Uzmana sorun

İş süreçleri: örnekler ve açıklama

iş süreçleri nelerdir? Örnekler daha iyi bu konuyu anlamak için izin verecektir, bu yüzden aktif kullanacağız.

genel bilgiler

Başlamak için, iş süreçleri nelerdir aynı zamanda, anlayalım. Yani çıkışta tüketicilere değere sahiptir bitmiş ürünün girişinde alınan kaynaklar dönüştürme amaçlı belirli hareketlerin seti dizisidir. Bu nedenle tanıma, iş süreçlerinin her organizasyon içinde olduğunu anlayabiliriz. Resmiyet ya da değil, önemli değil. Her zaman iş süreçlerini karşılamak unutmayın. Bunlara örnek makalenin sonraki empoze edilecektir.

evinin bir örneğe bakalım. bulaşıkları (iş süreci) yıkamak isteyen bir ev hanımı vardır. Bu görev bulaşık makinesini emanet. Girişte kirli bulaşıkları var. işlem sırasında, su, deterjan ve elektrik kullanılacaktır. Ve biz yemekleri temiz alacak. Böyle bir şeması ve iş süreçlerini inşa göre. bundan sonra verilecek Örnekler sadece bu kelimeleri teyit etmektedir.

fonksiyonel yaklaşım

Biz iş süreçleri (spesifik örnekler) ilgilenen beri, o bize ertelemek etmeyelim ve hemen işten. en yönetime işlevsel yaklaşım olan bir şirket, var diyelim. Ona göre, şirket - birimlerinin kümesidir. Ve her biri kendi özel fonksiyonu yerine getirmesini çalışır. Ama bireysel birimler performanslarını elde odaklandık Böyle durumlarda, genellikle şirketin genel verimliliği muzdarip.

en çatışmanın tipik süreç bakalım. satış departmanı ciro büyümesi için mümkün olan maksimum aralığında bir artış gerektirir. Aynı zamanda onlar da ürünü stok stok hep istiyoruz. gereçler departmanı dar sınırlarda satın almak ve büyük miktarlarda planlıyor iken. Gerçekten de, bu gibi durumlarda, bunlar verimli çalışacak ve (daha doğrusu - tedarikçiden fiyat düşmesi) ana bileşeni büyür. Yani bölümler farklı arıyoruz bir iş uygulama süreci vardır.

Süreç yaklaşımı

O süreçlerin bir set olarak gerçekleşir her şeyi görür. majör ve destek vardır. Her süreç tüm şirketle karşılaştığı soruna tabi olduğunu onun belirli bir amacı vardır. Buna ek olarak, kaynakları yönetir ve gerekli tüm yürütülmesinden sorumlu olan bir sahibi var. Aynı zamanda kalite kontrol ve hataların düzeltilmesi bir sistem olmalıdır. Tabii kimse süreç kaynaklar olmadan gerçekleşemez olduğunu söylemek. değerlendirilir göstergeler ve iş süreçlerinin sistem bileşenlerinin listesini dışarı Yuvarlama. Ne gibi, örnek sonuçta onlar olacağı sözü verildi? Şimdi bir ve bakalım.

Bir harita düşünün. merkezinde bir çekirdek iş sürecidir. Bu ayrı bileşenler ayrılır. yönetmek ve gerektiğinde her şeyin idam edildi ona bakın süreçlerini korumak için onlara eşlik. Bu olacak bir süreç yaklaşımı. bir elementin operasyonu tamamlandığında, aşağıdaki gelişmelere iletilir.

iş süreçlerinin Açıklaması

Bu örnekleri genel olarak bu makale boyunca görülebilir. Ama tam dokümantasyon küçük kitabın kalınlığına genellikle karşılaştırılabilir (hatta daha biz büyük bir şirketin çalışmalarını incelemek ise).

İş Süreçleri Modelleme (burada da listelendiği örnekleri) işletmenin tüm işlemler açık ve şeffaf olduğunu gerektirir. Bu onlara en iyi şekilde analiz etmek ve onlar başarısız olur önce çeşitli sorunları tespit etmek sağlayacaktır. Ayrı birimlerin etkileşimi anlamak ve kime onlar işin her aşamasında geçmek ne görmektir - ana görevi açıklamaları unutulmamalıdır. Bu oldukça yeni personel adaptasyonu kolaylaştırmak ve kararsız insan faktörleri kurumsal istikrar bağımlılığını azaltmak için mümkün kılar. Ayrıca uygun bir yaklaşım ile azalacaktır faaliyet giderleri. Bu iş süreçlerinin açıklamasını yapan da bu. Böyle optimizasyonu bir örneği hemen her başarılı şirketin kontrolünü gösterebilirler.

gelişim sırası

en kurumsal bir iş sürecinin pratik bir örneğe bakalım. Başlangıçta, projenin çalışma ekibinin bakmak gerekir. Bu şirketin çalışanları oluşur. Çoğu zaman, bu çalışma ekibinin bir yeterli değildir çıkıyor. Daha sonra ne yapılabilir? Geçici bir grup çizebilir gücü eksikliği telafi etmek için. müdahale ve ayrıca süreç belirli bir zamanda nasıl çalıştığını bir açıklama oluşturmayın. Bu ince ayrıntıları düzeltmek yerine, eylemler arasında herhangi bir bağlantı tespit etmek almalısınız.

bir tarafa bırakarak önlemek için, standart haritalar ve formlar süreçlerini kullanabilirsiniz. gelişim sürecinde ardışık yaklaşım yöntemi kullanılması önerilir. Diğer bir deyişle, kabul edilebilir bir sonuç elde edilene kadar artırmak için eylemlerin bir devrin tekrarı için gereklidir.

Ne dikkat etmelidir?

Aşağıdaki konulara odaklanmalıdır:

 1. Standart formlar.
 2. Harita.
 3. Yollar.
 4. Matris.
 5. Akış.
 6. Açıklama eklemler.
 7. Yardımcı açıklaması.
 8. Belgeleme.
 9. Ayrıntılı bir açıklama.
 10. göstergelerini ve indeksleri tanımlama.
 11. uygulama yönetmeliği.

Gerekli elementlerin kavramı hakkında en iyi şey işletmenin mevcut iş süreçlerini -reinzhiniring gerçek örnek verebilirim. Ama böyle durumlarda size birçok belge tanıma sahip aslında hazırlıklı olmak gereklidir.

kartlar Bir Kelime Say Hakkında

Yani, zaten iş süreçlerini, gerçek hayatta bunların örneklerini teşkil ne ele aldık. Şimdi biz doğru ve net bir açıklama isterseniz yapılmalıdır teknik dokümantasyon, geçelim. Yani, başlangıçta iş süreci haritaya dikkat etmek arzu edilmektedir. Bu bir blok diyagramı olarak konfigüre edilmiş olan bir grafik temsilidir. Her katılımcı ayrı bir sütun tahsis edilmiş olduğundan emin olmak için gereklidir. hat zaman aralıkları girilir. Tamamen dekore kartı işlem senkronize olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar.

Ayrıca izlemek ve sonra geçer olup olmadığını ve nasıl şirketin farklı bölümler arası bilgi. bazı sorular mümkün olan en iyi etkisine konulmalıdır. Kim bu işlemi yapar? Neden gerçekleştirmek için gereklidir? Bu nedir? Ne zaman operasyon yürütmek için ihtiyaç? o yapılır Nerede? Mevcut süreçleri iyileştirmek iken osche bunun iyileşeceğine olmadığını sormalısınız.

matris

Bunlar kuruluş içinde en kritik iş süreçlerini tanımlamak için gereklidir. , Parazit gibi derecesini bunların hazırlanması sırasında dikkate alınır ve tüm olayların ilişki.

Analiz süreci zincirinde yukarıdan bilgi alışverişi hamle alt soldan sağa doğru olduğunu tespit etmek kolaydır. Bu, matematiksel formda bir dikdörtgen şeklinde sunulan ilgili tüketici ilişkisini açıklar. Aynı zamanda matrisin her hücresinde / yapılacak / yapılan edildi eylemler için gerekli tüm şartları tanımlar. Onlar ne yapılır ve ne amaç kovalanan yargıç tarafından iki boyutlu modellerin bir türüdür. matrisin hazırlanması güçlükler burada maksimum doğrulukta hesaplanması için veri önemli bir miktarda kullanımı çoğu zaman gereklidir vardır. Bu büyük varlığını ima bilgi miktarına. Böylece bu gibi durumlarda genellikle sık sık hala hile zorunda dijital bilgileri kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.