ÇirkinlikBahçıvanlık

Avens: tohumdan büyüyen. Geum Quellyon: tohumdan büyüyen

Her ev kadını, çiçek yataklarının her türlü yazlık dekore aydınlık ve şık hale getirmek için çalışır. çiçek seçerken, not Avens. tohumdan büyüyen iniş ile zorluklar, genellikle ortaya çıkmaz düşündürmektedir.

Avens: sizin yatak kartvizit

Bunlar çok renkli dekoratif toplar (genellikle kızıl, turuncu ve sarı) çiçekli dönemi boyunca göze hoş olacaktır. Oldukça basit Geum Quellyon, dikim ve bakımı, ait aile Rosaceae. dekoratif, havlu topları - Bu onların şekil açıklar. Bu uzun ömürlü. Onlar iddiasız, bilinmektedir ve bunlar birden fazla sezonu tadını çıkarabilir. Bu grupta ve Avens gelen istisna değildir. Çiçeğin tohumlardan büyüyen bu çaba için geçerli değil, birkaç yıldır kendi sitenizi süslemek için izin verir. Avens kendi türünün, özellikle çan ve karanfil şirket tapıyor.

büyümeye nerede Avens?

Özellikle estetik çiçek çiçek yatak veya kaldırımın kenarlarında bak. Bitkinin birkaç çalılar oldu kapatmak için arzu edilir, böylece daha sağlam görünüyor. Her yerde Avens ekebilirim. Bunu Büyüyen haklı:

  • Moritanya Açık (diğer bir deyişle, çiçekli) çimler. Onlar bakımlı renkli çayır vardır. Bir çim evin önünde ya da ağaçların gölgesinde olabilir bulun.
  • rabatkah olarak. Bu yataklar şimdi peyzaj tasarımının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu yollar ve çit boyunca yerleştirilebilir. Arzu edilen, birkaç satır oluşan sırtlar. Genellikle, onlar ampuller, halı, parke, dekoratif bitki ve uzun ömürlü alternatif satırları kullanın.
  • mixborders olarak. Sürekli çiçeklenme ilkesine böyle yatak düzenlenmiştir. çok renkli evcil hayvanların çeşitliliği arasında yerini ve Avens alacaktır. tohumdan büyüyen mümkün sorunsuz onlara bir yatak süslemek için yapar. Eğer soğanlı bitkiler ile genellikle mixborders zorluklar oluşturduğunuzda. Nedeniyle onlar daha fazla yere ihtiyacınız olmasından.

Kaprisli doğa bahçesi favori

Evet, avens kolayca flowerbed en belirgin renklerden biridir haline gelebilir. Ama bu bitki kaprisli olduğunu unutmamak gerekir. o sadece yeni konumu sevmez çünkü nakledilen çalı, çiçek açar. Yani ondan çalılar ve tohumları bölünmesi yöntemi değildir büyümeye en iyisidir. Sadece yazık o Geum yaşam süresi çok küçük. Genellikle 3-4 yıldır.

çiçekli Özellikleri

Bitki Temmuz ayı sonlarında çiçek açar ve Terry inflorescences en az üç hafta bizi memnun ediyor. Ne bir zevk bu dönemde çiçek hayran. parlak ve doymuş - Onlar yeni renklerle sitelerimizi boya.

Daha önce bahsedildiği gibi, Avens - talepkar olmayan bitki. O bahçenin gölgeli kısımlarına sempatik değil, aynı zamanda aynı zamanda güneşin korkmuyor. Bu nedenle hemen hemen her yerde yetiştirilebilir. Tek fark çiçeklenme döneminde hissedilecek. Bitki gölgede dikildi ise, o zaman çok zengin ve bol çiçek olmaz. Ancak, bu bir artı var. çiçeklenme döneminde daha uzundur.

Geum Quellyon: tohumdan büyüyen

çalı bölerek, ve tohumlar - Deneyimli yetiştiricileri yaklaşık iki bu bitkinin üreme yollarını konuşun. İkisi de oldukça sık kullanılmaktadır. Ancak, fizyon mekanik hasar çiçek sapı ve rizom içerir. Eğer Avens doğurmak istiyorum Birçok bahçıvanlar, bir daha nazik bir şekilde tercih - tohumdan büyüyen.

güney bölgelerde toprağın tohumlarını ekmeye (Eylül) bile sonbaharda mümkündür. Ama çiçeklerin en ilkbaharda ekilir. Onların ekimi için açık toprağa hemen gönderilir fide veya tohum kullanarak. alt-tabaka arzu edilir bir şekilde mantar öldürücü çözelti ekimden önce işleme tabi tutulur. Yani yenilgi fide mantar hastalıklarının olasılığını önlemek. Böyle işleme yoluyla büyüyen fideler mutlaka yapılmalıdır zaman. Yerin üstünde tohumlarını serpin ve bir süre bıraktı. Böylece nem izlemek ve toprak kurumasına gereklidir. Sıcaklık oda ise, fideler beklemenize gerek yok edecektir. İlk fideler, sen birkaç hafta göreceksiniz. En kısa sürede 1-2 yaprak gibi, bu kalıcı bir yere bitki repot zamanı.

avens bu yıl parlak tomurcukları ile sizi memnun etmek isterseniz, o zaman Mart veya Nisan ayı başlarında bitki. ekimden sonra 4 aylık yaklaşık yıllık çiçek ifade edin.

Avens: dikim ve bakım

çiçek yetiştirme ne aramaya?

  • Bu süs bitkisi için herhangi bir bahçe toprağı uyuyor. Ama hepsinden önemlisi, o, tınlı iyi drene toprak hissedecektir. Bu nedenle, önemli drenaj artıracak olan, kum kullanabilirsiniz. Asidik topraklar beğenmeme avens. durumu düzeltmek için bu bitkiyi yetiştirmek için toprak uygun hale getirecek dolomit giriş olabilir.
  • sıcak günlerde, oldukça sık sulamak için önerilir ve bu Avens, nemi sever. Daha iyi kökünde bunu yapmak için. su durgun olduğunda Ama aynı zamanda, çiçek bunu sevmez. Bu da unutulmamalı.
  • Çiçekler, birbirinden 20 cm bir mesafede, normal olarak dikilir. büyüme ile büyürler. Çok estetik olmayan bir görünüm Geum'u soldu. Bu nedenle, en kısa sürede ihtiyaç oldukça çıkarılmalıdır. Bu arada, bu tür temizlik için çiçek yatak göz geliştirir, aynı zamanda çiçeklenme süresini artırır.
  • Avens - dayanıklı bitki, mükemmel barınak olmadan kışı dayanabilir. Eğer evcil çiçeklenme için endişeli Ama eğer kuru yaprak veya ladin dalları ile gizleyebilirsiniz.
  • Dikkatli olun: Bitki kök çürüklüğü vurabilir. Tipik olarak, bu hastalık, ağır sulama nedeniyle meydana gelir. Avens basitçe tüm suyu absorbe mümkün olmayacaktır. Bu durumda, hasarlı çiçek kazıp gerekir.

İşte o, Avens. Yüzyıllar boyunca, Rusya'da bu bitkiyi ödüllü. O aşılması-ot denilen ve renklerin mucizevi gücüne inanılıyordu. Onlar hastalık ve talihsizlikler koruyacak O inanılıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.