FormasyonÖykü

Tanrılar Yunanlıları, Romalılar ve Slavları seviyorum

Her kişi sevgi ve karşı cinsten bir kişiyle iletişim kurma ihtiyacı hisseder. Aşk çatışmaları önlemek ve insanları bir araya getirir. Sadece sevgili insanlarla birlik içinde mutlak bütünlüğünü elde edebilirsiniz. aşkın doğası manevi sevgi ve platonik için tutku ve cinsel cazibe çok farklı olabilir. Antik çağda, hiçbir kalma ya psikoterapistler ve danışmanlara veya boşanma davası vardı. Bunun yerine, farklı kisveler bu aydınlık duygu tanrıçaları ve sevgi tanrılarını denk mitler, efsaneler ve inançlar, icat edildi.

Her ulus kendi mitleri, onların tanrıları ve tanrıçaları vardı. Bunlardan en ünlüsü - aşk Eros'un Yunan tanrısı. Bu Sevgililer Günü ve diğer aşk-romantik popüler bir sembolü oldu. Roma İmparatorluğu analog Cupid ve aşk tanrısı başladı. Antik çağda, sevgi tanrıların bir ok ve yay tutuyorlardı güzel genç erkekler, şeklinde tasvir edilir. Modern yorumlama hala nesnel nedeni tutkulu duygular kalbine salınan sihirli oklar ile yay tutarak, zor bir ufaklık-prankster. Bu arada, eski tanrı kendisi sevmek kurban gitti.

Efsaneye göre, o eşsiz güzelliğin Dünya kız uzun zaman önce yaşadı. Ve onun adı Vicky oldu. O kadar güzel oldu ona gıpta kendisi o güzellik tanrıçası Afrodit'in. O ölüm onun güzelliğini maç tahammül ve onu cezalandırmak için Eros oğlunu gönderdi olamazdı. O bir okla kalbinde onu koymak zorunda karşılıksız sevginin. Eros güzel bir kadın görünce, ona aşıktım ve onu eşi yaptı. Ruh, Eros'un çok düşkün. Ama bir "ama" vardı: karısı kocasını görmek hakkım yoktu. İnsanlar tanrılara bakmak için izin verilmedi. Bir kardeş Ruh sevdiği bir göz gizlice onu ikna etti. Merak üstünlük var ve o karşı koyamadım. Eros kızgındı. O, tanrıların yasağı ihlal ettiği kocasını cezalandırmaya karar verdi ve onu sonsuza kadar terk etti. Ruh kocası çok düşkün, onun kaybı ile uzlaşmak olamazdı. O yardım için Tanrıça Afrodit Tapınağına gitti. Ama kurnaz tanrıça hala güzelliği kızgındım. Kendisini test etmeye karar verdi. Ruh cesurca tüm görevleri ve Afrodit atamaları dayanmış. Son görev Morpheus krallığı içine tabut taşımak oldu. karısının güzelliği saklı Afrodit göre Tanrı'nın ölümünü. Ancak sanatsal tanrıça ölü uyku koydu. kutusunu açma Ruh ölü düştü. Eros sevgili yatıştırdım bulundu ve bir öpücükle uyandı. Karısını affetti ve onun cesaret, sevgi ve sadakat ödülü olarak onun ölümsüzlüğü verdi.

Bu arada, sevgi tanrıların mitolojik hikâyelerde sık sık onları çevreleyen beyaz güvercinler ile tasvir edilmiştir. Bu nedenle bugün güvercinler - bu da sevginin sembolü bir erkek ve bir kadın arasında. Beyaz bir güvercin - kadın sadakat sembolü. Buna ek olarak, çok eskiden beri kabul güvercinler ayrılmış iki sevgili arasında bağlantı dişi.

Antik Rus ayrıca onların tanrıları seviyorum vardı. Örneğin, herkesin bildiği aşk, tanrıçası bahar ve güzellik Lada. Bu Yunan Aphrodite ve Roma Venüs benzer. Onun güzel kızı Lola. Ama aşk Slavlar baş tanrısı - Jari tanrısı. Sevgi, tutku ve doğurganlığı sembolize etmiştir. O beyaz bir atın üstünde genç kızıl saçlı binici olarak tasvir edilmiştir. Her yıl, Slavlar yayı ve yaşam yeniden doğuşunu kutladı. Yarily için bir gelin seçerek bir tatil, onlar bir ağaca bağladılar ve onun danslarını etrafında sürdü. Bu aşk hafta Yarily özel güç sırasında komplolar, kehanet ve bitki çayları her türlü vardı inanılıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.