Stratejik planlama

Lojistik: bu nedir ve amaçları nelerdir?

İçinde Americanisms getirilmesi basit bir Rus adam önce kelime "lojistik" onunla bağlantılı matematiksel mantık ve her şeyin tek dalı demektir. Mevcut lojistik: bu nedir? Günümüz iş dünyasında bu kelime herhangi işleyen işletmenin temel ihtiyaçlarını sağlayan tüm alanı belirlenmiş.

lojistik görevleri

lojistik ana görevi - üretim, pazarlama ve şirketin diğer dallarının normal çalışmasına koruyarak tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını sağlamak. Başka bir deyişle, lojistik pazarında dükkan, gazeteler ve çilek taze ekmek almamızı sağlar. Ve bir yan noktası olarak, bu çiftçilerin arazi fırın, gübre ve fide için un teminini sağlar. Lojistik: ne olduğunu, ana özellikleri nelerdir? Hız, mal varlığı, arz güvenliği, hem de işlemlerin esnekliği - herhangi bir iş görevin gelişiminin ana alanı.

fonksiyonel alanlar

Bir dönem orada Önce "tedarik zinciri" lojistik fonksiyonel alanları kullanarak maliyetleri en aza indirmek için izin verir. bir bütün olarak çalışmalarını etkileyebilecek bu tür alan işletmelerde ayarlarını değiştirin.

Lojistik altyapısı - farklı özelliklere sahip birbirine bağlı bir nesne seti ve belirli bir coğrafi konum olan. Örneğin, bitki hammadde kaynaklarından yakınında olabilir ve depo (birkaç tane olabilir), başka bir yerde bulunabilir. belli bir şekilde bağlantılı bu altyapının tüm özellikleri.

  1. Taşımacılık - Bireysel altyapı arasındaki iletişim. Toplu taşıma yolu ve demiryolu taşıma vasıtası ile gerçekleştirilir. (Petrol ve doğal gaz taşınması için) su, hava ve bir boru hattı ile uzun mesafelerde olması durumunda.
  2. Kargo ve Depolama. İlk işlem yükleme ve boşaltma, depoda ürün ve malzeme taşıma içerir. Depolar, üretim ya da bağımsız bağlı olabilir.
  3. Sipariş Yönetimi - tüm zincirin ihtiyaçlarına bağlı olarak altyapı her noktada rezerv gerekli miktarın doğru hesaplanması,.
  4. Lojistik: bu nedir? Bilgi güvenliği - kendi işletim sisteminin bütünün en önemli parçası. Bilgi teknolojileri tedarik zinciri boyunca toplam maliyetini minimize tek entegre sisteme bireysel fonksiyonel alanları dönüştürmüştür. Onlar lojistik temel gelişimini sağlamak.

lojistiğini organize en umut verici yolu - uzman lojistik şirketleri katılımı. Onlar tam bir anlayış ve bilgi lojistik, iş dünyasında neymiş ne olduğu ve ne rol oynar bugün var. Firmalar müşteriye tüm lojistik zincirini düzenlemek akıllıca yardımcı olur. işinizde iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.