Uzmana sorun

Piyasa kişiler

Piyasa katılımcıları - fiziksel bir kişi veya özel olarak belli bir ekonomik sektörde faaliyet için bir araya adında bir kişiden formüle edilmiştir belirli bir grup. Günümüz dünyasında, genellikle çeşitli şeklinde organizasyonel yapılar (şirketler, kurumlar, firmalar, vs.). Piyasa katılımcıları - o kamu tüzel kişileri, kendileri için kurallar belirlenmesi tabi ekonomik alanda, şirketler ve bireyler içinde varoluş standartlarını yaklaşan. alıcı ve satıcı arasında yazılı bir anlaşma ile tam uyum içinde üretilen Sözleşmeli ilişki (alım satım, kiralama, kira), bazı farklı altyapılara katılmasına izin ekonomik ilişkilerin.

Birbirleriyle doğrudan temas eden çeşitli mevcut piyasa konular devrede dahildir. Bu gelir ve giderlerin, sürekli bir harekettir para arzının, ekonomik alanda kaynaklar ve malların çeşitli.

Tüketici talebi hanehalkları tarafından oluşturulur. Onlar muhtaç sürekli tüketim mallarının ve tüketici hizmetleri. Nakit uzlaşı emek, sermaye, toprak ve diğer üretim faktörlerini sağlayan işletmelerin sağladığı gelirlerden, bu durumda yapılır. örgütün makbuz üretim döngüsünde ekleyene ve hane bitmiş mal satmak üzerine.

Ürünler, ev aletleri, giyim ve çeşitli hizmetler hareketlerini tamamlayın. Bundan sonra, ekonomik döngü devam ettirilir. Ve bu hareket sürekli gerçekleştirilir. mali ve ticaretin Göstergeler belirli bir dönem için belirlenir akışlarının. Örneğin, zamanın uzunluğu bir yıl olarak hizmet edebilir. Mal ve rezerv olduğu nakit eşdeğeri ev eşyalarının satışa Sayısal ifadesi. Malların Yıllık üretim - akışı.

Anahtar ekonomik göstergeler ülke için gayri safi yurtiçi üründür. Bu bir yıl içinde üretilen mal ve hizmetlerin parasal değerini temsil eder. milli ürünün yapısı sadece tam bir üretim döngüsüne gelip kullanıma hazır ne içerir. Bu listede yarı mamuller ve çeşitli ara boş yer almamaktadır.

Ancak, piyasa katılımcıları - sadece işletmeler ve hane değil. Ekonomik döngüde Katılım devlet ve finansal kurumlar (çoğu banka tarafından temsil edilir) 'dir. Piyasa ilişkilerinin Bu dört katılımcıları anahtardır. Devlet vergi toplama yürütmektedir ve maliyetlerin belirli türlerdeki doğurur. Bu ürünleri satın ve bütçe maaşlarından üretmektedir.

mali piyasa konular - bankalar, nakit akışlarının yeniden dağıtılması olduğu ana odak noktası olarak işlev görür. Onlar özel araçların kullanımı ile ekonomik ilişkilerde kilit oyuncularıdır. Bunlar finansal varlıklardır. üzerinde vadelere göre sınıflandırılmış bu pazar segmentinde, katılımcıları tarafından işletilen Araçları:

- Kısa süreli (on iki aya kadar geri dönüş süresi);

- Uzun süreli (bir yıldan fazla sirkülasyon periyodu);

- tarihsiz.

Mevcut altyapıların az önemli grup senetleri piyasasında yer alan kişiler. Bunlar geleneksel olarak ihraççılar, yatırımcılar, menkul kıymet aracıları ve hükümet organları, kontrol ve düzenleme üreten sayılabilir. menkul piyasasının konular - kuruluşlar veya bireyler bu belgelerin alım ve satış işlemleri gerçekleştirmek veya bunların katılımı ile hesaplamalar veya hız yürütmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.