SağlıkIşitme

Kulak tıkanıklığı nedenleri nelerdir?

Her kişi en az bir kez kulakları doluluk hissi yaşadı. Bu zaman hava yolculuğu oluşabilir ve bir hastalık belirtisi olabilir. Uzun süre geçmeyen kür havasız kulaklar, önce, onu enfeksiyon neden oldu belirlemek ve bunu ortadan kaldırmak gerekir.

Neden bu duygu var?

nedenleri kulak tıkanıklığı keskin basınç düşmesi olabilir. kalkış ve iniş sırasında ve metro dağlarında yükselişi ile, hızlı bir asansörde sürüş ortaya çıkar. birçok insan işitsel organları Böyle anlarda çok duyarlı olmakla birlikte, bu fenomenin tehlike değildir. Ama genellikle nedenleri soğuk algınlığı veya enfeksiyon gizli kulak tıkanıklığı bulunmaktadır. Kulak enfeksiyonu etkiler orta kulak ve kulak kanalını kirleten mukus veya sıvının aşırı görünümünü neden olur. kulaklarda basınç olgusunun bir sonucu olarak tokluk hissi neden olur. Boğaz kulak daralmış edilir ve söylenti kötüye gidiyor. Başka bir nedeni uygunsuz hijyen olabilir kulaklar. Cerumen kulakları biriken ve normal işiten müdahale. Bu durumda, bir odyolog kaldırmak yardımcı olabilir. Bu hastalık ise, doktor doğru tedaviyi istemi ve enflamasyon ve ödem için doğru ilacı bulmak mümkün olacak.

Nasıl kulak tıkanıklığı kurtulmak için?

tıkanıklık nedenleri kulak tanımlanan yüzden, eğer harekete geçmeli. Soğuk geçti ve kulak restore edilmemiştir ise, kulak kanalından fişi kaldıracak bir uzmanından yardım almalısınız. Evde kulaklarından mantar kaldırmak istiyorsanız, onları sıcak sulu sodyum karbonat çözeltisi damla. Prosedür için, bir iğne olmadan tek kullanımlık şırınga kullanabilirsiniz. Hızla su dökün, ancak ağrı kaçınarak. Ses netliği bir değişiklik hissettiğinizde, prosedür durdurabilir - restore işitme. prosedür basit ama çok etkilidir. Eğer kulak zikredilen çünkü uzun süreli sinüzit veya rinit, burun tuzlu su ile yıkamak gerekir. Hiçbir durumda, temizlemek için kullanılmamalıdır işitme o getirecek olumlu sonuçlar - borik alkol. Ciddi neden kulak tıkanıklığı değildir ve sadece diferansiyel basınç sonucu ise, çekme alt çene ileri ve bunu yapmak bir dairesel hareket. çeneyi yerinden değil tüm dikkatli etmeyin. Büyük olasılıkla, kulaklarında işlem sırasında hafif bir çağıltısı sesi hissedeceksiniz. Bu baskı altında nazofarenksten gül sıvının burun kulaklarından dönmek kaynaklanmaktadır. Başka bir seçenek acilen sorunu çözmek için - nefes tutma. burun kapatın ve su birkaç yudum alır. tıkanıklık kulak işlemek için başka bir yol - hidroklorik asit veya alkol bazında sıkıştırır. Aynı zamanda Baş sıcak eşarp sarmak gerekiyor ve kulak kanalına pamuk koymak. inflamatuar süreçler sırasında, bu yöntem tehlikeli olabilir unutmayın. tıkanıklık nedeni olacak belli değil, onun aydınlatılmasına yönelik bir doktora danışın daha iyidir ve eğer Ve genel olarak, yöntemler daha sonra sorunları ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Aksi durum daha da kötü hale gelebilir, tabii ki, istenmeyen bir durumdur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.