BilgisayarlarEkipman

USB C Tipi - bu nedir? bağlayıcı türü, kablo

bilgisayar teknolojisinin hızla gelişmesi sistemlerinin sadece temel bileşenleri etkiler. arayüzler çeşitli dahil daha fazla fırsat tanınması. takÛlacaklarÛnÛ en yaygın yollardan gelince - USB, - burada genel olarak bu son yıllarda performansında kat artış söylenebilir. Evrensel seri veriyolu artar kapasitesi, işlevsellik genişler. USB cihazlar çeşitli bağlamak için kullanılan değişiklikleri ve konnektörleri uğrarlar. Bugün, işitme Tipi USB C fazla. Bu yazının teması - O ne çözümlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir.

Modern bilgisayar konnektörleri

vücudun etrafa hemen her dizüstü tarafta düzenlenmiş farklı portlar, çeşitli algılayabilir. Aralarında mutlaka mevcut USB, HDMI ve hemen hemen her zaman diğer bazı vardır. Güncel modeller genellikle son noktası USB Tip-C ile donatılmıştır. konektör ne tür birçok bilmiyorum ama liman yetenekleri hakkında bilgi almak için gerekli olacaktır. Muhtemelen, gelecekteki terminali diğer birçok kararlar değiştirip gerçek bir evrensel standart hale gelecektir. Bu bir bilgisayar ve çevre birimleri arabirim yeni yöntemin teknik özellikleri ile kolaylaştırılır. Liman C Tipi USB artan iletişim hızı, gelişmiş işlevler ve kullanım kolaylığı yeni bir düzeye sağlıyor. Kısacası, geleceğin standardı çok umut verici görünüyor.

kablo uygulamaları bir çok sayıdaki

USB C Tipi yaratıcıları standardının geliştirilmesinde çok basit bir fikir kullandı. Kullanıcı bir kablo tek tip olması gerekir, ve bilgisayar donanım bağlantı bir tür ile donatılmıştır. birleşik bir arayüz bağlantısı kullanarak hemen her şey mevcuttur. Örneğin, bir USB C Tipi kablo kullanarak sabit disk sürücüleri, monitörler, ses arayüzleri akıllı telefonlar, tabletler ile temsil özünde farklı cihazları bağlanabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, laptop şarj etmek bile söz konusu bağlayıcı kullanmak mümkündür.

USB-A

Bugün her zamanki konektör USB-A ile PC'ye bağlanan hemen hemen tüm çevre birimleri. Bu port sıkıca tüm tanıdık dikdörtgen şekline sahiptir, bilgisayar dünyasında yerleşmiş olan ve kullanımı PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar, flaş sürücüler, harici klavyeler, fareler, sabit diskler, yazıcılar ve birçok diğer cihazlar ile arabirim için neredeyse bir standart haline gelmiştir. Böyle bir tekel kısa sürede yok edilmesi olasıdır - C Tipi USB kablo zaten birden fazla cihaz bağlamak için kullanılan çözümler arasında önemli bir yere sahip.

kavramları değişiyor

Bir cihazı bağlamak için zaten çoktan kullanılan çeşitli kabloların standart bir USB-A bağlantı noktası haline gelir. bunların arasındaki temel fark - türüdür kablonun bilgisayar tarafına bağlanacak karşısında yer alan bağlantısı,. Bu hemen hemen her zaman farklı bir konektör tipidir. Örneğin, akıllı telefon kullanımı mikro USB, diğer aygıtlar genellikle mini USB kullanılır. yazıcıyı bağlamak için, bir konektör USB-B bir kabloya ihtiyacınız olacak ve depolama cihazlarını bağlamak için - mikro USB-B. nedenleri birkaç cihazın ait kullanıcı olarak bazı rahatsızlık ve zorluklar, çeşitli tür, her zaman taraftan kablo takımı olmalıdır. yani tüm cihazlar için aynı olacak şekilde tasarlanmıştır. E. Tipi USB C için kablo defalarca durumu kolaylaştırır.

yeni format

standardın gelişmesiyle birlikte tüm cihazlar için tek konnektör tasarımına ve her iki ucunda aynı şarj kurmak mümkün olmuştur. Nasıl o olduğuna, bir USB C Tipi kablo toplayıp, anlamak? Çözelti, bu tür önceki biçimleri kablolara kıyasla boyutu büyük ölçüde oval bir şekle ve daha küçük olan ince bir bağlayıcıdır. Buna ek olarak, USB 3 C Tipi simetri ve tersine ile temsil edilen en önemli özelliği oldu. Genel olarak Apple Yıldırım çözümüne çok benzer - çok uygun, bağlanmak için doğru yolu bulmak için kablonun manipülasyon üzerinde zaman harcamak gerekmez.

gelecek

Muhtemelen, bugün belli bir zaman dilimi Tipi USB C sonuçta çevre birimleri için tek evrensel liman olacağını tartışılabilir. Böylece, bu nedenle bugün sıradan insanların hayatlarını vardır karmaşık hale yedek USB A, B, micro-USB ve mini orada olacak. Bütün kablolar aynı olması ve herhangi bir taşınabilir cihaz kullanmak yeteneğine sahip olmalıdır. Tabii ki, hızlı birleşme kullanılan bugün C Tipi USB konektör dışındaki çok fazla uygulanabilir cihazları olmayacak ve birkaç yıldır işletilecek.

Biz yeni çözümlerin genişleme çoktan başladı unutmamalıyız. Örneğin, bir USB flash sürücü USB C Tipi zaten bilgisayar mağazalarının raflarında nadir değildir. Buna ek olarak, en ünlü markalar Piyasalardan amiral gemisi cihazların çıkış noktasını kabul olması, durum tarif söylüyor, yani. piyasa er ya da geç gelen eski konnektörleri E. Değiştirme. Eski çözümleri ile uyumluluk için şu ana kadar C Tipi USB adaptörü kullanmak zorunda.

uygunluk

Yukarıdaki okuduktan sonra Tipi USB C dışındaki konektör türleri ile donatılmış zaten kazanılmış cihazlarla ne yapacağını düşünebiliriz. Sorunun çok endişeye sebep olmaması gerektiğini söyledi olmalıdır. Zaten üretilen, geliştirilen ve cinsine bakılmaksızın, USB bağlantısı ile herhangi cihazları bağlamak için izin adaptörleri çeşitli satıldı. Adaptör tipi mini USB - C Tipi, mikro USB - C Tipi ve Diğerleri zaten yaygın ve mükemmel görevlerini yerine getirir. Yıllardır bilgisayar teknolojisinde kullanılan geriye dönük uyumluluk ilkesi, kimse kırmak için gidiyor. konektör diğer türleri için yeni bir dizüstü bilgisayar veya bağlantı noktası USB C Tipi adaptör varsa - bu oldukça uygulanabilir ve etkili bir çözümdür.

konektör yararları hakkında daha fazla bilgi

Tabii ki, konektör ve liman tabi tutulur tasarım, basit bir inceleme, onun çevresinin tüm kullanılabilir yükseltme kullanıcının motivasyon için büyük sebebi olacaktır, ama bu sürümü - Bu yeni çözümün tek avantajı değildir. kendi içinde taşıyan en modern protokol USB 3.1 ile desteklenen yeni format, cihazlarda kullanılan ve USB-A ile donatılmış önceki sürümleri ile karşılaştırıldığında iletişim hızı ve daha çok yönlülük artırmak.

hız

ilk sürümü Razma sunulmasından itibaren en fazla iki yıl olmuştur. en yüksek hızda iken olan iletilen veriler, 12 Mb / s idi. Bugüne kadar, bu USB dikkate tartışılabilir Mevcut çözümler, periferal cihazları bağlamak için hızlı arayüz tipi-C. 10 Gb / s veri hızlarını sağlayabilen USB 3.1 standart bileşeni.

verimlilik

kesinlikle kabul standardın bir diğer avantajı 100 watt güç aktarımını sağlamak için yeteneği tarafından sağlanan performansı içermelidir. Bu rakam akıllı telefonlar, tabletler ve diğer araçlar söz, hemen her dizüstü güç değil için yeterlidir. Birim zaman başına verilerin büyük miktarda desteklenmektedir daha fazla enerji transferi yeni biçim. Örneğin, USB aracılığıyla bugün Tip-C başarıyla 4K çözünürlükte görüntü aktarımı yapar.

çok yönlülük

son standardın evrensel niteliği pratik geniş bir uygulama yelpazesi sunmaktadır. faydalı fonksiyonları bir çok tek bir kablo ile sağlanabilir. Örneğin, harici güç kaynağı ile monitöre USB-C dizüstü bilgisayar ile donatılmış bağlamak ve video içeriği izlerken laptop pili şarj edebilirsiniz. Ekranda, kayıt ortamında saklanan bilgilere erişebilir bir dizüstü bilgisayar ile harici bir sürücü olarak depolama cihazına bağlı durumda.

Dezavantajları C Tipi USB

şüphe çok yakın gelecekte her yerde çözümler olduğunu iddia etmeden Bu bağlayıcı, parlak yeni bir biçimdir. konnektör kullanıldığında ise standart tehlikeleri tam yokluğunu yanı sıra, bazı karışıklık sağlamaz anda geliştirilmesi ve yayılma bu ilk aşamasında,.

ucuz aksesuarlar

Modern eğilimleri katılmaya karar verdi kullanıcıyı, karşılaşabilecekleri temel sorun, ucuz, düşük kaliteli aksesuar ve kabloları bulunmaktadır. Çünkü konnektörleri USB Tip-C aracılığıyla iletilen enerjinin çok miktarda, kalitesiz kabloların kullanılması çiftleşme cihaza zarar verebilir. Bu faktör zorunlu olarak kullanıcılar tarafından dikkate alınmalıdır. Eğer satın aldığınızda kablolar ve adaptörler kanıtlanmış markaların güvenilir ürünler tercih edilmelidir.

standartlarında karışıklık

raporlama standart konnektör tipine daha geçerlidir faktör neden müşteriler bugün Tipi USB C karşılaşabilirsiniz Başka bir kötü nokta, daha doğrusu arayüzü özelliklerine göre, kullanılan. Bu nedenle cihaz sahibinin cihazı beklendiği kadar hızlı çalışmayacaktır yeni soketine bağlı olduğu bir durum oldukça muhtemeldir. İlk nesil USB 5 Gb / sn maksimum görüntü hızı sağlar 3.0 teknolojisi kullanılır. USB Cı ikinci nesil, standart 3.1 ile desteklenen, bu üzerinde veri hızı önceden, 10 Gbit / sn ulaşır. portlarının her sorun onlar aynı görünür olmasından kaynaklanmaktadır ortaya ama hazır çözümlerin üretiminde markalar bile benzer modellerin hatlarında, farklı bileşenleri kullanmak. Başka bir deyişle, konektör Tipi USB C cihazı satın almadan önce liman göstergelerinin gerektirdiği fiili teknik şartnameye uygunluğu kontrol etmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.