Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için hazırlık. Süt mantar ve diğer mantar Tuzlama

en az insan fark hangi besin değeri hakkında, süt mantar ile başlayalım. Örneğin, Sibirya, yakın zamana kadar sadece diğer türlere dikkat ederek değil, bu mantar toplamak. popülaritesi bu lezzetli orman sakini nedeniyle özellikleri ve daha bol meyve vermenin için kazandı

Tuzlama süt mantar - Bu tür temel amacı, mevcut tüm tarifleri (örneğin, krema soslu mantar) buna dayanarak hazırlanan tuzlu meslektaşları olduğunu.

Mantarları turşu nasıl

Önerilen tarifi yaklaşık beş kilogram eşittir mantar bir kova için tasarlanmıştır.

Doğrudan süt mantar tuzlama - süreç özellikle yıkama, bunları hazırlamak için çok daha zor, oldukça kolaydır. Benim birkaç aşamada. Öncelikle, her akan su altında ayrı ayrı kopyalamak kesme yerleri şüpheli görünmektedir. Dikkatle ana kir toplanan yakışıklı olduğu bir (huninin) orta ve bacak düşünün. Hemen mükemmel temizlik mantar çalışmıyor, ertesi gün tekrarlayabilirsiniz.

kütle eşya (uygun bir kepçe veya kase) 'da hazırlanmış mantar katlayın ve su (soğuk) ile doldurun. yüzeyinde yüzmektedir kalmamasıdır Yani, küçük bir yükün üstüne yerleştirilmelidir. Eğer bir havza koyun Örneğin, üst kargo olarak bir kova su ayarlayabilirsiniz.

Gelecekteki incelik Islatma beş gün sürer ve su hergün güncellenmelidir. Bu arada, ıslatma sırasında mantar miktarı önemli ölçüde azalır - yaklaşık üçte bir oranında. Ürün yarıya ve onun dilini denemek gerektiğini tuzlama hazır bakmak için. İşlemi salamura için acı, mantar hazır hissediyorum yoksa.

Tuzlama tamamen süt mantar, mantar gerçekleştirilir, ancak genellikle gelecekte çatal fragmanı üzerinde kazığa olan her birim, kapaklar ve gövde öyle bir şekilde küçük parçacıklar (6-8) halinde kesilebilir.

Şimdi bir havza katmanlarında koymak zamanı, her bir tabaka tuz serpme. Shiitake tuz bundan, iyotlu tuz tavsiye edilmez, bunlar koyu (siyah) renk olurlar. Hazırlanan ürün üzerinde tuzunun miktarı yeterli cam (üst olmadan, yaklaşık olarak 250 g)..

mantar üzerine tam yük (basınç) koymak ve üç gün boyunca onları yalnız bırakmak gerekir. Her gün bu süre içinde kendi suyu çok yayarlar çünkü onları süt mantar aramaya ve karıştırmaya gerek.

Şimdi, hazırlanan kavanozlara sıkıca mantar ve yakın vida kapakları koydu. Beyaz bir kağıt, bir buzdolabı, Yatak nefis bankalara ayarlayın. salamura sızıntı ve bir sızıntı almak gerekir eğer Kağıt durumunda gerekli.

Gördüğünüz gibi, süt mantar tuzlama - süreç basit. taze mantar beş kilogram beş şişe elde edilir (800 gr.).

mantar gibi mantar "akraba", neredeyse herkes tarafından seviliyorsunuz. deneyelim ve bunları turşu edelim.

çayır mantarı bal tuzlama

Büyük numuneler toplanmıştır varsa, o şapka gelen bacaklarını ayırıp doğranmış bacaklar yapmak mümkündür. Ama küçük mantar almak en iyisidir.

Biz gerekir:

mantar iki kilogram (bal kalıtımla ilgili, küçük)

sarımsak (kafa)

ampul

dereotu (iki demet)

karabiber (bezelye, 20 şeyler)

defne yaprağı (yedi adet)

(Zevkinize göre) çeşitli baharatlar.

hazırlanması:

Cook (bazı tuz kaynar su, geride) bir saat mantar akar su altında yıkandı.

Sarımsak arındırmak ve ikiye, soğan shinkuem. küçük olanlar ekleyerek ve karıştırın sarımsak, soğan, baharatlar, tuz (mantar slaytlar olmayan tuz sadece üç yemek kaşığı buçuk kilogram) kaynaklıdır.

kavanozlarda mantar koyun ve beş gün boyunca yükün (basınç) altında koyun.

dönem sona erdiğinde, tuz ürünü kullanıma hazır, ancak buzdolabında saklamak daha iyidir.

Soğuk tuzlama ek olarak, aynı zamanda bir orada sıcak tuzlama. Sıcak asitle temizleme yöntemi mantar hazırlamak çörek mantar, Mokhovikov, mantar türü ve kavak.

Sıcak tuzlama mantar

Mantar iyice suda kaynatılır ve işleme sonra eklendiği: tuz (kilogramı başına - iki çorba kaşığı), iki yaprak üzümü (siyah), defne yaprağı, biber (bezelye, 3 şeyler). karanfil (3 şey). Pişirme otuz dakika yeterlidir.

Et suyunu boşaltın, mantar durulayın ve onlara biraz kurumasını sağlar.

Şimdi ise farklı baharatlar ve kapak boyunduruk eklenmesiyle soğuk yöntemi turşu yapabilirsiniz.

Sıcak pişirme yöntemi birkaç günlük örneğini almak için izin verir. Bu incelik tutun iyi yerin altı dereceye kadar soğutulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.