SeyahatYol tarifi

Tarih Müzesi (Volgograd) - Bir yerde geçmişi canlanır nerede

Her şehrin tarihi kendi yolunu şaşırtıcı ve ilginç. Kentin Geçmiş yakından Büyük Vatanseverlik Savaşı yıllarında ile bağlı ve onun ana müzeler ithaf edilen ve Volgograd'daki yerel tarih müzesi uzun kenarda olmuştur. Ama şehir ve bölge tarihinin çok daha geniş ve çeşitlidir.

keşif Tarihçesi

Sergi Kompleksi 100 yıldır faaliyet göstermektedir. 2 Kasım şehir okulun sergi salonuna teşhiri dayanmaktadır Tarihi Müzesi açıldı yerel aydınlar, girişimiyle 1914. Ev sahibi toplumun oluşturulmasında aktif katılımı yetişkin eğitimi teşvik etmek. organizatörleri arasında yerel bir tüccar ve hayırsever A. Repnikov, Voronej B. A. Keller, öğretmenler A. Lebedev, P. P. Kurlin, KY Vinogradov profesörü oldu.

Başlangıçta, müze binasının altında Bilim ve Sanat Evi izole edildi, 1925 yılında eski Başkalaşım Kilisesi nakledildi. Stalingrad müze Savaşı ve tüm pozlama sırasında neredeyse tamamen yok edildi. Sadece 1954 yılında, korunmuş eserler şehre döndü ve maruz kalma bir yeniden yapılanma zahmetli ve karmaşık çalışmaya başladı.

Eski - Halen Volgograd'daki yerel tarih müzesi merkezinde iki tarihi bina ev sahipliği Zemstvo tahta ve ticari bir banka.

Kapsamlı gösterim

Müzenin koleksiyonu fazla 145.000 sergiler, ekranda onlardan fazla 111.000 içermektedir. Okul çağındaki çocuklar, öğrenciler, halk ve ziyaretçiler Volgograd'daki ne görmek, sormayın. Askeri zafer bir şehir. Ziyaretçi müzelerde, tabii ki, Mamayev Kurgan, bir Pavlov'un Evi, Anavatan için görkemli bir anıt akın ve.

Bu alan Büyük Bozkır parçasıydı, Moğol istilası sırasında burada Altınordu merkezlerinden biriydi. Daha sonra buraya, Volga ötesinde mahkumun ve ücretsiz hayatın her arayanların kurtuldu. soygunculardan Dashing çete karavanlar yağmalanmış ve tüccarlara dehşete düşürdü.

Yapıldığı devlet sınırlarının korunması için XVI yüzyılda Tsaritsynskaya kale olarak, şehrin başlangıcı oldu.

antik gelenek

Mağazalarımız kronolojik sırayla görünür. "Arkeoloji" bölümünde fosiller sayısız bilimsel seferler bulundu içeriyor. Paleolitik ve ortaçağ göçebelerden Orada sergiler. Ayrıca, Altınordu, Peçenekler, Hazarlar, Hun emanetler görebilirsiniz. Birçok halkların Yolu bu bozkırlarında geçti. hikayeleri ve efsaneleri bir sürü kuşaktan kuşağa teslim olur. tarihin bekçileri görev - buluşu ayıklamak için ve insanlara gerçeği anlatmak için.

"Devrim öncesi tarihine" In Tsarina bir kale idi zamanı anlatır. Burada Peter I şahsi eşyalarını görebilirsiniz, ben Azak yolda burada durun. müze personelinin Eller bu topraklarda yaşayan köylülerin hayatını yeniden yarattı. İlginç ve diğer sergiler.

Büyük Vatanseverlik Savaşı ve Stalingrad Savaşı - Kentin tarihinde önemli bir dönüm noktası. pozlama oluştururken ilgi çok bu döneme ödenmiştir. Ziyaretçi yurtlarını savunmak için insanın cesaret modeli olmuştur bu gerçekten kahramanca savaş, katılımcıların kişisel eşyaları, fotoğraflar, ödüller, üniforma ve ekipman görebilirsiniz.

yeni zaman

sergi ve yeni zamanın yaratıcıları unutmayın. Sergiler şehrin oluşumu, modern gelenek ve gelecek planları hakkında söyle.

zengin doğa

Bu bölgenin doğa benzersizdir ve Volgograd Bölge Müzesi bölgede yaşayan ve büyüyen flora ve fauna birçok türün adanmış kapsamlı bir fuar sunar. Bu bölüm nispeten gençtir. O 2008 yılında açılan fakat ziyaretçilerin Volgograd'daki görmek için bir şey var oldu. Burada, doldurulmuş kuşlar ve hayvanlar, ve relikt hayvan ve balık iskelet kalıntıları. Doğal park "Eltonsky", yarı çöl, step ve orman Bayrachniy resmeden doğal ziyaretçiler dioramalar arasında seyredin. Biyolojik Çeşitlilik kenarına Hakkında ziyaretçilere gösterilen filmleri söyleyecektir.

Modern gelişmeler

Hala müze durmayın. Volgograd - zengin tarihi ile şehir. Sürekli sergi güncellenir, ziyaretçilerin bölgenin tarihinin ilgi açık yeni sergiler eksilmeyecek etmedi. Bu onların çalışmaları hakkında hevesli 80'den fazla kişi istihdam etmektedir. yarışmalar, kutlamalar, oynanan tiyatro müzede düzenlenmektedir. Zaten tema hafta ve günler, konser ve sınavlar geleneksel hale gelmiştir. Sürekli bölgenin tarihini ve vatanseverlik genç neslin ilgisini tutmak farklı kulüpleri ve kulüpleri vardır.

Lenin caddesi ev numarası 7 ve numara 5a: Her yıl en fazla 130 bin kişi olan adresidir müzede (Volgograd), geliyorlar. galerilerinde kapılar 9'dan 18 saat, salı günleri hariç her gün açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.