SeyahatYol tarifi

Gezi Nikolayev ve Nikolayev bölge

Nikolaev - güzel Ukraynalı şehir. Bu Güney Bug Karadeniz'e döküldüğü ülke, güneyinde yer almaktadır. Nikolaev ve bölgenin tarihi ve doğal mekanlara burada uzun bir çok turist çekmektedir. Bu binlerce yıl önce Olbia ünlü antik kolonisi oldu bu bölgede bulunuyor. Bu yayının size Nikolaev şehir hakkında en ilginç bilgileri bulabilirsiniz : (Mykolaiv bölge) görülecek, fotoğraf, tarihin.

Olvia - Alt Bug incisi

Olbia VII yüzyılın ortasında kurulmuştur. MÖ. e. Milet yerlileri - Ionia en büyük şehri. varlığını döneminde kuzey Karadeniz kıyısındaki en büyük antik kolonilerin biriydi. Antik Yunan Olbia "mutlu" anlamına gelir. Antik Ekümen boyunca bu adla 10'dan fazla politika olduğunu belirtmek gerekir. Bir de - Ancak, kalıntılar günümüze bunlardan sadece biri için korunmuştur. Mykolaiv bölgesini Parutino. Olbia ilkesinde Bugün ulusal rezervi açtı ve yürütülen arkeolojik kazı. Her turist antik agorih, batı ve orta kısmı kült, kale Roma dönemi kalıntıları ile kendini tanımak olabilir. Nikolaev ve görülmeye Olbia değer alanının manzaraları düşünüldüğünde. Sonuçta, burada şimdi Ukrayna bir sefer lider arkeolojik araştırmalar yapılır. P-25, Afrodit'in antik tapınağın kalıntıları keşfedildi yerinde yapılan Olbia kazılarda Bu noktada.

Berezan Ada: antik dünyanın sırları

Karadeniz'de bulunan eşsiz adayı, - Nikolaev konumlar ve çevresi hakkında konuşmak, o Berezan hatırlamak değil imkansızdır. Burası turistlere güzel sahne, aynı zamanda tarihin zengin değil sadece çekiyor. Zaten VII yüzyılın başında. MÖ. e. Burada Milet'ten gelen bir ticaret yerleşimciler kuruldu. Bu Kuzey Karadeniz kıyılarında Yunanlılar ilk yerleşim oldu. Antik konutların kazı sırasında açık, burada, kamu binaları nekropol çoğu bulunmuştur. Bu Berezan Yunanlılar daha sonra, "kıtasında sıçrama" bir yapılan Olbia bir koloni kurdu beraberdir.

1905-1097 yıllık devrimi sırasında. Adada kruvazör "Oçakov" konulu Sivastopol ayaklanmasının öldürülen üyeleriydi. Şimdi burada kurbanları anma işareti.

Bugün ada Berezan Olbia Rezerv dahil. Bu Ukrayna Bilimler Akademisi arkeolojik araştırma seferi barındırır.

Nikolaev: şehir konumlar

Nikolaev Kent Konseyi binası XX yüzyılın ortasında dikildi. İnşaat tekliği ve güzelliği ile çekiyor. Yapı bazında yapılmıştır korinth amacıyla sütun, pilastrlar ve revaklı.

Nikolaev konumlar hakkında konuşmak, biz eğlenceli bir kasaba "Masal" hatırlamak gerekir. küçük yolcuları seveceksiniz bu yeri ziyaret. Burada gemi "Mutluluk", ilginç bir güneş saati, çeşme basamaklı görebilirsiniz. Buna ek olarak, şehirdeki çocuklara, yüzme havuzları ve çok daha fazlası için bir oyun alanı ile donatılmıştır.

Tarihi eser, şehir merkezi yakınında yer - filosunun Evi görevlileri. Bina XIX yüzyılın başında dikildi. There toplantılar memurları ve resepsiyonlar yapıldı.

Nikolaev tapınakları

Aziz Joseph Katolik Kilisesi - güzel bir katedral Nikolaev. Bina taslak V. Dombrowski dikildi. Onun mimarisi Art Nouveau ve Gotik şaşırtıcı bir kombinasyonudur. Şimdi bir Katolik kilise binasında ibadet, hem de organ konser sadece düzenledi.

Allah'ın Kasperovskaya Katedrali Anne - Nikolaev en güzel binalarından biri. Bina erken XX yüzyılda inşa edilmiştir. Eppinger projesi tarafından. Duvarları antik mimari gelenekleri oyulmuş ayrıntılarla dekore edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.