Haber ve ToplumKültür

Nadir soyadı - iyi ya da kötü? Rusya'da ve dünyadaki en nadir soyadı

Ad - jenerik isim, genellikle erkek hat üzerinden, kuşaktan kuşağa geçti. Belli bir cins veya ailesine ait bir kişiyi gösterir. Başka bir kişiden oluşan ayırt edici "işareti" Bu tür. Ancak bazı isimler doğum tarihlerini bilmeden, hatta herhangi bireyler bulamıyorum, o kadar popülerdir. Eh, en azından İvanov Ivan Ivanovich. İstatistiklere göre, adı ile Rusya'da binden fazla kişi vardır. nadir soyadı olan insanlar oldukça farklı şeyler. Yani bunlar tam kimse karıştırılmamalıdır gelmiş bir şeydir. iyi veya kötü - Ama bu nasıl yaşadıklarını sadece var?

geçmişten

Nispeten son Rus soyadı olarak. Bunların çoğu iş veya ikamet ve soyadı (atalarından birinin adının) tipini verildi insanların takma geldi. Peki, örneğin: Ivan adında bir adam oğlu Ivanov oğlu seçildi vardı. Dolayısıyla, tüm bu ünlü soyadı yoktu. Veya böyle bir seçenek: insanlar (kendini veya) yerleşimi yakınında yaşayan Beloozero, o - Belozersky.

14. yüzyılda civarında, Litvanya bu özel Dükalık benimsedik muhtemeldir insanların Veliki Novgorod adlarında görünmeye başladı. Daha sonra Moskova prensleri ve boyar "kazanmak" başladı. Rusya nüfusunun geri kalanı 19. yüzyılın ortalarında yaklaşık varan isimlerini yoktu. Bu arada, tüm bu zaman onlar miras tarafından özel olarak iletilen ve sadece erkek hat üzerinden bulundu. ve bir kadın böyle bir hakkı yoktu. Bu serfliğin kaldırılmasından sonra, bu ayırt edici özellik zaten kesinlikle her çiftçiydi, sadece 1891 sonrasında oldu. Son olarak, isimlerin oluşumu 20. yüzyılın ortalarına yakın kurdu.

onlarla yaşamak kolay mı?

bölümünde, hayır. Birçok nadir soyadının sahibi bunun gurur duyması gerektiğini inanıyoruz. Ama pratikte tam tersi doğrudur. Temelde, çok güzel bir ses yok, sorunlar sahiplerinin bir sürü getiriyor çünkü çok insan adlarıyla bile utanıyorlar. Öğretmen diyor ders düşünün "Balda kuruluna gidecek." kahkaha ve utanç çocuk - sınıf içinde. Ya da, örneğin, bir işletmenin, "Alexander A. Tail" müdürü işyerine düzenlenen bir işaret. Ve bu en saldırgan isimler değil. Nadir soyadı ile birçok kişi onları değiştirmek isteyen nedeni budur. Neyse ki, orada ülkemizde böyle bir olasılık. Geçen yüzyılın başlarında 30-ler ortaya çıktı. pasaport ofisinde sırası sayısı beri ikiye katlandı. akortsuz isimlerin Bir çok değişti. Sonra onların sayısı yarı yarıya azalmıştır.

dünyadaki en nadir soyadı

Garip, ama bazı insanlar sadece kişiliğinin bu tip kurtulmak istemiyorum, ama aynı zamanda onlar oldu da bu ile geldi. Bu San Francisco ikamet duruyordu. Zzzzzzzzzra - telefon defterinde en son olmak üzere, Rus Zzzzzzzzzra ve İngilizce okur ise onun soyadını aldı. O bile dünyanın en nadir olarak kayıtlara. Maude J. Aab - İngiltere'de iken de çok sıradışı bir isme sahip bir bayan var. O, hem de Zzzzzzzzzra, Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer sürerler.

Trizhdyordenakrasnogoznameni - Amerika'da yaşayan boksör, aitti ama Rus kökleri "spor" adı. Ne yazık ki, bu onun dünyada sporda doruklarına ulaşmak yardımcı olmadı.

Spor Cavalcade, Sert Futbol Zaferi, uluslararası çatışmalar, Superkrepky Çimento, Paw Tavuk: Ayrıca yurtdışında, Rus diline çevrilir epeyce isimler temsil bulabilirsiniz.

Ama bizim ne hakkında?

Rusya'da en nadir soyadı Sovyet jimnastikçi aitti. Ancak, aynı zamanda en uzun oldu. Hakim: Arhinevolokotocherepopindrikovskaya. Sovyet spor fanlar söylediğim gibi, performans üzerinde profesyonellik ve pozlama önde gelen nedenidir bu jimnastikçi övgü!

İşte birkaç olağanüstü örneklerdir. Ve bu nadide isimleri izin vermeyin, ama yine de onlar mutlaka bir gülümseme yükseltecektir. Yani: İyi gün, bela, Kuzma, Doll, Manduke Cook, Crooks, Tava, Oridoroga, Nepeivoda, Krutiporoh, incir, su, sigara peypivo, Dün, Zacheshigrivu, Kabak, Hvataymuha, Grozni, sosis, Ubeykon, basılamaz, Muhasebe, CAFTA Dolphin, Ubeyvolk, Zadavisvechka, Blyabkin, Kakashkind, Tampak, mantarı, mantarı, köpek, Wild, Kedi, arka planında, Heresh, Obzhorin, Onanizev, Hernes, Sivokoz, Mudela, Zababashkin, Shmal, Zhabonos, Glyukin, elma ağaçları Zabavik, Shnurapet, PAVA, Tsaluy, sert işçiler Okolokulak sürfeler Obyedkov, Bilayner, t. ö.

olağandışı - Batı at!

Size bazı nadir soyadlarını (yurtdışı) sunduk. listesi:

  • Memeler - "erkeklik organı" anlamına gelir.
  • Deaft - «ölüm».
  • Gotobed - bizce, bu ise "yatarım."
  • Alt - «eşek ".
  • 1792 - Bu Fransa'da bir çift oldu en nadir ve özgün isimlerinden biridir. Ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Tahmin asla! çocuklarının doğdukları aya ait bu seri numarası.
  • Orellana-Plantagenet-Tollmash-Tollmash - İngiltere'de yaşamış bu isimde bir adam.
  • Gediminayte-Berzhanskite-Klausutayte - aslında, birkaç soylu ailelerin Litvanya ikamet ataları olduğunu.

Ve tüm harfler yerleştirilir olur?

Bu boş belgelere sığacak edilemez bazı isimler vardır çıkıyor. Onlar sadece orada sığmaz vardır! kişisel adıyla Keihanaikukauakahihuliheekahaunaele evlilik ek sonra alınan Hawaii Eyaleti, bir sakini karşılaştığı böyle bir sorun ile. Bu devletin profillerinin en formlarında sadece 34 harf girilebilir gerçeği. Ayrıca bu onların 35 adları ve yerde bile adı belirlenecek. Bu nedenle, kadın çeşitli belgelerin hazırlanması sırasında yetkililer ile pek çok sorun vardı. O sürekli onu kızlık yaptığı soyadını değiştirmek sunulan veya ona en azından biraz kısaltılmış. Ama ölen kocasının anısına, o böyle düşünmüyor.

Yine uzun değil nadir, ancak daha fazla klavye üzerinde çalışmak için hece kümesi gibidir tek isim aşağıdadır: Napa-Amo-Hal-O-O-Aneka-Kilometre Taşları-Kilometre Taşları-It-Hiva-Nena-Wawa -Onka-Kafes-Gea-Lex Ea-On-Her-Nana-Nia-Kyoko-Da-Og-Wan Wan Ica. Onun fakir kazanan, Hawaii genç sakini, onun okul yıllarında zaten onunla namuchalas. Set hece sadece sınıf defterine sığmıyor. Rus içine çeviri yaparsam, aşağıdaki gibi o zaman çalacak: Ebeveynler kesin bir dille tek nedeni adını değiştirmek reddetti "güzel dağ ve genişlik ve koku uzunluğunda Hawaii doldurulmuş çiçek vadinin bir sürü" Peki, böyle bir mucizeyi reddedebilir?

Kısalık - yetenek kardeş!

En son olarak, ABD alışılmadık bir çalışma gerçekleştirildi. Bu alfabenin hemen hemen tüm harfleri sakinlerinin adlarında kullanılan gösterdi. Bunun tek istisnası S. Ve İngiltere'de Sağlık Bakanlığı sadece bir harf var olduğu nadir soyadı, kaydetti. Örneğin: B, G, N, O, A, her zamankinden daha X Evet kısa olmuştur.

E, D, S, An, Yang, böylece Ne Up ve: Bu arada, bugüne kadar en sıradışı ismi Rusça tarafından ve bir harf (veya hece) oluşur. Ve acele sahiplerinin bunları değiştirmek için.

İsmin nedir?

Bu sadece isimleri nadir olabileceğini ortaya çıkıyor. Aynı şey adları ile olur. Örneğin, 2002 yılında ülkemizin veliler başkenti oğlunun çok sıradışı adını verdi. Onun adı bu gibi geliyor: "26 Haziran 2002 doğumlu Biyolojik Nesne Adam ayni Voronin Frolov,". Birçok onlar kısaca onu arayacak merak etti.

Çok nadir isimler ve soyadları, bazı durumlarda, sahiplerinin eline oynayabilir. Birçok kişi hepsi onlar yüzünden dünyada meşhur hale gelmiştir. Ama onların çoğu onların nadir ve kurtulmaya çalışıyoruz sıradışı isimlerinden okurken ve yazarken sadece bir rahatsızlık getirmek gibi ve soyadı. sırıtabiliyorum bahsetmiyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.