ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Inşaat Manyetik seviyeleri

o kavisli duvarlar, tavan ve zemin ile bir ev inşa etmek mümkün mü? Tabii ki, bu bir yerde Afrika'da, yerliler bunu mümkündür. vahşi kabileler sonra yatay ve dikey her zamanki inşaat araçları ve daha modern kumanda cihazını kullanmayın. Evet öyle ve gerekli değildir. Ama sıradan Avrupalı insanlar kapıları duvarları, eğimli yamaçlar ve çatlaklar sarkan bir binada yaşayamam - bu çirkin rahatsız ve pratik değildir. Buna ek olarak, bu tür bir konut onun bahtsız sahibinin kafasına düşüp soyundan sonsuza gizlemek için tehdit "inanılmaz ev yapma becerileri."

Bunu önlemek için, yine de yapı ve bir seviyede ya da çekül gibi yararlı bir araç kullanımı temel kanunlar uyması gereklidir. Kullandıkları ve sadece bakım ve sabır gerektiren zor olmadığını fazlası. Bina beklenmez bile, çiftlik düzeyinde hala vazgeçilmezdir: Tam olarak, bir resim asmak mutfak veya çamaşır makinesinde gaz sobası koymak - tüm bu o zamandan tasarruf sorunsuz yapacaktır.

Modern inşaat sektörü yapılandırma, teknik donanım ve randevular farklı düzeylerde üretmektedir. aralık acemi oluşturucu kendileri için aracı seçerken karıştı almak kolay olacak şekilde geniştir. Aslında, burada karmaşık bir şey yoktur. inşaat üç ana tipi vardır su,: seviyelere kabarcık ve lazer. Biz mağaza raflarında gördüğünüz tüm çeşitlilik, temel modellerin bir değişiklik. Manyetik seviyeleri Sözde - Bu olağan balonun sadece gelişmiş bir şeklidir.

etki prensibi: seviyesi nedir

Yapı seviyesi - yatay ve dikey hatların yapısı ve birbirleriyle göreceli elemanların konumunun kontrol edilmesi için olan bir cihazdır. Ayrıca, bunu kullanarak tasarımının gerektirdiği takdirde, eğim belirli bir açısını ayarlamak için uygundur.

Bu aracın çalışma prensibi sakin bir durumda kesin bir yatay konumda yer işgal yerçekimi fiziksel bir olayın ve sıvının özelliklerine dayanır. Bu açıkça suyla bir cam kavanoz doldurarak gözlemlenebilir. Uzayda kapasitesine sahip olmasaydı gibi, su yatay hizalama eğiliminde olacaktır.

Şimdi, iki saydam kap almak olanağına (iletişim ilkesine) esnek bir hortum bağlantı ve bir sıvı ile doldurulmuş - bu gidrouroven. için tüp doldurun kimyasal deneylerde , küçük bir hava kabarcığı bırakarak su ile sus ve onu yatay takmanıza izin - bu kabarcık seviyesi olacak.

düzeylerinin dört ana tipi vardır

Yukarıda tarif edildiği gibi, ana tür su, kabarcık, lazer imleç seviyesi ve çekül vardır. Hepsi inşaat işleri belirli türleri için kullanılmaktadır.

Dibe. Bunu kullanarak duvarları zorlayarak, örneğin dikey kontrol etmek uygundur. Halat ve özel kargo - Cihazın tüm parçaları. hat dikey referansa göre çevrili ise yük ipe asılır, bu örme bitmiş duvarları ve yeniden formatlanması numaralarının en bağlanmıştır. çözüm için çekül oluşturucu eğitimli bir göz gerekir.

Lazer türü düzey nispeten yakın zamanda ortaya çıktı ve geniş bir popülerlik kazandı. Bu bir yüzer kafa buna eklenen bir tripod gibi görünüyor. İkincisi, her zaman uzayda yatay pozisyon. kafa renkli bir ışın yayan bir lazer ile donatılmıştır. Bu çalışmanın yapıldığı ilgili referans yatay ya da dikey bir çizgidir. Lazer manyetik tabaka biraz daha farklı bir tasarımdır. Bu baz, dikey olarak monte edilmiş raflar ya da metal duvara uygulanır bir mıknatıs içerir.

Su seviyesi. ile ilgili olarak yazıt sıfır hizmet eder ki çalışma belirli bir tür, örneğin, cihaz kaplaması, Hem-tavan gibi bir cihaz faaliyet vb, fayans ilk satırı monte üretilebilir için, bu iki kişi tarafından - .. Bir, işareti ikinci orijinal bir balon tutan diğer tüm noktaları koyar. Seviye doğru tüp içinde hava kabarcıklarının oluşumunu engelleyerek, su ile doldurulması gerekmektedir.

Kabarcık türü düzey belirleyici. duvarları dikme, taş ustaları tarafından kullanılan duvar denilen seviyesi. O da cihazda herhangi Sıvacılıkta iskeletler ve daha birçok yerde geniş bir uygulama alanına sahiptir. Sıvı ve hava kabarcıkları ile mini şişeler içine sokulduğu hafif metalden, bir içi boş profil borularıdır. Bu şişe ve seviyesinin bir göstergesidir. Genellikle bu ampuller üçtür: yatay yönde dikey ve 45 ° 'lik bir açıda.

kullanıldıkları Manyetik seviyeleri

tipi yapı düzeyinde tasarımı denilen mıknatıslar içeren balonun bir dizi "manyetik seviye göstergesi." Bu araç, özellikle metal çerçeveli yapı elemanlarının montajı için tasarlanmıştır. Bu kaynak kullanılacak uygun olan kare tüpler ve çeşitli metal profillerin birleştirilmesi. Ayrıca, geleneksel kabarcık seviyesi kullanılır tüm inşaat işlemleri, söz konusu cihazla gerçekleştirebilir.

Manyetik seviyeleri aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  1. Metal Test yüzeyine silah kilitleme gerektirmez.
  2. Hassas ve çok yönlü.
  3. Bu elektronik, manyetik tabaka olarak ya da entegre bir lazer yayıcı ile uygulanabilir.

Nasıl manyetik düzeyde doğruluğunu kontrol etmek?

Satıcı seviyesi manyetik binadan satın alarak, onun doğruluğunu kontrol etmek engellemez. Bunu yapmak için, sağ deposunda düz bir yüzeyi seçin ve üzerinde aracı koymak gerekir. şişeyi aldı orta pozisyon, ince bir işaretleyici ile not edilmelidir. Sonraki bu yere sadece de bir seviye sadece 180º dağıtmak koydu. Uygun enstrüman flakon aynı pozisyon almak gerekir.

Aynı şekilde dikey olarak doğru seviye göstergesini kontrol edin. biraz ayarlanabilir umuduyla kusurlu enstrüman almayın. LED'ler özel test bankta koydu. Evde, bu tekrarlanamaz.

Nasıl bir manyetik seviyesini kullanılır?

Kullanım manyetik bir seviyeyi de kaynak aşağıdaki gibi:

  1. Metal parçası kolayca yanlara doğru katlanabilir böylece montaj ve kaynak prihvatyvayut yere uygulanır.
  2. manyetik tabakanın detay sabit ve doğru pozisyon sürmez kadar katlanmış.
  3. Dikkatle kaynak düzeltin.

Sonuç

Modern inşaat teknolojisi sıkça metal çerçeve bina yapıları kullanılır gerçeği nedeniyle, manyetik seviyeleri uygun bir anda geliştirilmiştir. ışıklı elektronik göstergelerle çok daha kolay onları besleyen büyük ölçüde görsel organlar üzerindeki yükü hafifletilmesi, bu aracı kullanmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.