Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için hazırlıklar: kiraz ve diğer tarifler komposto pişirmeyi

Tatlı kiraz - lezzetli meyve, ihale, mineral tuzlar açısından zengin. Büyüdükçe bölgelerde, mutlu kiraz, taze ve çeşitli Konserveler yemeye. Ama dut alınır kuzey bölgelerde, bu enfes lezzetli olduğu düşünülür.

Sıradan kiraz kompostosu

kirazların komposto pişirme önce markasına dikkat etmelidir. Bu amaçlar, en uygun renk tonu, siyah (kırmızı) veya beyaz ve pembe ve sarı (o halk beyaz denir). Karanlık meyveleri bir içki daha uzun değerinde. Parlak meyve ürünü hızlı bir şekilde içmeli - korunmasına sonra yaklaşık 3-5 ay sonra. hakkında Şimdi daha komposto pişirmeyi kiraz. Meyveler sıralama, akan suda yıkayın, süzülmeye bırakın. yarı hacme üç litrelik kavanoz içerisine kapatılır. şekeri ilave - 150 gram her oranında. su dökün. su banyosunda koyun ve su kaynadığında, 20-25 dakika kaynamaya bırakın. Ardından, yukarı rulo kapağı, sarma açmak ve bir gün için bırakın. Daha sonra kiler veya kiler gönderebilirsiniz. içecek kalıp ya da sıvı bankalar ise bulanık olmadığını zaman kontrol noktasına zaman görmek.

Karışık meyve kompostosu

kiraz kompostosu pişirmek konusunda en popüler seçeneklerden biri: Karışık meyve yok. Biz kombine Şaşırtıcı bir şekilde, aromatik ve hoş tat içecek, örneğin, kiraz ve ahududu için, elde edilir. Yukarıda tarif edilen tarifi büyük ölçüde aynı hazırlanır. Sadece ana çilek biraz daha az ihtiyaç - Eksik hacmi doldurmak ahududu. bir Komposto beyaz kiraz, diğer şeyler arasında, kazanmak ve soluk pembe, çok güzel bir renk. Bu yüzden açıklanan senaryoya göre hareket: Ürünler sıralama, benim, bankalar tarafından paketlenir. Şeker, t biraz daha gerekebilir. Için. Malin doğal asit yer alır. 3 litre kavanoz başına 160-170 g Rolling. su ekleme - ve sterilizasyon ve dikiş. Bütün ilahi içecek bir ay bir buçuk içebilirsiniz, hazırdır. Sadece kiraz kompostosu pişirme gibi ve ahududu, sen hazırlayabilir ve elma ya da kiraz, kayısı ile karıştırın - kiraz özellikle, hemen hemen her meyve ile iyi gider - ekşi-tatlı ile. Teşekkür kendi tatlılığı, diğer meyvelerin zengin lezzet yumuşatır. Bu nedenle, içki, bu tip çok sevilen ve gurmeler tarafından takdir edilmektedir.

Cherry Rose

Ayrıca harika aroması, renk ve tat kiraz ve çay yaprakları kompostosu olan (pembe) gül. Üç litrelik kavanoz At yaprakları küçük avuç vardır. Bunlar, (a havlu üzerinde döşeme) yıkayın ve çiçek ayrılmalıdır. Daha sonra, o zaman birinci kap yığılmış çilek, yaprakları içinde. Ayrıca, şeker, su ve kutular korunması için gönderilir.

Beyaz kiraz reçeli

Konserve kiraz çok farklı olabilir. Örneğin, burada çilek ve fındık lezzetli bir reçel var. Bu bir görüş ve Drools kokusu kadar harika lezzeti var. Özellikle siyah (kırmızı) daha hoş bu konuda beyaz kiraz. meyve kilogramı 1'e şeker, su camı, 10 soyulmuş olgun ceviz ve limon 1 kg üzerinde başına (asit tiksindirici reçel olmadan uzun süre muhafaza edilmez). Kirazlar değiştirmek, tohumları çıkarın. Fındık küçük pirzola, küçük parçalar halinde limon kesim. yemek pişirmek için bir kapta tüm karışımı. su içinde çözülmüş şeker, bir kabın içine şurup dökün ve 3-4 alıcı pişirilmiş reçel kadar kaynatın. Sonra yakın bankalarda paketlenmiş.

Afiyet olsun, tatlı diş!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.