SağlıkKadın sağlığı

Kızlar için öneriler: Bir tamponu nasıl doğru bir şekilde yerleştirirsiniz?

Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar iki kampa ayrılmıştır: tampon tutkunları ve hijyenik kadın bağı severler. Her parti hijyen çözümünün daha kolay ve kullanışlı olduğunu savunarak kendi haklılığını savunuyor. Ve ikisi de elbette haklı.

Pedler, şüphesiz, kullanışlı - çamaşırlara yapıştı ve unuttunuz. Fakat bazı durumlarda bunlar geçerli değildir. Örneğin, aşırı külot veya tanga kullanıyorsanız, conta çamaşırlardan daha büyük olacaktır. Contaların yer olmadığı başka bir yer - yüzme havuzları ve plajlar. Artık "kritik günler" de suyun prosedürlerini ve güneşlenmelerini engellemeye hiç gerek yok. Bunlar için değil, sadece tamponlar da oluşturuldu.

Modern formdaki ilk tamponlar, XX yüzyılın 30'lu yıllarında ortaya çıktı. Ancak Antik Mısır'daki kadınlar bile (ve kadın hilelerinin kullanımının ne olduğunu tam olarak biliyorlardı) menstrüasyon sırasında borulara katlanmış papirüs parçaları kullandılar. Artık çeşitli tamponlar, yüzeyinin yapıldığı ebat ve materyal göz önüne alındığında kendinize uygun bir ürün seçmenizi sağlar.

Birçok kadın, özellikle tecrübesiz kızlar bu hijyen ürünlerini kullanmaktan korkuyorlar. Bu korku, genel olarak, özellikle de kız cinsel yaşama başlamamış ve bir tampon kullanırken kendini incitecek veya incinecek bir şeyden korkuyorsa haklıdır. Soru: "Tampon nasıl kullanılır?" - Şaşkın kategoriyi belirtir. Bu nedenle, tanıştığınız ilk kişiye sormayacaksınız.

Tamponun doğru şekilde nasıl ekleneceğini birlikte öğrenelim. Başlangıç olarak, satın alınmaları gerekir. Bu gizmozları daha önce kullanmadıysanız aplikatör seçenekleri ile tercih edin - özel bir boru gibi hareket eden tüpler ve tamponun nasıl doğru bir şekilde yerleştirileceği konusunda kolaylıkla yardımcı olun. Daha sonra, uygun beceriyle, ihtiyaçları olmayacak ve en çok sevdiğiniz tamponları seçebileceksin.

Kullanımdan önce tamponların kullanma talimatlarını okuduğunuzdan veya daha iyisini okuduğunuzdan emin olun - her şeyi doğru yapıyor iseniz anlayın.

Uygulamada bir tamponun nasıl doğru bir şekilde yerleştirileceğini öğrenmeye başlamadan önce ana kanalı hatırlayın - tampona almadan veya çıkarmadan önce, mikropların vajene girmesini önlemek için ellerinizi yıkamanız gerekir. Sonra pelvik kasları rahatlatmanız gerekir - ne kadar gergin olursa, görevi yerine getirmek o kadar zor, sanslar o kadar çok acı verici olur.

Kaslar rahat, solunum pürüzsüz, şimdi rahat bir duruş seçmelisiniz - hafif dizlerinizi eğip bacaklarınızı yayıyor veya bir bacağınızı bir sandalyeye dayamıştınız. Şampuan pistonundan olduğu gibi, aplikatör ile birlikte olduğu taktirde, aplikatör tüpünü durağa kadar iterek tampondan koruyucu kaplamayı çıkarın. Unutmayın ki vajinaya sağ elinizle hafif bir açıyla beline bir tampon yerleştirmeniz gerekir. Aplikatörü veya daralmış ucunu vajinaya hafifçe yerleştirin ve pürüzsüz hareketi yumuşatın, parmağınızla veya aplikatörünüzle uygulayın. Unutmayın, çok derin bir tampon giremezsiniz - bundan korkmamalısın, ancak yeterince derin girmiyorsanız, sürüş esnasında rahatsızlığa neden olacaktır. Bir tampon nasıl doğru yerleştirilir? İçinde böyle hissettirilmeyecek bir konuma kadar ve kablo dışarıda kalacak. Birkaç eğitim oturumu ve her şey olacak.

Tamponlardan korkma! Talimatları ve genel basit kuralları izlerseniz, "kritik günler" geldiğinde vazgeçilmez yardımcılar olurlar. Bunları zamanında değiştirmeniz, kendi özellikleriniz için salgı miktarına göre seçim yapmanız ve rahatsızlık, alerjik reaksiyon veya iltihaplanma yaşarsanız hemen onları çıkarmanız ve atmanız gerektiğini unutmayın.

Şimdi bir tamponun doğru şekilde nasıl ekleneceğini biliyorsun. Bu teori geride kalmış demektir, uygulamaya geçmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.