ancak, geniş alanlar kaplayan, çok daha küçüktür. Nedenle, onlar karşılaşılan ve bunlar çeşitli halkları avlanan olduğu açıktır. Çiftleşme sırasında bazı sağırlık fark kuşlar, diğer - kadın çulluk alışkanlıkları. atarken O ağaçlar ya devrilmiş ağaçlar altında "gömülü". Onun yuva o yağmurdan korunacak bir konumda oluşturur ve meraklı gözler. capercaillie kapaluhoy denilen nedeni budur. Bu isim samochki. O civcivlerin kadar bitirme duvarcılık sağlamak için dışarı "kazdık".

ilginç gerçekler

Bu tavuğu değil her türlü tokovanii de işitme kaybetmek çıkıyor. Her şey endişeleri bu kuşların büyük tanımladı. Bu ladin tavuğu çok farklı alışkanlıkları vardır, ama aynı zamanda capercaillie ifade eder. daha küçük Bu kuş, çevik. Bu take-off, daha az çalışır sırasında gürültü yapmaz. Ama en önemlisi, onun şarkı işitme cihazının arızalanmasına yol açmaz. Ama ladin tavuğu türlerin korunması katkıda bulunmaz bir "eksiklik" var. Kuş şaşırtıcı güvenen. Yerel bile bir isim icat "Mütevazi keklik." Bu mucize Ussuri bölgede bulunursa, Sakhalin bulunur.

Şimdi göz önünde özetlemek tüm "nasıl" ve "neden". Adını kuş capercaillie çünkü çiftleşme mevsiminde belirgin onun fizyolojisine özgünlükleri ait. Ne yazık ki, bu tehlikeli kalite her türlü avcılar, insan ve hayvan hem bu kuşların popülasyonlarının büyümesini teşvik edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.