SağlıkIşitme

Kulakta Gürültü. Nedenleri ve sorunların tedavisi

Kulak çınlaması - genellikle belirti ziyade herhangi bir hastalıktır. Tıpta bu kulak çınlaması denir. Sen sadece orijinal anlam gürültü duymak değil, aynı zamanda ıslık veya uğultu, ses tıslama, veya kulaklarda tıklayarak. Ayrıca bu kulak önceki olağan seslere farklı tepki olduğunu görebilirsiniz - söylenti tam tersine, aşırı hassas hale veya gelmiştir, azalmıştır. kulak, nedenleri içinde Gürültü şimdi bazı durumlarda tarif edeceğiz ve tedavi, ağrı semptomları veya ışığa sapık reaksiyonu eşlik edebilir. Bu işitsel duyu doğası da farklıdır ve biz bu yönünü ele alacağız.

Titreşimli kulak çınlaması: Sebebi

Eğer kulağınızda gürültü dalgalanma hissederseniz, damar bozukluklarının konuşan tehlikeli bir işarettir. Kural olarak, o senin kalp atım ritmi üzerinde tekrarlar. Anevrizma veya AVM: Böyle bir durum yaşadı nörolog hastanın vücudunda olası komplikasyonlar hakkında bilgi verir. Malformasyonu - beyindeki kan damarlarının bir patoloji; Anevrizma - Bir gemi deformasyon, inceltme ve duvarların şeklini değiştirmek. Serebral damarların yırtılmasıyla tehdidi olmadığı için her iki durum, ciddi tıbbi muayenelerden gerektirir. Bu nedenle kulağa şüpheli vasküler gürültü bulmak için bir doktora danışmak gereklidir, nedenleri ve tedavisi tıbbi müdahale gerektirir. Hasta bu durumda, MRI ve anjiyografi reçete edilir.

Başka ne kulaktaki gürültüye neden olabilir?

Ama aynı zamanda tehlikeli olmayan KBB hastalıkları gürültü eşlik edebilir kulaklar. iltihabı kulak zarı, otit, evstahiity alışılmadık bir duygu gibi belirtilerin listede yer almaktadır. işitme sinirinin nevrit - Başka tatsız bir durum söz konusudur. Ayrıca, sinir ise iskemi, doğada vasküler olabilir. Bu durumda, sinir iltihabı gibi kısa sürede başvurmalıdır otolanringologu doktor oldukça hızlı gerçekleşir ve tedavi edilmediği takdirde, sağırlık yol açar. Ama kulak, nedenleri ve tedavisindeki en yaygın gürültü tehlikeli değil - kas gürültü, bu yüzden doktorlar denir. Bu üzengi ve örs bağlayan küçük kasların titreşim kaynaklanır. o kasların hareketinden kaynaklanır olmadığını neden tinnitus öğrenmek amacıyla ve alt çenenin ileri, çekin. Bu durumda, ses ilk artış duygu ve 20-30 saniye sonra tamamen kaybolur. Bu yapıdaki gürültü hijyen yüksek hacimli, uyulmaması (buşon varlığı) en kulaklıktan müzik sık dinleme neden olabilir.

KARAR

Size tarif ettiğim kulak, nedenleri ve tedavi gürültü - - Bu bile önemsiz görünen bir belirti doktora dikkat ve tedavi gerektirir. Bu hoş olmayan hisler KBB doktor ya da uzman nörolog oluşum nedenlerini anlamaya yardımcı olacaktır. O, size bir anket atamak gerekli ilaç reçete veya gerekli prosedürleri düzenleyecek. Kendinden ilaç işitme kaybına yol veya uhusheniyu onun kaybı, şiddetli komplikasyonlarını tamamlamak, yani kendi başına tedavi edilmesi bu konuya önermiyoruz edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.