TeknolojininElektronik

Temizleyici siklon tipi vakum. o, operasyon, özellikleri, avantajları ve dezavantajları ilkesi nedir

Zor Bugün bir elektrik süpürgesi gibi, böyle bir tekniğin katılımı olmadan daire temizliği hayal etmek. Onsuz bütün toz her yöne dağıtır. Bir ev asistanı yapmış olur aynı kalitede temiz oda için, zaman ve çaba büyük miktarda harcama gerekmektedir. Bu nedenle, ekonomide sadece yeri doldurulamaz.

Bugün böyle ekipmanın birçok çeşidi vardır. siklonik elektrikli süpürge Çok popüler türü. Bu tür bir çanta yok. Bunun yerine, bir elektrik süpürgesi, bir plastik şişeyi sahiptir. onun çalışma prensibi, hem de avantajları ve dezavantajları ayrıntıları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken.

Buluşun geçmişi

Yakın zamana kadar, tüm elektrikli süpürgeler çöp toplama için toplam çanta vardı. Ancak, 1970'lerin sonunda, bir İngiliz mühendis D. Dyson dünyaya bambaşka bir yapıya sundu. Mühendisler ne kadar hızlı tıkanmış elektrikli süpürge torbaları ile memnun ve onların emme gücünü damla değildir. süpürgeler uygun seçenek anında varolan arasında bulgu değil, kendi kopya teknolojisi geliştirmiştir.

siklon - Bu elektrik süpürgesi yeni bir tür oldu. Bu buluşu temel olarak Dyson hava temizleyicileri ilkesini aldı. Onlar toplama oranının daralmaya artan spiral içine akışını bükülmüş. 15 yıldır, mühendisler, modern elektrikli süpürgenin 5127 prototip oluşturduk. Sadece 1986 yılında, Japon şirketi Apex A.Ş. O Dyson modellerinden birinin üretimi devraldı. O G-Force adı verildi.

1993 yılında mühendis o onun teknolojisini geliştirmeye devam araştırma merkezini hizmete soktu. İşte o bile ince toz toplamak edebilirsiniz bir cihaz yaratmak başardı. kimin fiyatı bugün yüksek bir düzeyde tutulur Elektrikli Süpürgeler "Dyson", bu tür cihazlar için en iyi seçeneklerden biridir.

Hemen hemen her modern şirket endüstrisi benzer teknolojisini kullanır. Ama bunların her biri kendine özgü mühendislik çözümleri, arıtma sahiptir.

Çalışma prensibi

Görüntülenen iletişim tipi elektrikli süpürge - Cyclone - özel bir çöp toplama teknolojisidir. cihazın gövdesi iki plastik şişeler yüklü. bunların içine alır hava nedeniyle iç kabın özel bir şekline spiraller. Sonuç, artar ve hız gibi.

Santrifüj kuvvet , aynı zamanda, şişenin kenarına doğru toz iter. İşte orada düzenledi. Ayrıca, bu teknik filtreleri vardır. Farklı kirliliği tutun. Bir küçük parçacıklar için filtre ve ikinci - büyük için.

Bu yaklaşım, toz% 97 korudu. Birçok modern cihazlarla bu ilkeyi korunur. Ama temizlik kalitesinin belirli tasarımına bağlıdır. Her imalatçı bazı özel ayrıntıları değiştirir.

filtre sistemi

Hatta ucuz elektrik süpürgeleri temsil ettiği tür bir filtre sistemi vardır. Bunlar olmadan, teknoloji başarılı ve etkili olmaz. En popüler bugün standart HEPA filtrelerdir. Bu İngiliz kısaltmasıdır. Havadaki parçacık maddeler için yüksek verimli filtre olarak Rusça (adaptif bir düzenleme) çevrilir.

Bu standard ABD Atom Enerjisi Komisyonu tarafından geliştirilmiştir. HEPA filtreleri gelişmiş hava temizliğini sağlamak için gerektiğinde yaygın tıbbi, laboratuvar tesisleri ve diğer yerlerde kullanılır.

Çoğu zaman, çeşitleri ile temsil elektrikli süpürge torbaları H12 sınıfı sistemini donatmak. 0.3 mikron partiküllerini gözaltına edebilmektedir. Onların maliyeti nispeten yüksektir. Ayrıca, kurtarmak için neredeyse imkansızdır. yılda bir kez değiştirilmesi HEPA filtresi.

güç

En iyi siklon elektrikli süpürge seçmek için, cihazın tüm parametreleri ile aşina olmalıdır. Onlar hasat koşulları ve sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlı olarak seçilir.

önemli bir özelliği, kapasite temizleyicidir. Bu ne kadar yüksekse, daha iyi bir temizleme kalitesi sonunda elde edilebilir. gücün siklon çeşitleri ise yeterince yüksektir. Onları bir torba cihazlara göre daha az direncin üstesinden Hava Akışı.

Bir güç tüketimi oranıyla bu karıştırmayın. Toz emme gücü 350 watt aşmamalıdır. Aksi takdirde, cihaz evde döşeme zarar verecektir. Tüketim temizleyici güç kablolama kapasitesi ile karşılaştırılmalıdır. Eski iletişimi için 3 kW kapasiteli bir cihaz satın olmamalıdır.

temizleyici Ayarları vakum

Bir siklon tipi elektrikli süpürge seçimi, onun yapısına dikkat etmelidir. Bu kullanım kolaylığı belirleyecektir. Başlangıçta elektrikli süpürge için toz toplayıcılar var kapasitesini değerlendirmek gerekir. kapı veya daire geniş bir alana varsa, kabın büyük bir hacme sahip bir model seçmelisiniz. Küçük bir tek odalı dairede yeterince küçük toz toplayıcı olacaktır.

elektrikli süpürge sapı teleskopik olmalıdır. Yani onun yüksekliğini ayarlamak için uygun olacaktır. açık ve kapalı güç kontrol düğmesi bulunur daha iyidir. Ek ipuçları Ulaşılması zor olan yerlerin bile temiz izin verir.

Cyclone türler genellikle fazla ağırlık farklılık yoktur. Bu onları rahat hale getirir. Ancak bu seçenek satın almadan önce dikkat edilmesi daha iyidir. Eğer ciddiye taşırsanız, özel bir hafif sürümüne tercih vermek daha iyidir.

elektrikli süpürge bazı önemli hatta tasarımı. Ancak bu rakam son dikkat edilmelidir. Önemli olan bu kullanışlı ve verimli olmasıdır.

haysiyet

çeşitli kaynaklardan sunulmuştur yorumlar hangi Modern siklon elektrikli süpürge, çünkü eşsiz nitelikleri çok popüler. önemli avantajı neredeyse mükemmel temizlik olduğunu. Hava doldurma işleminde, kap enkaz tabaka üstesinden gelmek zorunda değildir. Bu nedenle, emme gücü biraz düşer. Sadece filtre kirliliği gözlenen hafif bir azalma olacaktır. Motorun istikrarlı çalışma, uzun hizmet ömrü bir garantisidir.

Ünite işletmek kolaydır. Toz içinde nefes havaya yükseldi ayıklandığı gerekli değildir. Dikkatle çöp kutusuna içeriği döküldü. Her temizlik gerekli değildir Kapsayıcıya yıkayın. Bazen filtreleri temizlemek için gereklidir. Onların yerine (elektrikli süpürge modeline bağlı olarak) oldukça sık yapılır.

Ayrıca katı konteyner hızlı konuya içine yanlışlıkla ensnared bulmanızı sağlar. Sen toz deniz gözden geçirmek gerekmez. Kabul edilebilir maliyet ve kolay kullanımlı popüler sanat rütbesine siklonik elektrikli süpürge kalkmalı.

eksiklikler

Birimler tip avantaj var temsil etti. Satın almadan önce Eksileri siklon elektrikli süpürge de dikkate alınmalıdır. Bunlar tasarım özellikleri ile ilişkili, bu yüzden onları henüz mümkün değildir ortadan edilir.

En büyük dezavantajı, kıl, yün ya da iplik toplama verimliliği eksikliğidir. olabilir statik elektrik birikimi nedeniyle bazı modellerde, biraz konut şok çarptı. Tehlikeli, ama oldukça tatsız değildir.

Yetersizlik düşük güçte atıkları toplamak için. Elektrikli süpürge, bu tür güçlü bir akışı gerekir. Ayrıca bunları kullanarak ses oldukça yüksek.

Bazı modellerde, ampul ucuz plastikten yapılmıştır. Bu nedenle, içine giriyorum kir partikülleri, bunu çizebilir.

fiyatlandırma politikası

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler inşa edilebilir Siklon elektrik süpürgeler, derecelendirme üç açıdan ele alınmalıdır. Nispeten ucuz fiyat izole vakumlar Srednetsenovoy segmentinde (6 12000. Rub. Kadar) Ve pahalı ekipman varyantları (2000 ila 5. Rub. Değeri) (45 bin ulaşır. Rub.).

çeşitleri arasında ayırmaya ucuz olmalıdır dik elektrik süpürgesi Kitfort KT-509, Daewoo RCC-153, Scarlett SC-VC80C03. Bu modeller, anti-alerjik HEPA filtreleri var.

tekniklerin gerçekten yüksek kaliteli çeşitli seçmek isteyen, tercih orta ve yüksek fiyatlı segmentine verilmelidir.

elektrikli süpürge maliyetinin Değerlendirme ortalaması

teknolojinin sağladığı iyi bir model seçimi, değerlendirme ortalaması segmenti maliyetini düşünmelisiniz. Bir siklonik elektrikli süpürge "Samsung" (Model SC8471) seçeneklerin birden fazla sayıda tahsis "Bosch" (Model BSG 62085) ve "Panasonic» (MC-E8035 Modeli).

İlk ünite iyi demet vardır. Kit, aynı zamanda toplama cihazı yün halı için, dar ve döşeme için standart mod (halı / kat) temizlenmesi için çeşitli fırçaları içerir. Sen sap üzerinde güç ayarlayabilirsiniz. Emiş gücü (360 W) oldukça büyüktür. O kabın küçük hacme sahiptir.

Rahat temizlerken "Bosch" nin modelidir. Bu taşıma ve mağaza uygundur. Emiş gücü 400 watt olduğunu. Aynı zamanda yeterince büyük bir kapsayıcı var. Sadece küçük daireler nedenle uygulanabilir.

Grubun lideri - bir elektrik süpürgesi "Panasonic". Bu doğru konteyner tasarıma sahiptir. Bu filtrenin hızlı kirlenmesini önler. Büyük toz, kabın hacminin küçük boyutları sayesinde.

Yüksek fiyatlı kademeli

Pahalı ekipman her çeşitleri arasında liderlik hurma hep vakumu 45 bin olan fiyat olan "Dyson", tutar. Ruble temsil etti. Ancak, bu cihaz buna değer. artık diğer birim daha akıllı detaylara Onun ömrü teşekkürler. Filtre sistemi her 5-7 yıl değiştirme gerektirir.

Bu elektrikli süpürge garanti süresi 5 yıldır. Başka şirketlerde bu süre 1-2 yıl aşmıyor. profesyonel marka eşdeğer bir elektrik süpürgesiyle temizlik kalitesi. Böyle saflık hala başka üreticiye sağlayamaz.

Müşteri geri bildirimlerine göre, şirket "Dyson" ürünler ağır kirlenme (saç, diş) ile başa çıkmak için. Bu gerçekten yüksek kalitede yapılır bir elektrik süpürgesi kullanarak temizlenmesi.

birkaç tavsiyeler

Pahalı ve ucuz elektrikli süpürge hem seçme, kendi çalışma kurallarına dikkat etmelidir. talimatlarda herhangi üreticinin Onların puan. Bu cihazlar, kuru temizleme için özel olarak tasarlanmıştır.

Emici kap her temizlikten sonra yapılmalıdır. Bu filtrelerin toz en aza indirecektir. Ayrıca kendi amacı için elektrik süpürgesi kullanmalıdır. Bu ekipmanın ömrünü uzatır.

elektrikli süpürge türünü seçmek için hangi - Bir siklon veya klasik, siz karar verin. Ancak, yanıtları analiz ettikten sonra, sonucuna varabiliriz "Cyclone" - Evde de büyük yardımcıdır. Düzgün türler seçilerek, binanın temizlik kolay ve doğru yapılacaktır hiç şüphe yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.