SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Lincomisin hidroklorid.

Hatta antibakteriyel ajanlar çok sayıda bugüne kadar bilinen bilmiyorum Birçok. Ancak bu çeşitlilik tıp ve farmakoloji gelişmesiyle birlikte, aynı zamanda bu hazırlıkları insanlığın ihtiyaçlarına artış ile sadece ilişkilidir.

herhangi antibiyotik büyük dezavantajı onlara karşı direnç geliştirmek olmasıdır. Bazı araçlar onların veriminin düşmemesi iken, üst üste birkaç ders almak, ama kabul ilk günden uyuşma florasının neden olanlar var olabilir.

Linkomisin hidroklorür - olan bir antibakteriyel madde linkozamidler grubuna ait. Bu aktinomiset ve benzer özelliklere sahip diğer bazı organizmaların bir grup tarafından üretilir.

İnsan vücuduna enjekte edildiğinde ilaç dönüşüm aşamalarının bir dizisinden geçmektedir. Ilk önce, mide shell tablet ya da kapsül tahrip ve daha sonra küçük bağırsakta ilaç, kan dolaşımına mümkün olan daha küçük parçacıklara bölünmektedir. Kan tedavi akımı ile inflamasyon odak gelir ve büyük bir piroksisomoy ribozomların ile ilişkilidir. Diğer bir deyişle, linkomisin hidroklorür ölüme neden olan bakterilerin, tüm reaksiyonlar verir. Gerekli zaman için ilaç dozunu yeniden girmek sonra vücuttan ilacın yarılanma ömrü sırasıyla yaklaşık 5 saattir.

uygulamadan sonra bir kaç saat sonra, kanda yüksek bir konsantrasyonda bulunur linkomisin görülmektedir. Çünkü, hidroklorür yemeklerden bir saat önce alınır veya çok o zamandan bu yana Lincomycin en iyisidir gıda ile alımı% 50 ilacın emilmesini azaltır.

ve toksik reaksiyonlar geliştirilmesi - metabolik değişiklikler ilaç karaciğer, böbrek ve çıkış bu organların herhangi bir uygun şekilde arıza gövdesinde antibiyotiğin ayrışma ürünleri gecikme yol açabilir öncelikle test edilmiştir.

bakterisit ve bakteriostatik: antibiyotik aynı anda çift yönlü eylem sahip olduğu unutulmamalıdır. Bunlardan biri tamamen başka ya da yoktur hakim - tüm mikroorganizmaların duyarlılık ve ilacın dozu bağlıdır. Tabii ki, büyük önem ve diğer ilaçlarla ilaç idaresinin süresini ve uyumluluktadır.

Linkomisin hidroklorür Gram-pozitif olmayan sporlu karşı maksimum terapötik etkiye sahip anaerobik bakteri, ancak not edilir ve bazı anaerobik spor ile ilgili olarak olumlu etkisi.

İlacın Endikasyonları:

- üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlu doğası bozuklukları;

-patologiya KBB (kulak iltihabı, sinüzit, farenjit ve gırtlak);

- derinin enfeksiyöz ve gnoynikovye lezyonlar, yumuşak doku ve eklemler;

- kızıl ateş ve dizanteri.

Linkomisin hidroklorid 3 doz (2 kapsül günde 3 kez) ayrılır, günde 1.5 gram, bir yetişkin verildi. Bakım olarak, kapsüller alınması arasında 8 saat aralığı olmalıdır Antibiyotiklerin kontrolsüz kullanımı yan etkileri bir dizi neden olabilir. daha şiddetli ve uzun süreli enfeksiyonlarda meydana gelen günlük dozaj, ilacın 2 gram arttırılabilir.

14 yaş, linkomisin (500 mg kapsül) altındaki çocuklar ağırlığına bağlı olarak atanır, ve daha özel olarak 4 bölünmüş doz olarak kg başına 30 mg, gerektiğinde, dozaj vücut ağırlığının kilogramı başına 60 mg kadar artırılabilir.

tedavinin toplam süresi, hastalığın şiddetine bağlı olarak ve, 10 gün ila 3 hafta ila bağışıklık durumu , hastanın.

Bazı hastalar ilacı aldıktan sonra bazı anormal reaksiyonlar karşılaşabilirsiniz:

- kusma ve ishal;

- cilt ve mukoza zarları üzerine bir döküntü;

- sarılık;

- anemi;

- süperenfeksiyon.

Sadece resepsiyonlar arasındaki zaman aralığı ile söz konusu dozaj ve uygun reçete üzerinde antibiyotik almak gereklidir. Eğer ilacı tüketen sonra herhangi bir olağandışı belirti veya belirtiler varsa, bir doktora danışmak ve danışmanlık için kullanmayın gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.