Uzmana sorun

Sermaye

herhangi bir iş açmak veya şirket, bir iş kurmak için amaçlanan fonların yani fon başlangıç sermayesi ihtiyacı için. kayıtlı sermaye yerine alıcı hisse üyelerinin pay katkıları temelinde oluşmuş ise, sermayesinin her sahibidir oluşur. Bu göstergenin toplam boyutu varlık ve şirketin yükümlülükleri arasındaki fark olarak hesaplanabilir.

Kılavuz oluşturulan kuruluş düzgün mevcut fonların imha edilmelidir. Sermaye - değer odaklı ve hızla değişen piyasa koşullarına göre ayarlanmalıdır. Orada birkaç vardır hisselerin tipleri, böylece fonların oluşumu değişik senaryolar altında yapılabilir. Kural olarak, tercih edilen ve yaygın hisselerin uygun kombinasyonu olarak kabul edilir, ana incelik doğru oranda seçiminde yatıyor. Tercih hisseleri sabit miktarda sabit gelir, ancak, sıradan aklın bu menkul geliri yüksek olabilir sahibini sağlar, ancak ödemeler her zaman stabil değildir.

kayıtlı sermaye JSC tüm ödenmemiş payların nominal değeri ifade eder. Yürürlükteki yasalara göre, tüzel her türlü adi ve imtiyazlı hisse ihraç etme hakkına sahiptir, ancak bunların oranı ihlal edilmemelidir ve sırasıyla% 75 ve% 25 düzeyindedir. Buna ek olarak, hukuk Sermayenin en az miktarda içerir. Bir toplum için 1000 kere asgari ücret veya asgari ücret olduğunu açın ve kapalı bir toplum kayıt için sadece 100 kat asgari ücret gerekmez. tüzel kişi hissedarı sayısı şirketin belgelerinde kayıtlı olması gerekir, her biri 50 işareti aşarsa.

sermaye şirketi ciddi nedenler vardır bunun için, düzeltmeye tabi tutulur. Tipik olarak, Yönetici artırmak veya sermayenin azalması için önlemler yanı sıra yapısında bir değişiklik alarak. Uzun süre finansman çekmeye ihtiyaç vardır nereye artış durumlarda gereklidir ve kredilerdir pahalı zevk vardır. Bu Payların nominal değeri artan veya ek bir sorunu yoluyla sayısını artırmak elde edilir. Benzer bir şekilde, payların nominal değeri ya da sayısını azaltarak eşitliği azalır.

kayıtlı sermaye yapısının değişime altında hisselerin hisse tayinine değişiklikleri niteliksel ifade eder. hissedarlar yıllık toplantısında oy birliği ile kabul yeniden yapılanma kararı. izni aldıktan sonra, şirketin yönetimidir payı bölünmüş prosedürü, daha küçük mezhebinin aynı tahviller için alışverişini tutar. Bu yöntem sahip şirketler için alakalı olarak kabul edilir nominal değeri yatırımcı riskli olduğu için, bu nedenle hisselerin yeterince yüksek olduğunu ve. Kırma öncelikle yatırımcılara yardımcı olur ve onların cazibe katkıda bulunur. Ve sahipleri azaltılmış vergi yükünü.

Konsolidasyon - parçalanma karşısında bir olay, aynı grupta ya kategorideki menkul değerlerin birliği yani. Ayrıca güvenilirlik yüksek hisseleri nedeniyle yatırım sermayesi artırmayı hedefliyor. Bu prosedürün birincil amacı medya sahipleri için konfor sağlamaktır.

Ben ayrı sermaye oluşturulacak vermesi için verilen süreyi bahsetmek istiyoruz. Bir tüzel kişiliğin oluşumu için gerekli olan tüm belgelerin toplanması ve sunulması sonra, başlamak gerek hisse verilmesi. sermaye tutarının tamamı resmi kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.