SağlıkKadın sağlığı

Sınav rektum yoluyla jinekolog gerektiğinde?

Eğer küçük bir kız büyüyor varsa, onu almak zorunda olacağı hazırlanacak jinekolog. Çocukların üreme organları ile ilgili sorunlar yok sanmayın, onlar bile bebeklik oluşabilir. Yani, ilk muayene bile hastanede gerçekleşir. Bebek bahçesinde bir sağlık kontrolundan geçerken jinekoloğa bir ilk ziyaret genellikle bir seferde, 1,5-3 yaşından düşer. Doktor, sadece bir dış muayene harcıyor kaynaşmış labia olsun, hiçbir tahriş veya kızarıklık vardır denetler. O da yürütülen ve okulun ön - 6-7 yıl yaşında.

başlatırken Ama bir jinekolog tarafından tam inceleme yaşta gerçekleşmesi ergenlik kızlar. Bu genellikle 12-13 yıl içinde ortaya çıkar. Anne düzgün ona kız nelerin beklediğini bilmesi gereken şey saklamıyorum, ziyaret için çocuk hazırlamak gerekir. Anne kendini psikolojik engeli aşmak ve kızım açıklamak yapamıyorsanız, doktorun ofisinde ne olacak ve gerekeni, nitelikli bir psikolog danışmak en iyisidir.

Bazı kadınlar jinekolog bir sandalyede kızlık zarının kırılmış olabilir endişesi, doktora kızlarına korkuyorlar. Ama bu, yanıltıcı kızlar aracılığıyla bir jinekolog tarafından muayene edilir rektum. Tabii ki, hekim yürütmek zorunda olduğu durumlar da vardır vajinal muayene, ancak bu amaçla ofisinde o kullanacağı özel dar ayna vardır. Doktor kendisi bir çocuğa yaralanmasına neden ilgilenmiyor, bu yüzden çok dikkatli hareket edecektir.

Ayrıca, cinsel aktivite başlangıçlı gerekli değildir önce rektum yoluyla bir jinekolog nerezultativen tarafından tam inceleme, bu nedenle doktora çocuğu almak sanmıyorum. Aynı zamanda oldukça yaygın bir yanılgıdır. Doktor yumurtalıklar ve rahim, onun yoğunluğu ve hareketliliği boyutunu ve konumunu test etmek mümkün olacak. Ayrıca, tam bir jinekolojik muayene kistler, miyomlar veya iltihaplı hastalıklar farklı fark için yardımcı olacaktır. Bazı durumlarda, sadece zamanında tedavi ile komplikasyonları önlemek ve gelecekte üreme sağlığının çeşitli sorunları önleyebilirsiniz.

Kızınız kaşıntı, yanma, ağrı, ya da deşarj endişe ise, o zaman doktora planlanmamış bir ziyaret için bir göstergesidir. rektum yoluyla bir jinekolog tarafından muayene edilmesi ve kız erken ergenlik başladı eğer gerekecektir. Kural olarak, bu yetişkinlikte adet döngüsünün ihlalleri doludur. Bir doktor özel hazırlıklar reçete hangi için süreç, zamanında durdurmak için daha iyidir.

Bir 14 ziyaretlerin yaş itibaren dişi doktor düzenli olmalıdır, yılda bir kez ziyaret etmek gereklidir. Bu, özellikle organların yapısını bilir ve gelişimlerinin çeşitli patolojilerin gözlemlemek, çeşitli hastalıkların erken teşhis yardımcı olacaktır. rektum yoluyla bir jinekolog tarafından incelenmesi - en hoş prosedür değil, ama acı denilen edilemez. Doktor anüs parmak içine yerleştirir ve yürütmektedir , karın palpasyon incelenen organ yerini ve boyutunu belirlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.