OtomobilArabalar

Motorun arıza teşhis etme - ister bu yüzden gereklidir?

Motor Arıza Teşhisi nitelikli personel ve ekipmana sahip servis istasyonlarında genellikle, bu operasyonun yeteneğine sahiptir. tüm markalar için teknoloji değişir gibi modern arabalar, sadece orijinal otomobil bakım merkezlerinde teşhis edilmelidir. Tabii ki, çeşitli üreticiler tarafından onaylanmıştır evrensel merkezleri vardır. Bu sertifika veri hizmetleri alanında yetkinlik merkezi onaylar.

Bu tür ekipmanlar genellikle para değerinde bir sürü, ve içeriği küçük istasyonlar için imkansız, bu yüzden hizmet kalitesi endişe olabilir.

Teşhis motorun arıza çok daha ucuz olabilir. Bu sadece zihninde keenness kullanılarak elde edilebilir. mum basit motor tanı gelmelidir hizmetine araba gönderme, onlar hemen hemen araç koşulunu verebilir.

Ne olursa olsun onlar elektronik başaramadı ne kadar araba motorunu karmaşık nasıl o mülk yıpranmış olan çalışma bölümden oluşur. Bu aşınma ve yıpranma ve mumlar renk ile tespit edilebilir. Bu teknik sadece benzinli motorlarda, dizel motorlar için geçerlidir ve bunlar basitçe yapmak için değil unutmayın.

bujiler üzerinde karbon yataklarının - en kötü başlayalım. varsa böyle bir gösterge o görülebilir birlikte var ve yağ tüketimi ve artan yakıt tüketimi. Buna ek olarak, motor çok daha dumanlı hale gelecektir. Bütün bu aşınmaya işaret eden , piston grubunun segmanlar ve supap sapı conta şeklinde olabilir. Yağ, sadece yanma odasına girer. Muhtemelen onarma hakkında konuşmamalıyız.

Motor arıza teşhis sonra ciddi bir sorun haline zaten var olan sorunları değil, aynı zamanda "başlangıçlar", sadece ortaya çıkarabilir. Fişler üzerinde kurum olduğunu olur. O da siyah, ama kolay yıkamak. durumda karbüratör ayarlamak veya gerekirse değiştirin, kontrol ve gereklidir. Burada sorun, yanma odasında tüm yüzeylerde sooting neden benzin pereobogaschena yakıt karışımının, bu. Ayar yaptıktan sonra orta ve yüksek hızlarda motoru Onarımı onaylamak ve izin istenmektedir.

Diğer şeylerin yanı sıra, motorun arızaları teşhis değil tüm arızalar derhal devre dışı birimini anlamak beri mümkün, hizmet ömrünü artırmak için yapar. Bazı motorlarda 10.000 kilometre koşarak, sonra "hissesini enstantane." olabilir Böyle bir durum her motosiklet için bir felaket olurdu.

Bazen karışımda benzin yetmiyor zıt etki. Sonra sert motor başlatın. vykruchennoy üzerinde mum beyaz filmi görülebilir. önceki ile aynı şekilde bu soruna çözüm.

motor teşhis ve onarım evde yapılabilir, ama bu araçlar sağlam bir set yanı sıra yeterli zaman ve çaba gerektirir. müdahale ve bu alanda bilgi vermeyin. onların yeteneklerine güven yoksa, o bakım istasyonuna gitmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.