SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Dondurulmuş omuz - semptomlar ve tanı

Bir servikal dejeneratif disk hastalığı belirtileri donmuş omuz belirtileri hangi onun tabii şekline bağlıdır. Hastalık oldukça yaygındır. İstatistiklere göre, bu gezegenin nüfusunun% 25'e kadar etkiler ve hiç kimse yedek parça - erkekleri ne de kadınları ne.

Büyük eklemleri (tendonlar, bağlar ve eklem kapsülü) çevreleyen bağlantı dokuları çevreleyen donmuş omuz iltihabı olarak adlandırılır. Bu hastalık aynı zamanda "donmuş omuz" denir.

Nedenler: Hastalığın gelişiminde temel nedeni servikal bölgede omurga veya bel ağrısının intervertebral diskler distrofik bozuklukları olduğunu. Provoke donmuş omuz olabilir:

- (menopoz ya da kadınlarda menopoz olarak) endokrin sistemi bozukluğudur;

- metabolik bozukluklar (diyabet, obezite);

- karaciğer ve safra yolu hastalıkları;

- periferik kan damarlarının enflamasyonu;

- Omuz eklem ya da sık yaralanmalar aşırı yük.

Bir kişinin zor bir pozisyonda elini tutmak zorunda kalır zaman Çoğu zaman hastalık, mesleki faaliyetin arka plan üzerinde oluşur. Örneğin, kurucu maddeler ve müzisyenler arasında ortak periartrit.

Hastalık ve belirtiler Şekli: Donmuş omuz çeşitli formlarda akmaya yapabiliyor:

1. Basit donmuş omuz - omuz bölgesinde zayıf ağrıda belirgin semptomlar. Ağrı, özellikle onun arkasından, kurum eller aldı belirli bir el hareketi, örneğin, hissedilir. 4 hafta - Hastalığın bu formu bazı durumlarda, ağrı 3 sonra kendi kendilerine kaybolur, kolayca tedavi edilebilir.

2. Akut donmuş omuz - semptomlar kol ve boyun yayılan omuz artan ağrı olarak ifade edilmiştir. Geceleri, ağrı artar. Kol hareketleri sınırlıdır ve şiddetli ağrıya neden olur. Özellikle ağrılı dairesel hareket, ileriye neredeyse ağrısız ve ücretsiz elin hareketi.

Hasta bozulur genel durumu, ağrılı duyumlar ve uykusuz gece neden uyuşukluk görünür. Ayrıca, sıcaklık hafif bir artış oldu. Akut ataktan birkaç hafta sürer Forms ve sonra yavaş yavaş acı çökmek, elinde hareketler kısmen restore edilmiştir. Hastalık tedavi edilmezse, çoğu durumda bir sonraki aşamaya geçer.

3. Kronik donmuş omuz - semptomlar akut ağrı ile omuz keskin hareketler ve başarısız ishal ile omuz bölgesinde ağrının orta derecede vardır. Hastalar gecenin ikinci yarısında artarak akut ağrı, neden olduğu uykusuzluk oldu.

periartriti Bu tür birkaç ay ile birkaç yıl arasında, uzun süre oluşabilir. Bazı durumlarda, a sonra hastalık bile tedavi olmadan bazen kendi çalışır iken. o hastalık haline gelir vakaların 1/3 hastalık yani Ankilozan periartriti kaydetti rağmen "donmuş omuz."

4. Ankilozan periartrit diğer formları bir sonucu olarak meydana gelir ve bağımsız bir şekilde, meydana gelebilecek hastalığı ve elverişsiz, en ağır biçimi periartrit. Burada işaretler omuz bölgesinde donuk ağrı vardır, keskin bir ağrıya neden her hareket, eklem hareketliliği şiddetli bir şekilde bozulduğu, boğaz omuz dokunma yoğun hale gelir.

Teşhis: Eğer önce donmuş omuz tedavi, hastalık meydana geldiği formu ve omuz eklem dokularının değişim oranını belirlemek gerekir.

ilk sonuç mevcut semptomlar tipik Verili bir hastalık bazında verilmiştir. Tanı omuz eklemi X-ışınları, ve bir kan testine atanır değerlendirmektir.

Bütün anketlere göre teşhis edilir - donmuş omuz.

Nasıl acıyı dindirmek için? ağrıyı azaltmaya yardımcı olacaktır:

- ağrı kesiciler;

- masaj;

- haşlama ve dekoksiyonlar sıkıştırır şeklinde dahili ve harici alınabilir, anti-enflamatuar etki, sahiptir;

- sabitleme, bandajlar giyen omuz eklemini.

Ağrı kesici hastalığı tedavi değil, ana tedavi hekim tarafından bireysel olarak belirleneceği belirtildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.