Uzmana sorun

Mali döngüsü - kurumsal performansın bir göstergesi

Mali döngüsü - borç hesapları (tedarikçilerden müşterilere ve hammadde tarafından alınan ödemeler) olgunluk ve alacak (onlar tarafından alınan ürünler için müşterilerden paranın iade) toplanması tarihi arasındaki sonucuna bir dönem. Bu kavramın ikinci adı - para ciro bir dizi.

Mali döngü, aşağıdaki formül ile belirlenen bir süreye sahiptir:

Yeraltı PFC + = PoPz - POKZ,

nerede PoPz - stok devrim dönemi;

Of yeraltı - yörünge dönemine bir göstergesi alacak ;

POKZ - borçlu hesaplar yörünge döneminin bir göstergesi.

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak nakit ciro döngüsünün süresi temel endüstriyel faaliyetin uygulanmasında nakit çıkışının ve bunların üretim ve finansal faaliyetleri sonucunda akını ile ilişkili ortalama süresi ile karakterizedir.

Bir başka deyişle, finansal döngüsü - Zaman ki, yönlendirilecek nakit tedavülden. Bu gösterge konunun ekonomik faaliyet etkinliğinin belirlenmesinde önemlidir.

Şirketin bertaraf o ihtiyaç durumunda kullanabileceğiniz rezervi, her zaman. Biz ödenecek hesaplar tarafından sağlanan parasal kaynakların bahsediyoruz. Gerçekten de, üretimde yatırılan paranın, kısa vadeli boşluğunu doldurmak amacıyla sadece bu gibi dışarı çıkarılamaz. Bu nedenle, düşük fiyatlarla stok satış hakkında hiçbir konuşma yoktur. durum benzer alacak olduğunu. Ek fonlar iş varlık elde etmek için borçlularla ilişkilerinde bazı değişiklikler başarır.

işletmenin finansal döngü olduğunu hesaplarının en etkili yönetim alacakları gösterir. Yani, ödeme an başarıyla kontrol edilebilir ve kritik bir durum olması halinde - örneğin borç geri ödeme gecikmesi. Başka bir deyişle, öyle ödenecek dolaylı akım nakit hacmini kontrol eder ve şirketin mali faaliyetlerini değerlendirirken dikkate alınmalıdır.

konu uzmanları aktivitenin analizi sırasında operasyonel ve finansal döngülerin korelasyon gözlendi, ancak işletmenin farklı yönlerini açıklar. Yani, yardımı ile faaliyet döngüsü verilir üretim özelliklerini şirketin ve teknolojik yönleri. Bu finansal kaynaklar stok ve alacak şeklinde donmuş edildiği süreyi gösterir.

Mali döngüsü o faaliyetin mali yönünü gösterir. finansal kaynaklar ciro elde edildikleri zaman - - ortalama borçlar ciro az dolayı işletmedeki faturaların ödenmesi için belirli bir gecikme süresi vardır.

operasyonel ve finansal uzmanları döngülerinin dinamik azaltılması, bu gerçeği olumlu bir trend olarak kabul edilir. Çalışma döngüsünün boyutunun düşürülmesi esas olarak artan bir üretim hızı ve alacak devir ivme ile, gerçekleştirilir. Bir finansal döngüsü nedeniyle hesaplarında azalma borç devir indirgenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.