Ev ve AileÇocuklar

Çocuk 1 ay ya da daha fazla mümkün olmalıdır O?

Bir çok genç anne çocuk 1 ay muktedir gerektiğini soruyor. Sonuçta onlar, diğer bütün babalar ve anneler gibi, onların bebek gelişiminde geride olmadığını bilmek önemlidir ve her şey olması gerektiği gibi gidiyor. Bu takvim yardımcı olacak bir yıla kadar çocuğun gelişimini.

Bu sadece çocuk 1 ay gerekir, ama bebeğin tam gelişimi hakkında ayrıntılar aylarca gösterir. Mevcut maddeye bir yıla kadar çocukların gelişimi, içinde ama biz yani, her çocuk farklı olduğunu unutmamak gerekir ve bunun gelişmesi kendi özelliklere sahip olabilir.

Böylece 1 ayda bebeğe gerekir? Sürekli ederken sırtında, bacaklarını ve kollarını gevezelik, başını döndürün.

2 ay içinde

Gülen. Konuşmacının yönünün başını döndürün. Dikkate oyuncaklar. bağımsız bir şekilde, artırmak ve kafa tutmak girişimi. hareketli nesneleri izleyin.

Yani 1 ay ve 2 ay içinde mümkün çocuk olmalı, biz yetişkinler daha çocuklar gerekir görmek, edeceğiz inceledik.

3 ay içinde

sesli yanıt, yüksek sesler yayarlar. dirseklerine çizim, midesinin yatarken gövdesini kaldırın.

4 ay içinde

Gulit, nesneleri kapmak edebilmek için. sesleri ayırt etmek. Bağımsız kanat sırtını.

5 ay içinde

desteği ile otur. mideye arkasından yuvarlan.

6 ay içinde

En az taramayı denediğinde atın. Öte yandan kadar elden konuyu Shift. karın gelen Rulo arkaya. Belli heceleri dile. Sam gıda görüşte ağzını açtı. kaşıkla yiyin.

7 ayda.

Çocuk oturabilir. O emekleme dört ayak üzerinde kalkmak edebiliyor. bir beşik için örneğin tutarak duruyordu. Kaldırma nesneler. Uzun Gulit.

8 ay içinde

Sit ve uzan. Çapraz, karyola tutan. oyuncak olan ilgiyi gösterin.

9 ayda

Mobilya üzerine tutarken yürümek. "Bana bir kalem ver!" "Bye", "The Cuckoo": kelimelerin yanıt!. Kendini onun oyuncakları ile oynamak için: rulo, kaldırmak ve onları yayıldı.

10 ay içinde

yetişkin kolunu tutarak, yalnız yürü. merdivenlerden dört ayak üzerinde tırmanın. Zemin ve rulo (atımı) Topa otur. Sıkıca oyuncak tutun. Bazı görevi gerçekleştirin: kutusunu vermek ve açık küp, almak ve kapatılması. farklı nesneler ve bazı insanların adlarının isimlerini bilir. Birkaç yetişkin sesleri ve hece sonra tekrarla.

11 ayda,

desteği olmadan durmalıymışız. Çömelme. İlk bağımsız shazhochkami yapın. bir yetişkinin kararsız desteğiyle yürüyün. basit görevleri yerine getirmek. Konsantrasyon oynamak için. sonraki nesneye bir nesne Dayatabileceğini. Çıkarın ve halka koymak. Evde öğelerin en adlarını bilir. Bilinçli böyle "Anne", "Baba", "vermek" gibi birkaç kelime, dile.

12 ayda

Bağımsız yürüme. Tekrar ayağa, bodur, desteği olmadan durun. yerine dört ayağı üzerinde inmek yerine, bükme, nesneleri kaldırma. Böyle böyle devam, "yavaş" "hızlı" ve gibi birçok basit soyut kavramlar vardır. Topu at.

Tüm çocukların farklı olduğunu hatırlamaya değer olduğunu ve her gelişme kendi hızlarında gerçekleşir. Bir çocuk 1 ay, 3 ay, 5 ay gerekir aslında, bebeğinizi yapmak gerekli değildir. fiziksel gelişim Çeşitli göstergeler sadece sipariş çocuğunuzun onlara ulaşmak için bir potansiyele sahip olduğunu bildirmek için oluşturulan - ille tam zamanında, yakın gelecekte mümkündür. zamanlama farkı anlamlıdır Ancak, sizin çocuk doktoru danışmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.