FormasyonBilim

Kozmonot Eğitim Merkezi. . Yu A. Gagarina: adres, fotoğraflar

Moskova bölgede size evrenin gizemlerini dokunmak sağlayan eşsiz bir yerdir. Aslında, bir kez ağırlıksız koşullarında gezegenimizin ötesinde sofistike manipülasyon gerçekleştirmek, sokaklarda yaşayan bir efsaneyi karşılayabilir bir şehir müzesi vardır.

Star City

Kozmonot Eğitim Merkezi ev sahipliği Tabanlı kasaba. Yu. A. geri 1961'de askeri kenti olarak Gagarina Yu.A.. Daha sonra yeniden biçimlendirilmiş bir kentsel köye. Yuri Gagarin, bugün Kozmonot Eğitim Merkezi bulunduğu kasaba Kapalı durumunu (kapalı idari bölgesel birim) sahiptir. Schelkovskogo belediye ilçesinde içindedir.

Kozmonot Eğitim Merkezi. Yu. A. Gagarina Moskova'dan sadece 25 kilometre uzaklıktadır. İstenirse bir tur kabul kazanmak için yeterli, şehir müzesi ziyaret edebilirsiniz. Kozmonot Eğitim Merkezi'nde erişim sağlar yakın tren istasyonu. Yu. A. Gagarina platform "Tsiolkovsky" dir. Bu durma noktası demiryolu Mytishchi'daki bulunur - Fryazevo.

nüfus

Kozmonot Eğitim Merkezi ev sahipliği kasaba. Yu. A. Gagarina, sadece beş milyon kayıtlı nüfusa sahiptir. demektir Alan sadece üç bin metrekare nüfus yoğunluğu -., kilometre başına yaklaşık iki bin kişi. En iyi yıllarda fazla altı bin nüfusu vardı.

Şehirde Kozmonot Eğitim Merkezi sakinleri. Yu. A. Gagarina, gururla kendilerini zvezdogortsami diyoruz.

yapı ve adres kentsel yerleşim

Kapalı çok ilginç yapısı - iki bölüme ayrılmıştır. İlk yarı konut. İkinci doğrudan Yuri Gagarin Kozmonot Eğitim Merkezi sürer. Kurumun Adresi çok basittir - Star City, Moskova Bölge, 141.160.

Ulaşım

Elli yıl önce, kasaba hiçbir haritada değildi. Burada aldığımız tek özel otobüse yapıldı edebilirsiniz.

Sadece seksenli yılların sonlarında, rota bu güne kadar onunla kaldı №380, atanmıştır. O, "Shchelkovskaya" metro istasyonu tarafından gider.

Manuel Uzay Merkezi

çok ilginç Kozmonot Eğitim Merkezi Yuri Gagarin nedir? itiraz etmek mümkün Yuri Valentinovich Lonchakova yapılan her şeyin karşısında Liderlik turist ve evrenin severler için hem ilginç kalır.

Toplamda, dokuz kişi yani Merkezi'nin kuruluşundan yol açtı:

 • 1960-1963 - Evgeniy Anatolevich Karpov;
 • 1963 - Mikhail Petrovich Odintsov;
 • 1972 - - 1963 Nikolai Fedorovich Kuznetsov;
 • 1972 -1987 - George T. Bölgesi;
 • 1991 - 1987 - Vladimir Aleksandrovich Shatalov;
 • 2003 - - 1991 Klimuk Pyotr İlyiç;
 • 2003 - 2009 Tsibliev Vasiliy Vasilevich;
 • 2009 - 2014 Krikalev Sergey Konstantinovich

yönetim

Karmaşık birkaç bölümler ayrılır:

 1. Bütün ins ve uzay yolculuğu çıkışları belirler Teorik modülü. Burada donanım gemileri, onların organizasyonu, navigasyon ve doğrudan uçan ilgili diğer bilimleri çalışma.
 2. Tıbbi. norm herhangi bir sapma yörüngede öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir çünkü Astronotlar sürekli tıbbi muayenelerden geçmeleri gerekir.
 3. Bilim modülü.
 4. Uçuş eğitimi. Her astronot yakın Chkalovsky TMA üzerinde hafif bir uçağın L-39 bir test pilotu olarak kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca, görsel gözlem için kullanılır, mevcut kompleks Tu-134 ve Tu-154, cephanelik.

Daha sonra tartışılacak olan bir IL-76 MDK en ilginç örneği. Bu makinenin sayesinde anlık olarak çok gerçek hissetmek için yerçekimi ve ağırlıksız aşılabilir.

5. Yönetim simülatörleri.

santrifüjler

Ziyaretçi astronotlar için benzersiz simülatörler görebilirsiniz. İlk olarak, özel ilgi türü "CF-7" nin santrifüj ve "CP-18" dir. Bunların sayesinde astronotlar tarafından deneyimli Dünya'nın aşırı yük koşullarında şartları yeniden mümkündür. tesislerinde özel silindirik bina "CP-18" santrifüj inşa edilmiştir.

"Küçük" dönen kısmı - buzdağının sadece ucu. Ana yapı altında yer almaktadır.

Benzer tıkanıklık biniciler deneyimli, bu yüzden sık sık bu simülatörde bulunabilir. Özellikle onlar için gelecekteki rotanın haritasını reçete. Bu karmaşık benzersiz içinde Santrifüjler onlar dramatik yönünü değiştirebilir.

İstenirse, herhangi ziyaretçinin bir kozmonot olarak kendinizi deneyebilirsiniz. Bu "cazibe" fiyatı, tabii ki, çok daha ziyade büyük.

santrifüj kapasitesi yirmi yedi megavat olduğunu! Bu hızlı trenden daha dokuz kat daha fazladır.

hydrolaboratory

Başka ne Kozmonot Eğitim Merkezi Yuri Gagarin sunabilir? Turistlerin Fotoğraflar ziyaretçilerin kaldırma kuvveti çok ilgi olduğunu söylüyorlar. arazi üzerinde tam üç katlı olan silindirik bir yapıdır.

Hydrolaboratory tamamen su ile dolu bir kaptır. Onun çapı yirmi üç metre ve derinliği olan - Burada düzenleri interorbital uzay istasyonları bulunduğu 12. - "Barış" "Salyut-7", Şu anda, tesis, "ISS" inşa edilmiştir.

İşte gelecek kozmonotlar onun gerçek kadar yakın koşullarda her eylem uzay yürüyüşü bilemek.

Herkes turist ziyaret edebilirsiniz Unreal güzel bir yer.

IL-76 MDK

Hiçbirşeyle ağırlıksız karşılaştırabilirsiniz! tam özgürlük ve huzur Bu duygu. Uzun yıllar boyunca insanlar, gezegenimizde var olan yeryüzünün yerçekimi "sayesinde" bunu test olamazdı.

Özel Havadan laboratuar bize bu sorunu çözmek için izin verir. aşağıdaki gibi gerçekleşir ...

düzlem altı bin metre ufku alır. Bu yüksekliğe ulaştıktan sonra pilot kırkbeş derecelik bir açıyla kesinlikle araba hızlandırır. Bunlar on beş saniye eğitimsiz insanlar için en zor olan - aşırı yük 2g ulaşır.

Referans için: kendi üzerinde uçuş testleri sırasında astronot 25g için. Maksimum tasarım uzay aracı cihazı 30g dayanabilir.

Fırlatma ve iniş sırasında, bu aşırı yük 5g ilgili.

ufuk dokuz bin metre gibi bir pilot uçağı hizalar ve minimuma motor itme azaltır. Bu yerçekimi gücünün yarısı dakikalık yokluğunu "yakalamak" için kabotaj içindedir.

Tekrarlanan kapsamlıdır katmanlı altı kilometre Pilot manevrası ve böylece birkaç kez tekrarlar.

Periyodik olarak, uçuş gelenlerin tümü açıktır. Tabii ki, çok zengin insanlar çok eğlenceli sadece kendini verir.

Sonuç

Yıldız City Uzay Merkezi ziyaret etmek, Rusya Federasyonu topraklarında en ilginç yerlerden biri olan herhangi bir kişinin hayalleri kimin için uzay - sözlükten değil, sadece bir kelime. Gerçekten gurur duyulacak Bu eşsiz nesne.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.