GüzellikBakım ürünleri

Kozmetikte Parabenler - bu tehlikeli ya da değil

Son yıllarda, pek çok önde gelen bilim adamları kozmetik alanında parabenler inancını ifade ettiler - bu zararlı olmakla birlikte, yasama düzeyinde kullanımına yasaklaması mümkün değil. Büyük kozmetik şirketleri bu sorunu çözmek için çalışıyoruz ve yavaş yavaş kendi ürünlerinde koruyucu madde kullanımını ortadan kaldırmak için.

Yani ne kozmetiklerde parabenler, o tartışma için gerçekten tehlikeli veya sadece çözülür konudur?

Adlandırılan parabenler kimyasallar, özellikleri nedeniyle için mantar ve bakterilerin erken ortaya çıkmasını önlemek. Onlar sadece kozmetik alanında değil, aynı zamanda gıda ve sağlık sektörlerinde kullanılmaktadır. Bazı Parabenler bile doğada bulunan, ancak kozmetikte parabenler vardır - sentetik ürünlerdir.

Birçok gelişmiş ülkede, kozmetik, parabenler sayısı kesinlikle düzenlenir. Örneğin, bu tür propil paraben gibi parabenler - metil - butil -, etilparaben ve bunların çeşitli izoformlarının 0.4% 'den büyük olmayan bir miktarda izin verildi ve ürün tek paraben olmalıdır. uygulanabilir parabenler karışım halinde, konsantrasyonu% 0.8 geçmemelidir. Bazı uzmanların görüşü vardır, onların kozmetik yeterli yaklaşık% 0.2 genellikle.

parabenler tehlikeleri nelerdir?

Son birkaç yıl içinde bunların endokrin bozucular olduklarını ifade daha çıktı. Bu bağlamda, Avrupa kozmetik alanında propil paraben az sıklıkla uygulanan, yarı yarıya azaltma izin verilen konsantrasyon, aynı gereklilik butilparabenam için de geçerlidir gerektiğine karar verdi.

Parabenler östrojenik etkileri vardır. Bu nedenle, mevcut oldukları ürünlerin kullanımı östrojen kullanımına kontrendikasyonu olan kişilerle sınırlı olmalıdır. Özellikle dikkatli Eğer aşırı östrojen olumsuz gebelik sonucunu etkileyebilecek olarak, hamile kadınlar olmak zorunda.

Bazı bilim adamları bu iddiayı çürütmek ve kanıtlamak öyle ki, bir etkisi sadece gıda ve temel parabenler zararsız ile vücuda almak maddeler olduğunu.

Sürekli kullanımda onlar göğüs kanseri, rahim, erkeklerde kadınlara ve testisleri kanserinde yumurtalıkların katkıda bulunabilir vücutta birikir prabenov. kanseri oluşumuyla gıda ürünlerinde ve kozmetiklerde parabenler kullanımı arasında doğrudan bir nedensel bağlantı, kurulmamıştır iken Ama bu, bilim adamlarının sadece görüşüm.

Kozmetikte Parabenler hafifçe güneşin olumsuz etkilerini artırabilir. Cilde tatbik edildiği zaman metilparaben ihtiva eden ürünler, bu neden olabilir erken yaşlanma ve hatta DNA'ya zarar. Bu, metil paraben ile reaksiyon meydana gelir morötesi ışınlarla. Ayrıca çeşitli cilt tahriş olmasına yol açmazlar ve hatta dermatit ve alerjik reaksiyonlara temas edebilir propil, metilparbeny ihtiva aracı grafiğe geçirilmiştir.

Ama hemen parabenler içermez ürünlerin kullanımını terk etmezler. Yukarıdaki tüm veriler sadece uzman görüşleri, ancak henüz hiçbir bilimsel onay veya tersine yalanlanması onların olduğunu.

resmi bilim göre, parabenler neredeyse toksik olmayan ve kolay atılır vardır. Sağlıklı insanlar için zararsız ve sadece alerjik parabenovuyu neden olabilir çok nadir durumlarda vardır. Bu tür insanlar için, krem parabenler olmadan üretti.

kozmetik alanında parabenler tüm özelliklerini ve kalitesini ihlal etmediği bunun uzun vadeli depolama sağlamak rağmen.

Neredeyse tüm kozmetik mevcut değil, aynı zamanda birçok gıda ve tıbbi ürünlerde bulunmaktadır. koruyucuların kullanımı neredeyse imkansızdır olmadan şimdi yapmak yana, araştırmacılar sürekli parabenler alternatif arıyor. böyle bir şey yok Ama sürece, yenilenebilir hammaddeler bir koruyucu oluşturmak için geliştirilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.