SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kolik bağırsaklarda yetişkinlerin: evde tedavi etmek için ne?

Çoğu kişinin bağırsakta kolik rahatsızlığı olduğu ortaya çıkıyor. Yetişkinlerde (daha sonra bilinir) bağırsak bölümlerinden biri olan ince (üst) veya kalın bağırsakların sıradan bir spazmıdır. Ancak, semptomların bu şekilde ayrılması, ince bağırsağın ağrılı kasılmalara yatkınlığına rağmen büyük bir rol oynamaz. Spazmların üst kısmında meydana gelen bağırsaklara çabucak uzaklaşmaya başlar.

Bağırsakta spazm kolik nedenidir

Bazen gastrointestinal sistemdeki gelişen patolojiler kolik tarafından yetişkin bağırsaklarında konuşulur. Bu sorunun tedavisi ve semptomları birbiriyle ilişkilidir. Spazmodik ağrının doğasının tanımından, gelecekteki tanı ve dolayısıyla tedaviye bağlıdır. Kolikanın bağırsak spazmından kaynaklandığına karar verdikten sonra, bağırsak spazmının oluşumundaki etken faktör olan tahriş ediciyle baş etmek gereklidir.

Aşırı miktarda gıda tüketimi nedeniyle genellikle karın bölgesindeki spazmodik ağrı ortaya çıkar. Ürünler% 100 kalite olsa dahi, mide teslim edilen gıdaların hacimleriyle tam olarak baş edemedi ve uygun seviyede sindirmedi. Gastrit ve pankreatit, tam sindirimi önleyen en yaygın hastalıklardan biri olarak düşünülür. Bu yetişkinlerde bağırsakta kolik gelişimine katkıda bulunabilir bu hastalıklar aşağıdaki olur. Bir problemi tedavi etmektense, herkesi tanımak gereklidir.

Düşük kaliteli ve zararlı yiyecek bir spazm kışkırtıcısıdır

Bazen eskimiş yiyeceklerin fermantasyon süreciyle başlaması genellikle şişkinliğe neden olur . Ulusal Rus mutfağında, hakim sayıdaki yemekler sindirim sistemi için en uygun olmayan yollarla hazırlanır. Örneğin, lahana turşusu, elma ekşisi, ekmek fermente edilmiş kruvasan, ve bu da leyeler üzerinde olduğu için prensip olarak yetişkinlerde bağırsakta kolik kışkırtan bir spazmın ortaya çıkmasına şaşmamalıdır. Aşağıda tarif edilen ve bağırsak spazmlarının bir sonraki nedeni hakkında, burada tedavi (beslenme önemli bir rol oynamaktadır - alışkanlığınızdaki diyeti yeniden gözden geçirmek son derece önemlidir).

Enfekte yiyecekleri yedikten sonra, bağırsakların normal reaksiyonu tahriş olur. Bu, gastrointestinal sisteme girmekle ilgili:

 • Dizanteri, salmonelloz vb. Hastalıkların etken maddelerinden olan patojen mikroorganizmalar;
 • Her zaman hastalığı tetiklemeyen koşullu patojen bakteriler (bazı E. coli, stafilokok, klibsiella vb. Çeşitleri);
 • Patojen mikroorganizmaların vital aktivitesinin zehirli ürünleri (gıda toksikosu, mantar, çilek ve diğer bitkilerle zehirlenme ).

Vücudun ve helmintlerin kimyasal zehirlenmesi

Oldukça sıklıkla, mesleki faaliyetleri doğrudan kurşun kullanımı ile ilişkili olan insanlar bağırsakta koliği tespit edebilir. Yetişkinlerde, bu durumda tedavi, ağır metalle kimyasal zehirlenmeden vücudun erken temizlenmesini hedefleyecektir. Genellikle zehirli dişi arasında karakteristik koyu renkli bir plak fark edilmesi kolaydır.

Sıklıkla bağırsaktaki rahatsızlıktan kaynaklanan koliks, helmintler ile enfeksiyonun bir sonucudur. Solucanlar dışkının klinik ve laboratuar çalışmaları sırasında bulunur. İçeriğinde, uzmanlar belirli bir tür helmint yumurtasını buluyorlar. Bununla birlikte, bağırsak kolik, davetsiz misafirlerin vücudundaki tek görünüş değildir. Ağrılı spazmlara ek olarak:

 • Hızlı kilo kaybı;
 • bulantı;
 • İştah eksikliği;
 • Anüs etrafında kalıcı kaşıntı;
 • Klinik analizin kan değerlerinde 4ten fazla eozinofil varlığı.

Bağırsak koliklerinin nörolojik nedeni

Vücudun stresli bir reaksiyonu olarak bağırsaktaki kolik yetişkinlerde ortaya çıkabilir. Sinir heyecanı durumunda spazm tedavisi nasıl yapılırsa cevap vermek zordur. Doğal olarak, bağırsağın spastik kasılmaları ile herhangi bir darbeye karşı vücudun tepkisi, insanlar için oldukça standart değildir. Örneğin, korkmuş bir ayıda, beklenmedik bir ishal oldukça doğaldır. Çoğu zaman, problem sinir heyecanının konjenital düzensiz dağılımında yatar.

Bağırsak sağlığı yemek tarifleri

Dayanılmaz spazmlar sorunu her zaman sürpriz tarafından alındığından, yetişkin bağırsaklarında kolik için her zaman hazır olmak her zaman gereklidir. Evde yapılan tedaviler arasında, kanıtlanmış ilaçlar ve geleneksel şifacıların tarifleri olan bir dizi yöntem kullanılmaktadır. En önemli şey bağırsak kolik geldiğinde yatak istirahatını gözlemlemek, yemek yememek ve mideye sıcak bir su şişesi takmak. Genellikle masaj, yetişkinlerde bağırsaklarda koliği ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Tedaviden ziyade (halk ilaçları zararsızlığı ve her bileşenin doğallığı nedeniyle çok popülerdir) - bireysel olarak seçmek. Aşağıda önerilen çeşitli tarifler yıllardır test edilmekte ve özel bir önem arzetmektedir.

Dindirilecek kolik, şişlik ve bağırsakların dolandırıcılığı gibi infüzyonu hazırlayın , kesinlikle basittir. Eşit miktarlarda, aşağıdaki bileşenler karıştırılır:

 • papatya;
 • HAVA;
 • melekotu;
 • Meşe kabuğu.

Bir çorba kaşığı karışık bir koleksiyon, bir litre kaynar su dökün ve az ısı ile yarım saat kadar pişirin. Meydana gelen sıvı miktarı, bir süre 100 ml'ye alınıp, gün boyunca sarhoş edilmelidir.

Serseri, kekik ve lavanta

Bağırsakta sürekli kolikaya neden olan kronik hastalıklar arasında, ilk sıralarından biri akut kolit tarafından işgal edilir. Bağırsak duvarı tahrişini, bağırsakgilleri ve ısırgan otu yardımıyla uzaklaştırabilirsiniz. Eczanede kuru ot toplama işlemi zor olmayacak ve eve iki çorba kaşığı kuru çimen, iki bardak sıcak suyla doldurun, 30-40 dakika sonra içilen bir içki süzülebilir ve tıbbi amaçlarla kullanılabilir. Böyle bir ilacın içilmesi üç hafta boyunca gereklidir.

Çim orkideği - yetişkinlerde bağırsakta kolik gidermeye yardımcı olan etkili bir araçtır. Nasıl tedavi edilir ve spastik ağrıdan kurtulur, birçok alternatif tıp destekçisi bilir. Kurtuluşlarını kuru bir bitki bulaştırmış olarak bulmuşlardı. İyileştirici bir içki elde etmek için, kaynar suyla dolu 1 litrelik kuru çiçek salkımı bitkilerine ihtiyacınız var. Böyle bir ilacın uzun süre ısrar edilmesi gerekmez, on dakika sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

Şarkılar söylenen "Mountain Lavender", bağırsakları sakinleştirmek ve spazmı kaldırmak için kısa sürede kabiliyetlidir. Özel bir ısrarla ıslah edilmesine gerek olmayan, basit bir çay olarak pişirilen bir bitkinin yardımı olur. Tarif basittir - bir bardak kaynar su için bir çay kaşığı. Bununla birlikte, halk terapisine aşırı alışmamak ve günde en fazla üç bardak çay içmek çok önemlidir.

Popüler bitkisel "kokteyller"

Ne zaman rahatsızlık sadece yetişkin bağırsaklarında kolik değil. Tedaviden ziyade (tabletler uzun yıllar güvenilir - No-Shpa) eşlik eden ishal evde oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Kekikle temsil edilen bitki örtüsü kereviz, St. John's wort, Melissa ve ısırgan ekmeği eşit miktarda kaynar suyla gece boyunca dökülür ve sabaha kadar tıbbi beceriyi ısrarla inceler. 10 gram kuru bitki için "karıştırın" yeterli miktarda 250 ml kaynar su.

Aynı soruna yardımcı olan bir diğer tarif, şifalı bitkilerin başka bir koleksiyonudur. Üç ana bileşenden (yılan dağcusu, kediotu kökü ve papatya çiçek salkımından) hazırlanır, ancak çoğunlukla arnika veya kestane yaprağı ekler . Bir litre sıcak suyun çeyrek litresi, bir çorba kaşığı bitki toplama için yeterlidir. İlacı almadan önce, bir termos şişesine konmalıdır ve boş bir karnında içilmesi önerilir.

Birçoğu, tedavi etmekten çok, yetişkinlerin bağırsaklarında koliklerin nasıl üstesinden geleceğini bilmiyor. Bağımsız olarak hazırlanan ilaçlar, güçlü eczane ilaçlarından daha az avantaj getirecektir. Örneğin, birkaç dakika ateşle kaynatılan kızılağaç kabuğunun kaynatılması bağırsak kolisine karşı en etkili araçlardan biridir.

Lahana suyu bağırsak artıracaktır

Bağırsak kavitesinde enfeksiyon gelişmesi veya bağırsak boşluğundaki enflamatuar süreçlerin başlaması lahana suyunu ortadan kaldıracaktır . Özel ve çok hoş olmayan aromasına rağmen bağırsakta kolik sorunları olan insanlar için değil yalnızca bir içki içmek de yararlıdır. Günde iki kere, lahana sıvısı, su veya havuç pancarı suyu ile inceltilmiş lahana sıvısı, vücudun bağışıklık kuvvetlerini korumak ve soğuklara direnmek için sarhoş edilmelidir.

Uzun süredir kolit ve meteorlar lavman ve geçici açlık ile tedavi edildi. Bağırsağın spazmlarına acı çektirmek, kekik, karahindiba, yulaf ezmesi, marjoram ve yaban mersini bitkisel dekompozisyon ve enfüzyonlarını içmesine izin verildi.

Bal ile solucanlar

Kolikayı yenmek için halk hekimleri tarafından önerilen aşağıdaki tarifi garantilemelidir. Bunu yapmak için yaklaşık 100 gram taze pelin yapmanız gerekir. Çimleri 24 saat önceden ıslatın, ateşleyin ve kaynatın. Filtrelenen suda 2 bardak bal ilave edin. Karıştırın ve tamamen bal özün. Bu ilacı bir çorba kaşığı gün boyu birkaç kez alın.

Bağırsak koliklerinin önlenmesi

Muhtemelen bir bağırsak enfeksiyonunun neden olduğu koliklere taze enginar kökleri ve rendelenmiş havuç-elma püresi yedirilmesi önerilir. Bu sebzeler gastrointestinal sistemde etkili antiseptiklerdir.

Bağırsaklarda koliklerin oluşumunu önlemek, sağlıklı bir diyetin temellerine yapışmak ve kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak olabilir. Alkol ve tütün bütün organizmaya karşı bir tehlike taşır. Düşük içilebilir su kalitesi de sindirim sisteminin durumu üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Buna ek olarak, kendi kendine ilaç tedavisini kötüye kullanmamalıdır. Sadece doktor, incelemeyi yaptıktan sonra, uygun tedaviyi teşhis ve reçete edebilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.