Ev ve AileÇocuklar

İnternet üzerinden bir çocuğa SNILS nasıl alınır?

"Bireysel kişisel hesap sigortası numarası" anlamına gelen SNILS, doğumdan sonraki ilk ayda bebeğinize verilebilir. İnternette SUNLS'ı olsun veya olmasın bu belgeye neden ihtiyaç duyulmaktadır - makalemizde bunun hakkında konuşacağız.

Neden bir çocuk SNIALS?

SINLIS'i bir çocuğa nasıl biçimlendireceğinizden bahsetmeden önce, bu belgenin neden niçin gerekli olduğunu açıklayacağız.

Her şeyden önce - emeklilik tasarrufunun tahakkuku için. Yani, çocuğunuz zaten 14 yaşında ise ve ek olarak kazanacağınız yaz aylarında Çocuğunuzun Güneş'ini önceden iyi alırsınız. İşveren tarafından da verilebilir, ancak bu tür vicdani patronlar artık nadirdir. Genellikle, SNILS'in verilmesi, başvuruyu yazdıktan ve Emekli Sandığı'na belgeleri gönderdikten sonra 15-30 gün içinde gerçekleşir.

SCHILS'i 14 yaşın altındaki bir çocuğa nasıl yaptırırsınız?

Ebeveynlerden birisi, Emekli Sandığı'nın yerel birimlerine, kimliğini kanıtlayan bir belge ve çocuğun doğum belgesini sunarak başvurabilir; bu durumda, bir fon görevlisinin gözetiminde bir açıklama yazılır. Ebeveynlerden herhangi biri bitmiş "yeşil kart" ı aynı belgeleri sunarak toplayabilir.

Eğer bir minör 14 yaşındaysa, kendisi bir açıklama yazabilir ve yalnızca pasaportunu gösterebilir, ebeveynlerin katılımı gerekli değildir.

Bir çocuğa İnternet üzerinden SUNLS almak gerçek mi?

Bu soru bir çok ebeveyn tarafından sorulur, çünkü kim korunan büroda kuyruklarda durmak ister? Birçok insan bunun için zamanın yok. Ne yazık ki, internette bir çocuğa SUNLS almak imkansızdır. Bu, belgenin yetişkinler tarafından alınması için de geçerlidir, bu nedenle FIU'nun yerel şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Hemen yap!

Şimdi, bir çocuğun doğumundan sonra polikliniklerle ilk temasa geçtiğinizde, bir sigorta numarası olup olmadığı sorulabilir. Neden bu küçük çocuklar için gerekli, çünkü uzun yıllar çalışamayacaklar ve emeklilik kesintileri olmayacak mı?

İşin aslı, bu "Yeşil Kart", yasalarca öngörülüyorsa, çeşitli sosyal yardımlar, yardımlar ve ödemeler almak için bir çeşit anahtardır. SNILS, çocuğunuzun federal sicilde yer aldığının garantisidir ve kanunlara uygun tüm sosyal güvenlik ve programların keyfini çıkarabilir.

Örneğin, "Healthcare" ulusal projesinin koşullarına göre, 3 yaşın altındaki çocuklar, ayakta tedavi için onaylanmış listeden ücretsiz ilaç alırlar.

Bulduğumuz gibi, İnternette SUNLS'ı çocuk için elde etmek imkansızdır, ancak bu yeşil kartı kullanarak diğer elektronik hizmetleri almak için lütfen! Örneğin, bir çocuğun kamu hizmetlerinin portalına kaydettirilmesi ve sigorta numarasının belirtilmesi ile, herhangi bir kuyruk olmaksızın bir yabancı pasaport çıkarabilirsiniz.

Çocukluğunda elde edilen belge, yaşam boyunca geçerliliğini korur. Bununla birlikte, bir kişinin kişisel verileri değişirse, bunu yeni bir kart alacağınız Emekli Sandığı'na bildirmeniz gerekecektir. SNILS numarası değişmeyecek!

Yeşil kart sahibi hakkında şu bilgileri içerir:

  1. Bireysel hesap numarası.
  2. Tam isim
  3. Doğum yeri ve tarihi.
  4. Paul.
  5. Kayıt defterine girme tarihi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.