Spor ve SağlıkEkipman

PP "Sedir": fotoğraflar, cihaz performans özellikleri

Geçen yüzyılın yetmişli yıllarda Sovyetler Birliği küçük ölçekli otomatik silah yapımı ve oluşturulmasında savunma sanayi girişti. genel süreci "Buket" kod adlı edilir. Çoğunlukla modelleri MIA alt bölümleri kullanılan "Makarov" ve CSSA arasındaki yerini almaya idi. en pratik proje ismi ağacının sadece adını geliyor PP "Sedir", ama aynı zamanda ana geliştirici (Evgeniya Dragunova tasarımı) baş harflerini bir araya getirir. Bu silahın özelliklerini ve özelliklerini göz önünde bulundurun.

üretim

Sayı ve daha toplam iç silahların yarısından fazlası üretilen Izhevsk fabrikasında uygulanan modelin, iyileştirilmesi. Unutulmamalıdır deneysel toplu PP "Sedir" sadece kırk kopya miktarında geldi. Modifikasyon, test tanınan ve hizmete girmiştir. Bundan başka, seri üretim Zlatoust Makine Plant yapan.

Bu model, bir Makarov tabanca, kalibre 9 x 18 milimetre tipik kartuşları kullanır. İçişleri Bakanlığı, Federal Hapishanesi Servisi, departman güvenlik ve diğer kamu hizmetlerinde kullanılan silah.

operasyonun Özellikleri

PP "Sedir" patlamaları veya tek patlamaları 2-3 şarj ateş edebilirsiniz. silahların ortalama hızı dakikada yaklaşık 45 turdur. omzunun avuç doğruluğunu artırmak için metal popo katlayın.

düzenlenir nişan sinek tamamen diyoptrisi ve standart ile birleştirilmiş olabilir. Bu hızlandırmak ve hedefe rehberlik geliştirmek için izin verir. Otomatik tabanca 20 ya da 30 mermi hesaplanan klip iki tip ile donatılmıştır. Silah elli metrelik aralık, 25 metre optimum oranı için tasarlanmıştır. silahların demonte mümkün tek seferlik kontrolünün bir mesafede büyüme hedefi vurmak için yaptığı dikkat çekicidir.

cihaz

(Serbest erişimi zor çizim) PP "sedir" alıcı oluşur, kol yönelik kapak elemanları ve katlanabilir stok. doldurma dönüş ve tetik sistemine, hem de tetiği ve ayarlanabilir sigorta içerir. Silah cihazları sessiz ateşleme, alev tutucular ve susturuculu donatılabilir. Çıkarılabilir memeler çeşitli için uyarlanmış özel bir ağ silindiri ve tüp haznesi ile genleşme haznesini sağlar, veri cihazı birleştirin.

Standart ekipman, sürtme yumruk, nakliye örtüsü, yağlama ve pasaport, anahtar ayarlanması tabanca, iki dergi, bir tabanca oluşur.

otomatik mod

ücretsiz slayt geri tepme dayalı fonksiyonunu ateş patladı. Soldaki davasında şarj hızlandırmak için yardımcı olan bir kolu vardır. Tetik koruma ya tek ya da otomatik yangın yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır yukarıda kolu tipi sigorta bulunmaktadır. PP "Sedir" ateş için, istenen mod deklanşör çekilme ve serbest bırakmak için yeterlidir seçin, sonra silah tetik tetik basarak çalışmaya hazırdır. Fuse ayrıca mekanizmanın yanlışlıkla açılmasın sağlar.

Tetik orijinal konumuna veya mühimmat tükendi olmayan bir kafeste döndürmez zaman otomatik modda, inceleme altında silahın ateşleme anına kadar yapılacaktır. Tek bir yangın ile tetikleme her yükün serbest bırakıldıktan sonra yeniden basılmalıdır. Standart bir versiyonu ve yerleşik susturuculu bir versiyon: Temel versiyonlar tabanca iki temel yapılandırmaları.

PP "Sedir": TTC

Biz şimdi diyoruz makineli tüfek ana kısmı performansı yönünden. Silah aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • ve kalibre kartuşu kullanılan - 9 mm / 9 x 18 AM;
 • Kafes kapasitesi - 20/30 ücretleri;
 • kurşunların olmadan silahın kitlesel - 1.54 kilogram;
 • bir aktif / merdaneler kabzasıyla tüm gun uzunluğu - 539/120 mm;
 • hız limiti - Standart göstergesi 100 başlattı dakika başına 850 mermi;
 • İkinci başına 310 metre mermi hızının başlangıç;
 • savaş optimal mesafe - 25 metre.

hizmet

Aşağıda sunulan Yurtiçi PP "sedir" resmi, uygun bakım gerektirir. Silahlar kısmen (temizleme ve yağlama için) demonte veya (ağır kirlenme veya onarım ihtiyacı durumunda) tam sökülmesi yürütmek edilebilir.

Ne zaman silah demonte yani bazı kurallara uymalıdır:

 • dikkatlice taşıma ve silahın özellikleri için prosedürü incelemek;
 • işlem, bir masa üzerinde gerçekleştirilen veya çöp temiz;
 • parçalar özenle koydu onların düşüşünü ve olası deformasyon kaçınarak;
 • Montaj sökme göre ayna elemanlarının numaralandırma sırasına göre yapılır.

Kısmi sökme tutucu ve preslenmiş girinti mandal deposu ayırma ile gerçekleştirilir. Daha sonra, oda içinde şarj varlığını kontrol ve kıç mücadele konumuna dönüştürülür.

Daha ileri bir işlem alıcı, geriye doğru ve yukarı doğru göstererek geri birimi bölmesi sökülmesi kapağın kapağı çıkarmadan oluşur. son aşama transferi sigorta (saat yönünde çevirme) ve tetik mekanizmasının ayrılmasına sökme oluşur.

önleme

söküm komple bütün tetik mekanizması için deklanşör ve mağaza niş Silmek istediğiniz. Cihaz PP "Sedir" normal önleyici bakım uygulanmasını içerir. Bu yağlama ve silah temizlik dahildir. Yağlar cihaz 2-3 kez bir ay işlenir. Bir temizlik herhangi bir kullanım türüne göre (çekim matkap, hizmet uygulamaları ve benzeri) sonra gerçekleştirilir. Yalnızca kuru ve önceden temizlenmiş silah yağlamak gerekir.

İşleri birkaç aşamada gerçekleştirilir:

 1. Gerekli alet ve malzemeleri hazırlandı.
 2. silah söküm Held.
 3. namlu temizler.
 4. Alıcı, manzaraları, sapı ve popo temizlenmelidir.
 5. tetik ve çekiç mekanizması ve kapatma yayı return İşlenmiş.
 6. depolarını temizlemek için.

Hemen bu işlemler sonrasında özel silahlar konvoylarla yağlayıcı başlar. Montaj bittikten sonra tabanca tüm hareketli elemanların çalışmasını kontrol etmek kontrol edilmelidir.

Lehte ve aleyhte olanlar

TTC PP "Sedir" Bu silahın benzer ürünlere göre çok avantaj neden olur. aşağıdaki hususların cihazın avantajları ile ilgilidir:

 1. giyim eşyasına gizlenmiş silahları sağlayan düşük ağırlık ve kompakt boyutlar.
 2. mağaza boş sonra yaka değiştirmek için bir ihtiyaç işaret sağlayan özel bir slayt durdurma donatılması.
 3. yerleşim yerinden atış mesafesinden yüksek doğruluk ve hassasiyet çekim.
 4. Ünite bir lazer görme veya taktik el feneri ile donatılabilir.

amaçlanan kullanıma hazır izlendi makineli tabanca odasına şarj sonra gönderilir. cıvata sapı solda ve elverişli bir kolu bir elinde silah tutarken tetiklenmesini sağlar. Buna ek olarak, silah, korumak ve işletmek kolaydır iyi bir denge vardır.

gözlenen eksiklikleri arasında geri ok çok rahat prikladka popo plaka ve 295 Joule zayıf namlu enerji değildir. İkincisi hiç nöbetçi olduğu için bu bağlamda, kullanıcı bazen gövdede Yanabilirsiniz. küçük kapasiteli cephane dergisi özellikle otomatik ateşleme modunda, oldukça hızlı bir şekilde geçirdiği zaman.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.